atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Vitasem upewnij się dwa razy zanim coś napiszesz.

 

bialy2005 źle szukasz, wpisz w google antywylegacz płynny 675sl - a potem wybierz treść etykiety tam masz wszystko jasno opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No włąsnie tez tak myslałem. Ale żyto mozna pryskac ccc i jest efekt bo w zeszłym roku pryskałem pszenice w któej było 10-20% i było oki zyto nizsze podobni jak pszenica. tylko pryskałem w odpowiedniej fazie. Teraz problem jest tylko w fazie w jakiej jest zyto.

 

tak robiłem tylko otwierałem ulotke rejestracyjna preparat w pl.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a teraz upewnij mnie czy jest jakas róznica miedzy preparatmi co do zasady stosowania czy kazdy ccc stosowac tak samo. Chodzi mi o to czy np stabilan 750 powinien byc inacze stosowany od antywylegacza płynnego 675. Bo w opise stbilana wogóle nie ma mowy o pszenzycie i zycie, a w tym drugim jest opis zyta i pszenżyta.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego sprawdzoneporady który preparat oparty wyłącznie o CCC jest zerajestrowany w życie .Oczywiście CCC skróci źdźbło ,ale jest ryzyko spadku plonu .Teraz dla ciebie zagadka, dlaczego po zastosowaniu tego preparatu może spaść plonowanie żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mam pytanie za 100 punktów dla znawców z tematu chemizacji :D W czym leży róznica pomiedzy wszytkimi preparatami zawierajacymi chlorek chloromekwatu.

 

Powiedzmy antywylegacz płynny 675 można stosowac na pszenice, żyto pszenżyto owies,

 

stabilan 750 juz tylko pszenica

 

regulator 620 pszenica, pszenżyto, jęczmien jary, żyto - tylko inne pory stosowania w porównaniu z pierwszymi dwoma

 

Co tak naprawde rózni te srodki poza procenta zawartoscia substancji aktywnej ???

 

W zesżłym roku specjalnie dla jeczminia zamawiałem regulator 620 z kazgodu a patrzac na skłąd wychopdzi że to to samo co inne srodki zawierajace CCC :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Wszystkie preparaty mają tą samą substancję aktywną jedynie do Regulatora dodany jest specjalny aktywator,który zwalnia procesy zachodzące w roślinie po zastosowaniu CCC, która jest dobrą i tanią substancją do skracania pszenicy , natomiast w życie może nadmiernie skrócić źdźbło ,a w życie w przeciwieństwie do pszenicy asymilacja(tworzenie plonu) zachodzi głównie przez źdźbło oraz kłos ,a więc nadmierne skrócenie żyta przez CCC może obniżyć plony.I w tym momencie odpowiedziałem na zadane wczoraj pytanie.Stosuje w życie antywylegacz od wielu lat ale tylko oparty o etafon z bardzo dobrym skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mysle ze zastgosowanie połowy dawki nie powinno sprawic wielkiego problemu w życie. A druga sprawa jesli niby obniża plon to dlaczego jest rozszerzone stosowanie o zyto i pszenżyto w antywylegaczu płynnym 675 ??? Według mnie jakby szkodził roslina to by nie było go na liscie roslin w któych można go stosowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

To pytanie do producenta Antywylegacza firmy Rokita z Brzegu nawet zerejestrowany jest w rzepaku nie wiem po co.CCC wynalazła firma BASF oryginalny produkt tej firmy nazywa się Cycocel ,zarejestrowany jest tylko w pszenicy.Na tym kończę ten temat więcej nie jestem ci w stanie pomóc.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wyjaśniam:

W sprzedaży są dwa rodzaje Antywylegaczy płynnych: 675 SL i 725 SL. 725 SL stosowany w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym i owsie. 675 SL stosowany w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym, życie ozimym, owsie, rzepaku oraz pomidorach.

Stabilan 750 SL jest do stosowania w pszenicy ozimej i jarej, ale czytałem tez, że można go stosować w owsie. Kolega stosował w pszenżycie ozimym. Efekt - stojące zboże plon 9t/ha.

Moim zdaniem to wszystkie środki zawierające samo CCC na jedno wychodza. Ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Wszystko zależy od dawek danego producenta.

 

Wracając do żyta, to dawka 1 - 1,5l/ha Antyw. 675 SL nie skróci nadmiernie źdźbła. Jeżeli biały2005 napisał, że żyto nie ma jeszcze 2 kolanka to jest ok. Nie martw się, nie będzie spadu plonu. Spadek plonu byłby gdyby oprysk był zastosowany na rośliny, które dostały mało azotu.

W razie pytań - pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a jak mi pszenica uciekła z pierwszym kolankiem to jest sens dawać? a może do ccc dodać etefon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dzis pryskłem pszenice idealny czas 1l stabilanu 750 na hektar, taka sama dawka na pszenżyto kolanko 2-3cm od ziemi, zyto bede jutro leciał 1,25l/ha juz ma drugie kolanko ( nie kazda roslinka) Według instrukcji z anty... 675 powinno sie pryskać żyto w fazie 1-2 kolanka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Drodzy koledzy piszecie jak to zgodnie z etykietą i w jakich fazach i dawkach stosujecie, wszysto dobrze tylko przypominam że jest susza i stosowanie antywylegacza może negatywnie wpłynąć na rozwój roślin i na plonowanie . Rok do roku jest niepodobny i trzeba umiejętnie ocenić dawkę.

Rośliny w tym czasie rozwijają system korzeniowy w poszukiwaniu wody w glebie, zastosowanie antywylegacza skróci długość korzeni co może nasilić efekt suszy, a także skrócić pęd i rozwijający sie kłos co może przełożyć się na mniejszy plon, zalecam ostrożność a nie sztywne stosowanie się etykiety na butelce, ja nie stosowałem nic czekam na deszcz i może potem coś dam na pogrubienie źbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja w tym u roku nie widzę najmniejszego senssu stosowania jakichkolwiek regulatorów, chyba po to tylko żeby generować w najlepszym wypadku koszty, a w najgorszym i straty


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jakbys zobaczył moje zyta to bys wiedeził dlaczego prysnałem anty... w połowie dawki. sasiada przez miedze jest o połowe mnijsze i słabiutkie bo nie nawoził wogóle a moje czrne i łan sie ładnie zagescił. takie zytko na 100% by nie dostało do żniw :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A ile siejesz kg/ha żyta i w jakim terminie ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

150-180 kg/ha dostało 100kg saletry 3 tygodnie temu i teraz 150kg/ha. Żyto przy 200kg/ha saletrzaku w zeszłym roku lezało jak stól. Siane razem z innymi nie pamitam kiedy ale w terminie na 100%. Szkoda ze nie zrobiłem fotek. Ogólniew ty6m roku jakies ładnie mam zboża w porównaiu z innumi rolnikami. ja nie ograniczyłem nawożenia a wiekszosc albo wogóle nie posiało albo i mniej niz zwykle. A to odrazu widac po zbozach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To trochę gęsto siejesz to żyto. A jaka klas ziemi ? Nawożenie organiczne było ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ja mieszańcowe 70-90kg a populacyjne to maks 140 kg na ha, a co do antywylegacza to kolego deer masz racje ja też nie stosuje bo susza jak ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja 10 dni temu pszenice prysnąłem CCC po 1.5l.na h.bałem sie o suszę ale na drugi dzień spadło ok. 35-40 mm deszczu.a wczoraj dałem dodatkowo 0.2l moddusa., i to powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

żyto populacyjne z wąłsnego zbioru. Mysle w przyszłym roku spróbowac z mieszancowym :) Zimia głownie V klasa na lepszych nie sieje żyta. Obornik srednio co 3 lata 40-50t zazwyczaj pod jare. W okolicy wikszość sieje nawet powyżej 200 :) JAk ktos sie pyta i mówie ile zasiałem żyta i pszenżyta to każdy za żadko itd. :) Pszenżyta siałem po 180 a zyta nie jestem pewny czy nie rzadziej juz nie pamietam :) Jedynie z jeczminiem odwaliłem nr w tym roku nie zrobiłem pruby kreconej i ustawiłem jak w zesłyym roku poznaniaka i cos mu odwaliło konkretnie bo z 50kg/ha wiecej poszło. Aż sie boje co to bedzie bo zasiany na polu bardzo intensywni nawożonym - 8 lat kuku i dałem koło 300kg saletry w korzen. Mysle ze bez anty... sie nie obejdzie i to w pełnych dawkach. Dobrze że skapnałem sie po jakims 1,5 ha i zmniejszyłem wysiew.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Robiłem kiedyś doświadczenie z żytem połowa pola była obsiana mieszańcowym odm.Fernando ilość wysiewu 80kg/ha,druga część pola populacyjnym odm. Rostockie 120kg/ha,to samo nawożenie ,wsystkie zabiegi,klasa ziemi V.I co się okazało populacyjne dało 5,6tzha,mieszańcowe 5,2t.od tej pory a był to rok 2004 nie widzę sensu przepłacać za materiał siewny F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja .prysnołem 70ha cycofenem 2l na ha ostatnio ale tez zastosowane jest już 160N w RSMie,odmiana bardzo wysoka i podatna na wyleganie no i ogólnie dośc ładna narazie ale niewiadomo jak długo bo deszczu niebyło ponad miesiac.Jak popada to jeszcze zastosuje 0.5 RETARU na usztywnienie zdzibła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maco27    1

Czy mozna jeszcze pryskac stabilanem750 zyto, bo wlasnie popadalo a zytko ladnie rosnie i pewnie sie wylozy czy juz za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Według instrukcji z anty.. 675 zytko pryskac w fazie strzelanai w żdzbło, 1-2 kolanka ja prysnałe chyba tydzien temu to juz miało 2 kolanka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj