Zaloguj się, aby obserwować  
kasia5

problem ze skrzynią biegów

Polecane posty

kasia5    0

mam problem związany ze skrzynią biegów przy Fendt 824. Nagle przestała działać skrzynia biegów i wysadziło olej. Co mogło być powodem jeśli ktoś coś na ten temat wie, proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

mam problem związany ze skrzynią biegów przy Fendt 824. Nagle przestała działać skrzynia biegów i wysadziło olej. Co mogło być powodem jeśli ktoś coś na ten temat wie, proszę o odpowiedź.

 

No ale to musisz cos wiecj napisać....nikt tutaj z fusów czytać nie umie. Rozumiem ze wysadzilo olej ze skrzyni, a czy zmniejszyla sie ilosc oleju hydraulicznego?


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

co to znaczy ze wysadziło olej? jaki to jest rodzaj skrzyni, ZF, czy moze inny, jakie jest w niej sterowanie?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Z pewnoscia rozchodzi sie o ciagnik typu Fendt Favorit 824 z lat 1995-2000. Mylse ze numer ramy zaczyna sie od 824/21/ .... . Przypuszczam ze problem lezy w sprzeglach stopni mocy ( I, II, III, IV ) ktores ze sprzegiel zostalo uszkodzone, albo mechanicznie albo poszla po prostu uszczelka. A przy takim uszkodzeniu olej hydrauliczyn wlatuje do skrzyni co moze wlasnie spowodowac "przelanie sie " oleju ze skrzyni biegow. I jest to najprawdopodobniejsza przyczyna tej usterki. Naprawa jest niestety bardzo pracochłonna i droga. Niestety w wiekszosci przypadkow jest tak ze sama wymiana uszczelki nic nie daje i trzeba wymienic cale, kompletne sprzeglo ktorego cena wynosi ok. 2500€. Zeby dokladnie postawic diagnoze trzeba zrobic pomiary cisnienia oleju.W zalaczniku jest tabelka w ktorej trzeba wpisac wyniki wszystkich pomiarow i wtedy bedzie wiadomo czy to jedno z tych sprzegiel. W drugim zalaczniku jest szkic calego tego mechanizmu sprzegiel mocy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia5    0

Dziękuję za załączniki. Dokładnie tak, to Fendt Favoritt 824 rok 1996, wyciekł olej na postoju, pod sprzęgłem, tam gdzie sa trzy duże otwory i stamtąd wyciekl. Olej był bardzo gorący i wyciekł kiedy traktor pracował na wolnych obrotach . W hydraulice jest stały poziom oleju. Trochę wcześniej był problem ze sprzęgłem, bo tak jakby lekko nie wysprzęglało.

 

Czy może to być jakiś inny powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

To calkiem zmienia postac rzeczy, jesli nie ubylo oleju w hydraulice to sprawa moze nie wyglada az tak zle jak myslalem. Prawdopodobnie problem lezy w turbosprzegle....a jaki jest poziom oleju w przekladni? Gdyz moze to byc rowniez nieszczelnosc przekladni. Ale pomimo to za malo dokladnie opisana usterka zeby dokladnie cos powiedziec. A czy ten ciagnik wogole sie jeszcze samodzielnie porusza? czy mozna przelaczac biegi?....i co sie dzieje kiedy pracuje silnik?? I czy ten olej mial jakis zapach, gdyz najczesciej olej z turbosprzegla smierdzi niemilosiernie na zgnile jaja.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia5    0

Poziom oleju w przekładni jest normalny, olej czysty. Traktor nie porusza sie samodzielnie wogóle. Biegi normalnie się przełączają jak wcześniej, tylko ciągnik nie ruszy. Jest tak jak u normalnych ciągników kiedy się tarcza oberwie. Nie ma połączenia silnika ze skrzynią biegów. Olej bardzo smierdzial jak sie wylał na ziemie. Wyglądało to tak jak wylewa sie kwas z akumulatora z charakterystycznym zapachem i syczeniem (pienieniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tak jak juz pisalem , wyglada to na uszkodzenie turbosprzegla, prawdopodobnie bylo w nim za malo oleju i pod obciazeniem olej zaczal sie "gotowac". Nie zostaje nic innego jak sprawdzic zawartosc oleju w turbosprzegle ( prawdopodobnie nie bedzie go za duzo albo i wcale). A wtedy zostaje juz tylko rozsuniecie ciagnika i sprawdzenie co sie wewnatrz stalo.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia5    0

Witam, po "rozpołowieniu" Fendta okazało się, że jedna połowa turbosprzęgła pękła i przez to olej wyciekł. Dziękuję za podpowedzi :unsure: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek889    0

posiadam fendta818/2 problem jest z wysprzeglaniem pedał działa co którys raz na 2/3 ruchu jakby cos blokowało sie w sprzegle dopiero po wygaszeniu silnika sie luzuje i pedał działa do konca co moze byc powodem tego blokowania czy mozna wymienic tarcze sprzegła bez rozciagania ciagnikaprosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam czy powie mi ktoś z jaka siła docisnąć głowice w fendt 816 man d0826? Oraz jaki powinien być luz zaworowy pozdrawiam 
    • Przez impres-me
      Witam. Może już ktoś przerabiał temat bądź ma wiedzę czy się da albo jak to wykonać.  A mianowicie chciałbym dołożyć sterowanie z zewnątrz przednim tuzem . Niestety nie mam ehr na przód.  Ale Widziałem W ogłoszeniach podobny ciagnik który również go niemiał ale posiadał przy tuzem sterowanie góra dół.  Takie rozwiązanie w zupełności by mi na chwilę obecną wystarczyło. Gdyby ktoś coś wiedział proszę dać znać.   Pozdrawiam
    • Przez impres-me
      Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania i użytkowania tych elementów w fendzie 800 favorit. 
      1 to zbiorniczek na alkohol W instalacji pneumatycznej .  Instrukcja niewiele o tym mówi.  
      2 jakiś przycisk gumowy z drugiej strony tej cewki jest taki sam ,
       
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak tego używać? 


    • Przez lolo32
      Interesuje mnie ten typ z lat 1995-1998 silnik ,skrzynia, hudraulika tylko to mnie interesuje.
    • Przez nobi123
      Witam mam problem z EHR w Fendt 824 rok 2000. Nie działa cały panel sterowania, błąd jaki mi pokazuje to 33.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj