atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

farmermf    80

marek coś ci się rypło. 0.1ccc to nic nie da.A kiedy radzicie Cerone zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@marekgizio --> jak oceniasz skuteczność tej twojej mieszaniny? I jeszcze jedno jaka jest orientacyjna cena za litr tego Moddusa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

litro modusa to około 300 zł,

zacznijmy od tego że jeśli dajesz mniej niż 150 kg czystego n nie ma sensu skracać źdźbła, ja daję około 180 kg N i robię jeden zabieg skracania ccc na początku pierwszego kolanka i jeszcze nie miałem nigdy leżącej pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

U mnie tatusko zawsze daje połowe dawki antywylegacza tego co pisze w ulotce. Pamietajcie panowie lepiej dac za malo antywylegacza niż za duzo! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja czasem 2.3l ccc dawałem i nic nie szkodziło w okolicy 1kolanka(pszenica Legenda i to nie zawsze pomagało).Czasem 1.5l+ 1l w drugiej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

Czytałem kiedyś o doświadczeniach z CCC i wyszło,że działanie (efekt)bardzo zależy od temperatury w momencie zabiegu i nie chodziło o średnią dobową .Ten sam efekt uzyskiwano zmniejszając dawkę wraz ze wzrostem temperatury .Jak znajdę tę broszurę to zamieszczę konkretne dane, do wiosny może odkopię :D .Trzeba pamiętać, ze po zabiegu 2 tygodnie nie rosną korzenie i jak trafimy w suszę lub damy "mocny"herbicyd to pszenica może "siąść".Dzielenie dawki jest dobrym pomysłem, ale jak to zrobić to niech napisze fachowiec od ochrony .Ten Apyros to czemu chcesz dawać?(Łukaszjarm)Pozdrawiam.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

modus usztywnia a nie skraca, stosując sam modus nie mamy ryzyka zmniejszenia plonu jak to jest przy zwykłym CCC ja stosuje na pszenice i pszenżyto ozime CCC 0,7 l/ha + modus 0,2 l/ha i zboże nie leży plackiem przy nawożeniu 200kg/ha azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

apyros daje bo bardzo dobrze zwalcza miotle i ogolnie po zastosowaniu pola so czyste i ekonomicznie wychodzi bardzo tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ten Apyros to czysty dajesz,ile w 2010 to kosztowało ? Do Kolegi Farmermf,wiemy,że etefonu czystego nie wolno ;) ,ale słyszałem to i owo.Jak nie zdążę z 1 dawką(CCC)i pszenica jest na początku strzelania w źdźbło to robię etefon + CCC(proporcje i dawki jak Terpal).W pszenicy osobiście nie dawałem czystego etefonu (plony w moim rejonie nie są rekordowe).Na b.dobre pszencę dają ludziska etefon jak widzą,że jest duże ryzyko że padnie na "glebe", myślę że nawet na liść flagowy .Słyszałem o gościu co skraca dokłosie, razem z fungicydem jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

witam

Zgadzam się z kilkoma przedmówcami a mianowicie:

Nie stosowałbym CCC na drugi zabieg ponieważ występuje możliwość skrócenia kłosa, jak czytałem w wielu prasach fachowych CCC najlepiej działa w fazie 29 skali BBCH. Zastosowanie środka CCC w późniejszych fazach skutkuje skróceniem kłosa.

Ja osobiście CCC stosuje jak tylko temp. na to pozwala, i jak wiadomo że przez kolejnych 2-3 dni nie będzie przymrozków w dawce 1l/ha, w praktyce wychodzi to jak po przekrojeniu rośliny widać ciemniejszy kolor w dolnej części rośliny (początek tworzenia 1 kolanka).

A potem jak temp. skoczy powyżej 10 razem z "grzybkiem" daje 0,3l/ha modusa i po problemie.

 

Co prawda w tym roku przewróciła mi się UWAGA pszenica muszelka, ale to z przenawożenia, średni plon z powalonej wyniósł ponad 9 t/ha.

Ale z Ledwigiem sypiącym około 7,5 t/ha nie było problemu, stał jak drut.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Też tak miałem jedyna pszenica jak mi poległa placami to była muszelka, przez to że dałem się zwieść opisem odmiany że niska i nie wymaga skracania. Dałem jedynie 1l/ha CCC na pokrzewienie i mówie sobie jak taka niska to pewnie wytrzyma i zaoszczędziłem na niej w drugiej dawce nie dałem jej Modusa jak na innych odmianach. I klops na 1/5 pola leżała placami, plon jak na moje warunki glebowe przyzwoity bo 7,5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Chłopaki kupiłem Antywylegacz, ale moddusa mieli ale w opakowaniach 5l i nie rozlewali;/ a innego rolniczego u mnie w mieście nie ma;/ sam Antywylegacz starczy?

kupiłem 1l na 0,5ha na pszenice jarą... jeden zabieg czy dwa? mogę dac mocznik razem z Antywylegaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamiast ugszajsu polecam Ci odciek z mojej płyty obornikowej wprawdzie nie jest on tak dobrze rozreklamowany ale zapewniam Cię że ma takie samo działanie, cena okazyjna 50% tego co za UG i pokrywam koszty przesyłki ;) .

Warunek musisz go stosować regularnie na glebach w dobrej kulturze i uregulowanym ph bo wówczas efekt będzie najlepszy, pryskać w dni pochmurne lub przy lekkich opadach deszczu, nie łaczyć z innymi środkami ochrony lub nawozami (bo zabijesz cenne mikroorganizmy z mojej gnojówki)ewentualnie zachować tygodniowy odstęp o tych zabiegów, temperatura też jest ważna nie za wysoka i też nie za niska. Jeśli któryś z tych warunków zawalisz nie uznam reklamacji ;[ .

 

 

Chyba napisałeś najlepsza antyreklamę tego pseudo dopalacza...

Jestem podobnego zdania, gnojówka czy gnojowica dobrze wymieszana da lepszy efekt niz UGszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4
Napisano (edytowany)

Ten Apyros to czysty dajesz,ile w 2010 to kosztowało ?

 

tak Apyros daje czysty + Atpolan (olej)

dawka to ok 17g / ha czyli opakowanie to 53g na oporyskiwacz 600L i robie 3 ha

takie opakowanie kosztowalo 192 zł na 3 ha czyli 64 zł + 10 zł Atpolan i wtedy dawalem chwastox extra ale w tym roku bedzie sam apytos .

nie znam tanszego i tak skutecznego srodka . w pszenicy jarej nawet owies gluchy zwalczyl . miotly nie bylo ,a inni duzo drozsze srodki dawali i byla miotla .

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

nie wiem jaka cena, ale drogo skoro nie rozlewają, rozlewają prestige do zaprawiania ziemniaków i inne ale tego nie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Panowie Ja chcę zastosować 160kg/ha N i czytam ze poniżej 200kg/ha N mogę sobie odpuścić antywylegacz... u mnie przy zalewnie 100kg/ha N wykłada pszenicę czyli jak bym nie zastosował to tak jak bym sam sobie wydał wyrok... Polecicie mi jakiś tani? i dobry? czy też mam mieszać anty z modusem? i w takim razie ile zabiegów wykonać...? A co do środków na chwasty trochę ucieknę od tematu ale pierwszy rok zasiałem jęczmień ozimy i czym żwalczyć chwasty jedno i 2 liśćienne ..?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

U mnie standardowo najpierw CCC jak tylko temperatura pozwoli potem Moddus ale on jest cholernie drogi,a w ubieglym roku pszenzyto i tak lezalo jak stol.To czego nie zdazlem jesienia pojechalem Mustang plus Protugan kazde ozime w nieco obnizonych dawkach

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Zostało mi z ubiegłego sezonu 0,8 litra Moddusa. Mogę go bezpiecznie użyć w tym sezonie? Przechowuje go w takich warunkach, jak zalecane na etykiecie. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

jak myślisz, po co producent pisze na etykiecie warunki przechowywania i termin przydatności do stosowania?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Czy ktos stosowal Regulator 620 SL w pszenzycie ozimym ,jaki efekt lub jaki inny polecicie.

Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

lukaszm, słuchaj, moglibyśmy się jakoś dogadac, bo bym odkupił od Cb. tak ze 100-200ml, nie wiem jakoś pocztą? wysłałbym Ci kopertę w kopercie i pojemniczek ze znaczkami, tylko jak z kasą za te 200ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj