atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

pszycha1    8

ja również czekam, ale poprawa pogody to dopiero ostatni tydzień kwietnia i będzię łączenie skracania z T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W lubelskim  w przyszły poniedziałek / wtorek  zapowiadaja  okienko pogodowe i  wtedy  pojade  ze  skracaniem  T1  i mikro 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@Romanzio Coś tam w okolicach środy - czwartku prognozy przewidują jakieś nocne spadki temp. poniżej zera.. Do tej pory pszenica zapomni że dostała CCC. U mnie w okolicy (Górny Śląsk) dzisiaj wszystkie duże gospodarstwa jadą ze skracaniem i T1. W tamtym roku miejscowy obszarowiec pryskał Moddusem + T1, a w nocy już temp. spadła lekko poniżej 0. Efekt był taki, że on miał pszenice pięknie skrócone, a bereciarze latali potem do liścia flagowego Medaxami, Ceronami, a efekt i tak był mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj i tak już nie zdążę Ale po świętach jak najszybciej będę leciał z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Dzisiaj miałem "okienko pogodowe", teraz termometr wskazuje 15°C. Ale z fungi się wstrzymałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja wczoraj miałem taki dylemat, chodziłem po podwórku dwie godziny aż w końcu nie wytrzymałem i pojechałem, zdążyłem chyba przed rosą. Ochłodzenie u mnie również ma przyjść, ale widzę ze prognozy zmieniają się - ma być cieplej niż zakładali kilka dni temu. Dwa lata temu jak jechałem moddusem to skróciłem pszenżyto o kilka cm, nawet nie wiem czy 5 cm czy mniej


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Witam, orientuje się ktoś czy pH cieczy roboczej ma wpływ na działanie chlorku chloromekwatu (CCC) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Witam. Czy stosował ktoś z Was CCC 720 SL w pszenżycie? Bo ma rejestrację tylko na pszenicę, a mam jeszcze pszenżyto do pryskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Witam, do jakiej fazy można skracać żyto i czym najlepiej  aby nie uszkodzić a dało efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Witam, orientuje się ktoś czy pH cieczy roboczej ma wpływ na działanie chlorku chloromekwatu (CCC) ?

 

lekko zakwaszajac wodę np kwaskiem podobno można polepszyć działanie CCC gdy temperatura jest nie za wysoka. W kwaśniejszej wodzie CCC podobno zadziała od 8 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Panowie pryskaliście kiedyś pszenżyto medax top + CCC przy 2 kolanku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Witam

Z uwagi na to ze nie miałem możliwości wykonać zabiegu na skracanie w fazie 1 kolanka i pszenica już trochę wyrosła . Wiem, ze na ccc + modus jest już za późno. Ogólne nawożenie azotem będzie na poziome 100kg N (łącznie z tym co w było glebie)

 

1)Chciałbym spytac, czym jeszcze moge to uratować i skrócić.

 

2)Znalazłem srodek Optimus 175 ec . Można go stosować w pszenicy od fazy pierwszego kolanka do liścia flagowego. Co myślicie o tym środku , i czy warto go jeszcze zastosować? Koszt to 180zł czyli ok 90zł/ha ,wiec nie jest to mało , dlatego  można chyba oczekiwać dosyć dobrych efektów?

 

2.1)W ulotce pisze jeszcze , że można do stosować w połączeniu Optimus 175 EC 0,3 l/ha + Antywylegacz Płynny 725 SL 1 l/ha

Jest to dawka róznież na 1-sze kolanko, czy można ją zastosować teraz przed lisciem flagowym?

 

3) Aktualnie jestem 10 dni po wykonaniu zabiegu na chwasty . Planuje jeszcze dać 2 dawkę azotu w ilosci 100kg (saletrzaku/mocznika) na hektar.

Po ilu dniach od wykonania skracania mogę dać tą 2 dawkę i czy jest to jakaś różnica czy dam  ją przed czy po skracaniu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Jeśli chodzi o nawoz to nie ma znaczenia. A moze opryskasz Cerone? Myślę że to dobre rozwiązanie na pszenicę w takiej fazie. I nie wychodzi tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Przed liściem flagowym nie ma za bardzo już sensu używać samego antywylegacza na skracanie. Zostaje raczej albo Moddus albo Cerone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

medax max ma dosc długą rekomendacje i cenowo tez nie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Optimus  to  zamiennik modusa  , te  regulatory nie  tyle  skracaja  - co  usztywniają  źdźbło.

w  tej  fazie  cudów  sie nie  spodziewaj  , ale i nawożenie  nie  jest  zbyt  duże 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek2997    1

Czyli zostaje tylko moddus , cerone , medax max.

Moddus- prawie wcale nie skraca , ale usztywnia źdzbło i rozwija korzenie przy dawce 0.3l/ha koszt ok. 90zł/ha

Cerone(etafon) - przyspiesza proces starzenia sie rośliny... 0.75l/ha koszt  ok 60 zł/ha

medax max - tego to nie znam własnie     ...0.5l/ha ok 90zł/ha

 

Sensowne jest połączenie 0,15 moddusa i 0,4 Cerone?

Jesli nie, to pozostane chyba przy moddusie w dawce 0.3 na ha i moze cos to pomoze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Po ile ty masz modusa ?  po  300. Ja  kupilem  zamiennik po 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Panowie pszenica Tobak nawożenie około 200kg N 0,9l Medax Top przy zaczynającym się pojawiać 2 kolanku, ustoi czy dawać jeszcze 0,5 Medaxa lub Cerone? Gdbyby się zgrało z T2 dałbym napewno, ale T1 było opóźnione i T2 pasuje dać gdy będą kłosy zaczynać wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    190

Panowie a do jakiej ilosci czystego n moze byc wmiare bezpiecznie bez skracania juz pomijam warunki atmosferyczne typu wichury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj