Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KIbul

napędy sie zgrywają??

Polecane posty

igorass    31

Nie wiem jak jest poprawnie, wśród mechaników funkcjonuje taka nazwa dla odróżnienia i nigdy nie miałem problemów z dogadaniem się o jaki mechanizm chodzi ;)

Hubert8245    23

a ja takie pytanko bo temat o zgrywaniu się napędu to zapytam ;) mam zetora 8245 i opony z przodu mają rozmiar 12.4 R24 a tylne 18.4 R34 i na zakrętach morderczo spada skrętność i wg. mnie to wina albo zbyt małych opon albo zepsutego mechanizmu różnicowego :D i tu moje pytanie: Jaki rozmiar powinny mieć opony przednie jeżeli tylne mają rozmiar podany wyżej (18.4 R34 dla przypomnienia) :D

igorass    31

Powinny mieć rozmiar taki jak podałeś, ale mówisz że jest większy promień zawracania czy po prostu skręcanie odbywa się z trudem?

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    102

u mnie gdy wlacze przedni naped to blokada mechanizmu roznicowego jest automatyczna-wydaje mi sie ze to w polu jest gorsze rozwiazanie bo rosnie promien skretu a na drodze to lepiej bo pewniej sie prowadzi. u nas jest pare gorek a wszedzie porobili asfalt wiec jazda w zimi to 'fajna' rzecz-raz juz wyskoczylem z ciagnika.

hubert-pewnie rozlecialo ci sie lozysko na zwrotnicy,robilem to niedawno bo nie moglem juz jedna brama wyjechac.spadly waleczki i blokuja kamien

Hubert8245    23

ale bez napędu skręca 2x lepiej a z włączonym napędem to ledwo się mieszczę w podwórku i widać wyraźne ślady że przy skręcaniu w lewo prawe koło idzie sporo za wolno a lewe znowu za szybko a przy skręcaniu w prawo jest na odwrót i nie wiem co może być przyczyną tego ;)

karol69    0

mam jd 2250 z przednim napędem przód 24 tył 34 jak sprawdzić czy jest dobrze zgrywają napędy bo mechanik mówił że jest coś nie tak

pavlotal    4

waracajac do opon jakie chcesz zalozyc. jak do swojego 7211 dołozylem naped i sie okazalo ze sie napedy nie zgrywaja. z tego co pokierowali mnie koledzy z AF to jak masz opony 16.9x28 z tyłu to załoz 18.9x28 i z przodu 11.2x24(taki jest chyba ich rozmiar) i wtedy napewno bedzie ci sie wszytsko zgrywało. mi jak sie opony zjada tez mam zamiar zalozyc z tyłu 18.9x 28. pozdrawiam

zorzyk2    50

on nie ma blokady mostu przedniego ;) nie wiem jak inne modele ale ten na bank nie ma ;)

Skąd wiesz, że nie ma automatycznej? Zachowanie ciągnika wskazuje, że jest.

amorki    0

waracajac do opon jakie chcesz zalozyc. jak do swojego 7211 dołozylem naped i sie okazalo ze sie napedy nie zgrywaja. z tego co pokierowali mnie koledzy z AF to jak masz opony 16.9x28 z tyłu to załoz 18.9x28 i z przodu 11.2x24(taki jest chyba ich rozmiar) i wtedy napewno bedzie ci sie wszytsko zgrywało. mi jak sie opony zjada tez mam zamiar zalozyc z tyłu 18.9x 28. pozdrawiam

Kolego Pavlotal odpowiednim rozmiarem aby napędy się zgrywały w serii 6245-7245 jest rozmiar przód 11.2 R24 a tył 16.9 R30 co ci da jak zamiast 16.9 R28 dasz 18.9 R28 jedynie zmieni się szerokość opony a zresztą to jakiś całkiem nietypowy i niespotykany rozmiar

aldanio    2

tedi2    0

witam mam pytanko czy sa wogule takie rozmiary opon niemoge ich znależć jesli tak to z jakich firm chodzi mi o 18.9/28 czy 18.4/28 w moim sa jeszcze orginały barum z trzy centy bierznika ale chetnie bym zamienił je na cos wyzszego cos w stylu aldania owiele lepiej sie prezentuje zetorek ;)

pavlotal    4

sory bardzo pomyliłem sie chodziło mi o opony 18.4x 28. zeby zmienic na taki rozmiar opon powiedzial mi o ty własnie kolega @Aldanio. Wiem ze idealnym rozmiarem byly by 16.9x30 tylko co to mi da jakbym musial felgi zmieniac. a tak jak mowil kolega @Aldanio zetor na oponach 18.4x 28 mialby taka sama srednice jak na 16.9x30 pozdrawiam

tedi2    0

przegladałem tak z ciekawośći oponki o rozmiarze 16.9-28 i widze ze rózni producenci maja różne srednice zewnetrzne mitas ma 1435mm a taurus 1463 czyli by to oznaczało ze taurusy beda wyższe jak to rozszyfrować z tymi rozmiarami. 18.4 -28 to raczej ciezko spotkał sie ktoś z taka opona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez bears
      Cześć,

Potrzebuje informacji na temat rozmiarów lub różnić w rozmiarze konsoli zaczepowej zetora 5211-7211. Z tego co się dowiedziałem od sprzedawcy to występują w dwóch typach, szerszych i węższych ale nic więcej na ten temat nie wiedział. Ktoś ma może informację o różnicach w tych zaczepach?
    • Przez olozag
      Witam, mam pytanie jaką długość ma wskaźnik oleju skrzyni biegów do zetora 7711 bo w moim brak pręcika?
    • Przez petzi
      niestety nie znalazłem takiego samego tematu, więc mam pytanie; rodacy problem jest z włączeniem wom w zetorze 7211 rok. 1989 salon polska sterowany on jest w mojej wersji pneumatycznie;

przy włączonym silniku na wolnych obrotach nie można przejść z pozycji neutral na hydraulike ani na wom, nie można pchnąć dźwigni do przodu jak by była zablokowana, włączyć można jedynie w taki sposób że pcha się dźwignie do przodu i wyłącza sie silnik, wówczas przechodzi na wałek, ale trzeba odpalić maszynę na włączonym wom'ie, wyłączyć można na silniku

drugi sposób zaciągnięcie dźwigni 5min. po lewej stronie i próba włączenia womu czasami się udaje, ale bardzo rzadko; tak jak by jakieś zębatki nie mogły zaskoczyć, przy próbie siłowej słychać gruchotanie

czy ktoś miał taki problem i wiem jak to naprawić to będę wdzięczny za pomoc

wymieniony został automat do pneumatycznego włączania, ale nie pomogło, widocznie to nie było to
    • Przez Sylwek2009
      Witam kolejny mały problem. Czy przy naciśnięciu sprzęgła wałek przekaźnika mocy powinien sie rozłączyć ??? Niedawno zrobiłem wyciągarkę podczepiłem do zetora i podczas wciśnięcia sprzęgła wałek dalej ciągnie. Zetora mam od nie dawna i jeszcze nie zdążyłem go poznać.
    • Przez Mechamaniak
      Witam!
      Mam takie szybkie pytanie do użytkowników zetorów UR1. Czy ktoś próbował zwiększyć prześwit z tyłu poprzez przekręcenie zwolnic? Jeśli tak, to czy uda się przestawić zwolnice o jeden otwór przy wielkości kół 16,9/14-30 ? Czy będą tego jakieś negatywne skutki (poza tym, że łatwiej będzie przód do góry stawiać)? Chodzi mi po prostu o to, aby tak łatwo nie czepiać o nic przystawką i dolnym zaczepem, zetorem tym pracuję w lesie.
      Pozdrawiam.