Zaloguj się, aby obserwować  
Dario23

Awaryjność niebieskich Rekordów

Polecane posty

Dario23    0

Cześć!

Zamierzam w przyszłym roku zmienić kombajn z Z056 na ... i tu właśnie jest pytanie, na co? Kombajn do 150 tys. brutto miałby pracować na 50 ha i dwa zastrzeżenia do niego, by był w miarę wygodny w użytkowaniu (klima, hydrostat, możliwość siedzenia, a nie ciągłego stania jak w suprze) oraz żeby nie było awarii. Ktoś może napisać, że jak dbasz tak masz, ale o swój dbam od nowości a pomimo przeglądów przed żniwami i tak się psuje i dezorganizuje pracę.

Czy moim wymaganiom sprosta niebieski Rekord? Jeśli ktoś takiego ma to proszę żeby się wypowiedział. Podajcie jakie macie silniki w rekordach, który rocznik, jak jest z awariami, no i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie. Najbardziej interesowałyby mnie te Rekordy z nową kabiną produkowane chyba po 2000 roku.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

a jak już zmieniasz to może na większy??

np. MDW

-@przemek99 ma i chyba nie narzeka

 

albo jak Bizon to np. BS albo Dynamic

 

To jest tylko moja sugestia


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Ludzie ja was nie rozumiem... A dlaczego niby nie na 50ha nie brac BS'a ? Moim zdaniem to idealny kombajn na taki areal... A nie zastanawiales sie nad zagranicznymi markami ? Nie wiem za ile mozna kupic w dobrym stanie Claasa Dominatora, ale to swietne kombajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może Bizony nie są złe ale ja polecam Dominatora. Z awaryjnością jest różnie zależnie od stanu maszyny i powierzchni jakie już przemierzyła. Myślę że za 100 tysi będziesz miał naprawdę niezły sprzęt. Jeden koleś przywozi z Francji i naprawdę ma rwanie :( Jakiś miesiąc temu stało u niego na podwórku 7-8 szt a w tej chwili zostały mu już tylko 3 szt :] Jeżeli chciałbyś kupić Claasa to napisz do mnie to podam Ci nr do tego gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac??? Ja bym sie nie pakowal w stare wyjechane maszyny z za granicy. Co do BS'a to jest takie RSP ze maja 800ha i byly na nim 2 BS'y czyli na kazdego jakies 400ha, nie maja buraków ani pastwisk!Dawały rade i beda dawac rade bo to sa przeznaczone kombajny na duze uprawy a nie 50ha. Teraz maja 2 NH bo dokupili pola. Nie wiem o co chodzi @master0608, taki kombajn na 50ha jest za duzy, nie wykorzystany!!!! To jest odpowiednik Claasa Megi 204 a kto kupi Mege na 50ha? :(

 

Mysl nad Dynamic'iem i Rekordem. Byle klima a bez hydrostatu tez idzie kosic ale klima to juz wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja polecam Claasa Dominatora 98sl, za tyle kasy spokojnie takiego kupisz. gosciu ktory u mnie kosil kukurydze mowil ze to jedne z najlepszych kombajnow claasa (oczywiscie z dominatorow) KOMBAJN ZBOŻOWY CLAAS DOMINATOR 98 SL MAXI (820660310) - Aukcje internetowe Allegro cos takiego. no chyba ze chcesz wiekszego to 108 Maxi ale on ma chyba 6 klawiszy i jest troche za duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

no nad claasem to się też zastanawiam. Dołączyłem się wcześniej do tematu "jaki kombajn na 50 ha", ale tam nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi, dlatego tutaj napisałem. Chciałem się zorientować, czy w ogóle opłaca się pakować kasę w Bizona.

Nad claasem to myślałem albo 88sl/vx albo 98sl/vx. tylko VX są strasznie drogie. na allegro za ponad 200 tys. brutto stoją, a to już za dużo.

No i jeszcze jest taka sprawa, że Rekorda kupię 9-10 letniego za te pieniądze, a claasa to w najlepszym przypadku 15-letniego.

Niemcy czy Francuzi też nie sprzedają super sprzętu. jakby im się nie sypały to też pewnie by ich nie sprzedawali.

 

Jeśli chodzi o kombajny typu BS czy Dynamic to są one za duże i nie wyrobiłbym z kursowaniem ciągnikiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no wlasnie i w tym problem ale czy taki Claas z 93 czy 94 roku jest gorszy od bizona z 2000/01 roku?? zobacz tego Claas dominator 108sl maxi '97 4x4 (820041661) - Aukcje internetowe Allegro fakt, troche duzy ale rocznik dobry. Maszyna lub urządzenie do zbioru płodów rolnych Claas Mega 208, 1996r. - otoMoto MDW Fortschritt 525 (829629128) - Aukcje internetowe Allegro nie wiem, jak tam chcesz ale pomysl jednak moze o BSie bo Rekorda z dlugim przenosnikiem pochylym i hydrostatem bedzie ciezko znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

No właśnie na tego patrzyłem, ale zauważyłem też dziwną rzecz. Otóż ten z 2000 roku ma ok 130KM, a gdzieś widziałem z silnikami 150 konnymi. Wie ktoś skąd jest ta różnica? Czy w ogóle jest możliwe żeby rekord miał 150 koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

Ja poleciłbym niebieskiego rekorda niegrzeje sie szybko kosi a jeśli szukasz czegoś młodego to kupuj te powyżej 2000roku mają już hydrostat i długą gardziel BIZON REKORD z 2000roku (843011353) - Aukcje internetowe Allegro

 

gdzie ty widzisz w nim hydrostat?? na zdjeciu gdzie pokazane sa rodzielacze dokladnie widac pompke od sprzegla i wydaje mi sie ze bizony z napedem hydrostatycznym maja jeszcze zamiast napisu "REKORD" tego zoltego nad kolem, napis "HYDROSTATIC". to ze ma joystick nie oznacza ze ma hydrostat. watpie ze znajdziesz model niebieski powyzej 2000 roku na hydrotacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj