Balzak

Opryskiwacz JarMet

Polecane posty

ciagnikfan    3

Miałem sobie sprawić taki opryskiwacz ale sie rozmyśliłem ponieważ chciałem kupić mały, prosty opryskiwacz a Jar-Met nie różnił sie jakoś za bardzo od masy innych podobnych a cenę miał dobrą. Jak już sie zdecydowałem prawie to mi powiedzieli że trzeba będzie czekać 3 miesiące i że jakieś tam problemy mają z transportem. Do tego wysłałem im ze 3 maile z prosba o cenniki dodatkowego wyposażenia i żadnej odpowiedzi nie dostałem.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Od dłuższego czasu rozgladałem sie za jakimś "budżetowym" opryskiwaczem z belką 15m. Z sensownych i popularnych na tym forum rozwazałem jar-met, tad-len, biardzki. Za tad-lenem przemawiała uznana stosunkowo pompa ich własnej konstukcji ale cena mnie zniecheciła -6500 za 600/15. Niedaleko mnie stał Biardzki 800/15 za 4800 do targu. Ludzie chwalili za solidną konstrukcje. Jakoś mnie nie przekonał. Znalazłem w końcu jar-meta 600/15 za 4900 w podstawowej wersji. Kupiłem za 4700. Zabawne było że kolesie nie potrafili go do kupy złożyc. Pokierowałem nimi jak mają belke założyć żeby niczego nie połamać a reszte sam składałem w domu.Przy okazji poprawki sie zaczeły. Odwróciłem zawory dźwigniami do góry i przewody puściłem pod zbiornikiem. Lepiej wygląda i o wiele lepszy dostęp do zaworów. Bede musiał jeszcze inaczej umocować główny filtr bo teraz według mnie siedzi źle. Tawot oczywiście był w koncówkach ale to dlatego, ze uzywają go do montażu przewodów. Według mnie manometr może żle wskazywać ciśnienie jeżeli w tłumiku nie bedzie oleju. Ja u siebie musiałem wymienić obsade manometru i uzupełnić olej. Musiałem dorobić blokady pod belkę bo były tylko cienkie przetyczki, które średnio spełniają swoja funkcję. Do przerobienia jeszcze unoszenie belki, zamocowanie zbiornika do płukania układu, normalnego rozwadniacza i pewnie jeszcze kilka rzeczy. Po pierwszej wizycie na polu belka wydała sie jakas taka delikatna i 600 l to ciut za mało. Już chciałem sprzedawać i brać tego biardzkiego. Pojechałem go jeszcze raz obejrzeć na spokojnie. W biardzkim belka o wiele delikatniejsza. W sumie wygląda jakby do 12 metrowej dołożyli dodatkowe 3 metry, podczas gdy w jar-mecie belka 15 konstruowana całkiem inaczej niż 12. Oprocz tego ogolny wygląd jar-meta jakiś taki ciekawszy. Jak na razie nie żałuję. A i jeszce pytanko na koniec, czy u was na 1 lub 2 sekcjach działających układ wpada w spore wibracje? I drugie pytanko, czy takie wypracowania to przystoją na forum???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak    0

witam posiadam jarmeta 400 l 12 m kupiony dwa dni temu wczoraj testowany praca elegancka idzie jak bajka mam nadzieje ze tak dalej bedzie sprzet ok w rozsadnej cenie polecam dodam ze jet na glowiczkach 3 koncowki o rozntch wydatkach cieczy zmiana idzie szybko nie mam jak narazie zastrzezen

Edytowano przez kurczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Witajcie ostatnio kupiłem JARMET'a 400l ,ale brak instrukcji,więc mam do was prośbę czy ktoś by mi nie podał skanu byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMO86    0

Jarmet to złom, mam takiego z 96r. jak on mnie wk***ia. Zbiornik peka, belka się wygina to jest porażka a nie opryskiwacz. Jak bede kupować nowy to wole pare złoty dołożyc i kupic krukowiaka, albo pilmet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Ja mam 800l i belke 15m. Co do sprzętu to nie mam wiekszych zastrzeżeń-no może poza jakością malowania.

Kamis2010 c360 powinien sobie z powodzeniem dawać rade jesli masz obciążniki z przodu. U mnie daje się jechać z zatankowanym max 550l ale to jest troche inaczej bo jest wiekszy zbiornik i belka dalej wysunięta do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum310    0

Jak czytam komentarze na temat Jarmetu to mnie krew zalewa - mam 450/12 i ani jednego dobrego słowa na jego temat nie napiszę. Farba odłazi, lance się wyginają, pompa padła po miesiącu - czas oczekiwania na gwarancję to 12 miesięcy więc kupiłem porządną pompę i mam teraz spokój.

Czy ktokolwiek z Was rozbierał pompę Jarmetu? Jeżeli nie to polecam - znajduje się tam plastikowy korbowód !!!!!!!!!!!! Manometr wskazuje zaniżone ciśnienie ze względu na rozdzielacz. Po wymianie rozdzielacza na Pilmetowski i pozostawieniu starego zegara, zupełnie inne są wskazania ciśnienia. Generalnie mam teraz opryskiwacz o nazwie jarmet natomiast ma on wymienione wszystkie ważne elementy na dobrej jakości - czytaj niejarmetowskie :) Zdecydowanie nie polecam !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Zalerzy jak sie komu trafi. Ja mam opryskiwacz 300/12 i jak narazie dobrze sie spisuje. Lakier nie jest pierwszej jakosci, ale jak go nie trzymac na sloncu to nic nie odpada.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Ja mam obecnie 412 i opryskał +/- 1000 ha i na razie w pompie wymienialiśmy tylko membranę no i był malowany bo farba odchodziła płatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK36011    0

Ja mam opryskiwacz jar-met z 2004roku 12m i 400l w zeszłym roku to wymieniliśmy chyba z 7 końcówek i 2 dysze do tego całego zżera rdza.Za tak tanie pieniądze na tamten czas 1800zl nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Ja mam na oku jarmeta 1000l 15m, pełna hydraulika, podnoszenie, rozkładanie, stabilizacja, 5 sekcji sterowane z kabiny pompa udor 100, końcówki x3, za 13tys.zł. brutto. Myślicie że to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanKrakers    0

Zdecydowanie nie polecam opryskiwacza marki jarmet. Pompa niedziałała poprawnie po półtora roku, zbiornik pęka, strach dotknąć, farba odchodzi plastrami, belki wyginają się. Opryskiwacze marki jarmet to zdecydowanie zły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

a ja pryskam 1000 10 letnią ma swoje wady no za takie pieniądze ale trochę elektrod,stali,wymienić pompę bo

p120 100ha i przepony do wymiany no i z plastyku ale mam cierpliwość i pryskam używany dałem 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

Witam, rozglądam się za nowym opryskiwaczem ciąganym, konkretnie zainteresował mnie jar- met 1200l. Chciałbym się was zapytać, czy poprawiła się może jakość wykonania tych opryskiwaczy? Chcę go kupić z hydraulicznie rozkładanymi belkami i jakie byście bardziej polecali 15m czy 18m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie  chciałbym kupić opryskiwacz jar met  1200 l zawieszany z belką 18   B)   czy zetor 7011 da sobie z nim rade  :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Jak nie będziesz pełnego zalewał to da rade. Myśle, że maks 800-900l i koła będą ledwo dotykać ziemi :) . Sam opryskiwacz waży 435kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem jak coś to się powiesi jakiś obciążnik z betonu i git  B)  :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj