atomik

Stosowanie antywylegacza w celu skracania zdzbła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilmkm    17

Dzięki za rady, kupiłem cerone i jutro opryskam. Myślałem nad moddusem ale tylko w litrówkach jest a mi potrzeba raptem na 0,65ha pszenicy i może 0,3ha jęczmienia później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja wczoraj pryskałem modusem. Pszenica 2 kolanko dawka 0,4 l/ha. przed niczym nie pryskałem, to pierwszy zabieg. Drugi przy 3 kolanku bedzie modus 0,3 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Prosze o wasze spostrzeżenia odnośnie późnego stosowania CERONE w jęczmieniu jarym, widać pierwsze ości na polu , czy mogę zastosowac 0,75 Cerone ewentualnie 0,3 modusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Mam pytanie odnośnie etefonu. Jest lepszy niż moddus (pisze nazwą handlową bo nazwa trudna)? Zazwyczaj w celu skracania stosowałem CCC+moddus i potem sam moddus i nie było problemu z wyleganiem. A jak jest z etefonem, jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaki antywylegacz polecacie, ale nie skracający, tylko usztywniający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Trineksepak etylu (moddus) i etefon (cerone). Moddus w wyższych dawkach również delikatnie skraca ale w porównaniu do CCC to można powiedzieć że tylko usztywnia. Moddus działa już w niższych temp (od 8 stopni), pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej od etefonu który potrzebuje wyższych temperatur.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli bardziej polecasz moddus? A mogę prosić o jakiś link do niego, bo nigdzie nie mogę znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.ochrona-roslin.com.pl/srodki.html

Tu poszukaj. Modus też skraca i mocno usztywnia.

Ja stosowałem tylko modusa, a raczej jego zamiennik, na 2 kolanku 0,4l/ha i przy 3 kolanku 0,35 l/ha. Pszenica niska, a tak sztywna że jak szło po wykłoszeniu się to rozginać nie za bardzo się chciała.

Cena zamienniku jakieś 140 zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz podać nazwę tego zamiennika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na jęczmień jary stosowałem zamiennik moddusa o nazwie optimus. Ale 1l moddusa to nie 1l optimusa, różnią się zawartością substancji czynnej, z tego co pamiętam optimus zawiera jej mniej i potrzeba go więcej tak więc nie wychodzi dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli bardziej polecasz moddus? A mogę prosić o jakiś link do niego, bo nigdzie nie mogę znaleźć :(

Moddus właśnie pod tym względem jest lepszy od innych regulatorów o działaniu głównie usztywniającym. Co powoduje że na I zabieg skracania jak najbardziej pasuje, a eliminuje cerone.

Z innych zamienników moddusa jeszcze widziałem proteg 250SC. @tomek73 ten zamiennik ma w Polsce rejestracje czy to import z zachodu?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chyba raczej miał.Cytat z etykiety

"Termin ważności zezwolenia: 2011.10.30

Okres na sprzedaż zapasów: 2012.04.30

Okres na zużycie zapasów środka: 2013.04.30"


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W tym roku z powodu późnych siewów zwiększyłem normę wysiewu jęczmienia. Efekt był taki że wyszło strasznie gęsto. Na trzecie kolanko dałem na 2ha litr optimusa i za 18dni 1l cerone + 0,5l bumper + 2l tebu, miejscami było widać pierwsze ości. Dawki na 2ha. Podziałało super, prawie nic nie poległo i w plonie nie ma zniżki. Nie ważyłem ale tak wizualnie jest tyle ile powinno być a nawet trochę więcej. Jęczmień został tak usztywniony że niektóre kłosy w czasie koszenia sterczały do góry, nie zwinęło ich w dół. Był bardzo długo zielony, odmiana eunova

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Troche odświeżam temat. Ostatnio słyszałem od sąsiada że w sąsiedniej wiosce pryskają kukurydze antywylegaczem jakims. Czy to może być prawda czy jakaś plotka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego knoro93 a wiesz dlaczego kukurydzę najlepiej potraktować talerzówką bądź czymś co ją rozdrobni pożądnie? Tylko część tej roboty jest po to aby lepiej się później orało. Poczytaj co przetrzymujesz przez zimę w takich przyoranych badylach od kukurydzy i jaki ma to skutek przy późniejszych zasiewach kukurydzy nawet po kilku latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Chciałbym zobaczyć jak Ty kukurydze talerzówka rozdrabniasz. Talerzówka to co najwyżej możesz z ziemia troche zmieszać a nie rozdrobnić. Nie wiem gdzie moge znaleźć takie informacje o których mówisz wiec jeśli możesz mnie oświeć.

Pozdrawiam.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A widziałeś Ty kiedyś dużą talerzówkę podczas pracy? Z tym wylegaczem to ciekawą teorię wysnułeś. Tylko że wylegacz nie zmniejsza rośliny a skraca międzywęźla,usztywnia ścianki nie krochmalem, tylko powoduje ich pogrubienie, co daje efekt usztywnienia więc teoria ni jak się ma do rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego w nierozdrobnionych pędach qq ma schronienie omacnica która jest bardzo groźny szkodnikiem qq i poprzez rozdrobnienie pozostałości niszczymy tym samym większość populacji szkodników. Co do talerzówki, to masz internet i sobie popatrz co można nią zdziałać i jakie są efekty po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja już nie mówie o swojej talerzówce bo mam nie duża i lekka ale sasiad ma ciągana hydraulicznie podnoszoną i jak talerzował sobie pole po sąsiedzku to nie powiem że sie nie miesza z ziemią bo sie miesza efekt jest ale koledzy nie mówcie że talerzówka potniecie resztki pożniwne po kukurydzy. Napewno korzenie da sie z ziemi powyrywać troche ta talerzówka porozbijac troche, przemieszac ale nie rozdrobnic. Z tą omacnica to też od odmiany zalezy. W tym roku mialem 2 odmiany jedna koło drugiej pierwszy raz kukurydza była na polu i jedna odmiana była duzo bardziej połamana od drugiej wiec wasze talerzowanie nie zawsze uratuje jak sie zła odmiane dobierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Strzele w ciemno że ta z krótszym fao była bardziej połamana od omacnicy,bynajmniej w moim rejonie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj