ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Zawsze można skorzystać z funduszy na modernizację !

tylko jak sie kozysta z modernizacji to tym sprzeten nie mozna robic usług. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009

Każdym sprzętem można robić usługi , tego nikt nie sprawdza , ja takich zapisów w umowie nie miałem  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a jak wystawisz fakturę i będziesz miał kontrole to masz problem. Były w okoliicy takie przypadki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velkurczak    6

Faktury nie fruwają po orbicie, tylko leżą do wglądu 5 lat. Kontrole z US są, jak i z ARiMR. Nastawienie urzędnika jest takie że przychodzą do podatnika jak do złodzieja. 

Żeby nie było off topu, to uważam że bardzo rozsądnym jest zrobić prostą maszynę do ST gdzie siejesz po wcześniejszych bardzo płytkich uprawkach. Dla siebie i rozsądnych klientów w sam raz. Hasło marketingowe, że nic nie robisz, tylko płacisz za bociana i masz gotowe to główne założenie żeby się spinało finansowo, inaczej nikt by nie dał pół miliona za taki sprzęt. O efektach się nie wypowiem, ale coraz częściej ludzie narzekają że coś nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Zobacz kolego na to ogłoszenie. Agregat 3m masz za 45 tyś https://www.olx.pl/oferta/agregat-do-uprawy-pasowej-uprawowo-siewny-strip-till-producent-CID757-IDF1hmd.html


A tutaj ktoś skopiował Szwere i zrobił bardzo podobnie. https://www.olx.pl/oferta/strip-till-agregat-do-uprawy-pasowej-CID757-IDGWoF7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z tym kopiowaniem to nie do końca wiadomo kto kogo skopiował. Więc nie wyciągajmy pochopnych wniosków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

ST tak wygląda na środku międzyrzędzi -to badylki z zeszłego roku natomiast zastosowanie jakiej kolwiek uprawy to nie ST ale uprawa uproszczona

IMG_20201106_100811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No do bani ten ST, nawet rzepak nie chce rosnąć. Myszy, ślimaki zjadły i chwastem przerósł. 

8032C45A-61F9-456C-80BC-25DC9D38A0BB.jpeg

8E83CB81-B7CE-4CA9-A263-DCE21C794914.jpeg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138
2 godziny temu, ansu napisał:

No do bani ten ST, nawet rzepak nie chce rosnąć. Myszy, ślimaki zjadły i chwastem przerósł. 

8032C45A-61F9-456C-80BC-25DC9D38A0BB.jpeg

8E83CB81-B7CE-4CA9-A263-DCE21C794914.jpeg

Odnioslem sie do wczesniejszego posta,ze jakakolwiek uprawka to nie ST 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Mnie nie obchodzi definicja ST ani kto ją pisał,chciałem wypróbować bo byl zachwalany,ze są wyzsze plony i wszystko jest cacy ,niestety realia tego nie potwierdziły i dlatego bede uprawial juz tylko swoją maszyną bo położyła  stripa na kolana ,a czy mozna ja wpisac w ramy ST to juz dla mnie nie istotne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Coś tam rośnie 

3514D864-4D1E-4204-9793-A7B8EF58EAA0.jpeg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Może ktoś wrzucić zdjęcie zęba z agregatu swojej produkcji? 

Czy prosty pionowy ząb z lekkim dziobem do zagłębiania będzie ok? Jaka grubość będzie odpowiednia? 30 mm?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Kiedyś były inne łapy tylko zaczęło mi je wyginać i został dospawany płaskownik tak na sztuke bo  st był robiony po taniosci ze złomu praktycznie tylko tak aby zobaczyc i spróbować  jak wyjdzie bezorkowo.

Przechwytywanie.PNG

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
2 godziny temu, Ogon988 napisał:

slupica 20mm , redlica 40mm

1111.jpg

U mnie taka łapa nie chciała wchodzić głębiej jak sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

@sumek666 nie wyrzuca ziemi na wierzch ani nie miesza jak np. grubery tylko przepycha na bok czyli ok

@ansu  może za mała masa maszyny i dlatego nie wchodzi chociaż jak już trochę wejdzie to powinno samo wciągać głębiej chyba że bardzo sucho i ziemia skała

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4988

Witam forumowiczów. Miałbym pytanie o nawożenie kukurydzy w systemie pasowym. Mam już jeden rok za sobą takiej uprawy, i ogólnie było ok,  ale jednak kukurydza wyglądała jakby brakowało jej azotu. Jeździłem kilka razy dolistnie mocznikiem i jakoś się podratowała, jednak oczywiście mogło być lepiej. Siał u mnie zestaw z agregatem Czajkowski , z dwukomorowym zbiornikiem do nawozów. Miało iść na 1 ha. 300 kg. npk. i 200 kg mocznika. Jednak operator twierdził, że tyle mocznika w "łapę" może popalić rośliny, a poza tym ten mocznik mu nie specjalnie chciał lecieć. Mam więc pytanie do praktyków jak rozwiązujecie tą sprawę. Ile powinno się dać nawozów w podsiewacz i jaki ich rodzaj? Czy wysianie mocznika rozsiewaczem przed takim zestawem na nieuprawioną ziemię miałoby sens? Czy może zastosować inny rodzaj nawozu azotowego? Ogólnie cała idea i wygląd ziemi po takiej uprawie mi się podoba, i chciałbym jeszcze raz tak zasiać. Pytanie jak zrobić to dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj