ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

RU68    1113

Masz odwagę jeśli chodzi o siew buraków  opady zweryfikują wschody na naszych ciężkich glebach nierealne aby powschodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A co mi tam i tak wszyscy umrzemy .... kiedyś. Pieniądze to nie wszystko 

Opady -do maja prognozy bezchmurnie 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

zobaczymy jak bedzie dalej,narazie prognozy na susze totalną :/   Pytanko dla testerów kukurydz -czy nie zauwazył ktos ze przy nawozie npk np. poli 6  w ilosci 300 kg podanym w konwencjonalny podsiewacz ,korzen rosnie w przeciwną stone????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Mam pytanie, na które nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

Czy typowy siewnik do buraków typu gamma nadaje się do siania rzepaku? Poza zmianą tarcz na drobniejsze nasiona? 

Coś mi tak chodzi po głowie zrobić bieda strip till do zetora 5211.

Mam sporo blachy 16, akurat na zęby, do tego krój z pluga i za zębem koło albo z crosskila albo Campbella i właśnie sekcje z siewnika do buraków. 

To wszystko tylko na trzy rządki, tak aby prowadzić ciągnik po śladzie z poprzedniego przejazdu (3x45cm). No i żeby dało się to uciągnąć na rędzinie. 

Bo co roku coraz gorzej jest trafić z uprawą, a tak chociaż rzepak miałbym lepiej zasiany niż zwykle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Już jeden zaczepił unicorna mechanicznego i nasionka rzepaku zależnie od odmiany są różne i czar prysł zaczepił hassie ?

Znajomy do ozdokena pneumatyka dorabiał tarcze w Świdniku do rzepaku sieje w rozstawie rzędów 45cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tarcze jak tarcze w gama, ale jaki tam jest luz pomiędzy korpusem, a tarczą i czy nie będą wypadały pomiędzy przed wygartakiem???  I jak z uszkadzaniem nasion??  
Ktoś sprawdzi to może sobie dorobię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Gamma jest dość popularna i sporo osób rezygnując z buraka chce ją sprzedać. 

Dorobić tarcze to nie problem, uszczelnic to trochę pracy, ale to zależy od stanu. 

A jaki ewentualnie z modeli siewników by się do tego nadawał? 

Potrzebuje w sumie tylko trzech sekcji, bo tyle uciagne. 

Chciałbym siać szeroko i punktowo. Jest w okolicy sporo zestawów do siania w ściernie, ale nikt nie sieje punktowo, tylko na kg i po takim sianiu rzepak wygląda dobrze tylko przy wschodach, na wiosnę to obraz nędzy. A główna przyczyną to gesty siew. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak zasiejesz mniej jak 2kg to już nie będzie tak strasznie gęsto. Kupiłem skrzynkę z Isaria i ma być dobrze, kółka jak w Amazone ale czy będzie???

Ma ktoś jakiś sposób by równo wsiać co 6-10cm w rzędzie?? 

Jeszcze mam taki ze skośnymi jakby trybkami  

 

7D606134-40B0-4242-827B-C8A36D2FE66D.png

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ther0za23    0

Trochę odejdę od waszego tematu z burakami. Mam pytanie odnośnie nawożenia w Strip Tilu. Jaki nawóz polecacie wgłąb profilu glebowego? Dlaczego akurat taki? Pytanie do osób które stosują Strip Till w swoim gospodarstwie i mogą polecić z praktycznego punktu widzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Wiem że można zmiejszyc norme, ale większość usługodawców ma wysluzone siewniki które i tak ciężko ustawić, a dać 350-400 za ha to już wolę sam coś poskładać. 

No nic. Poszukam czegoś i będę się bawił w lepienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
1 godzinę temu, RolnikMati napisał:

Skośne kółka są do nawozu

No nie, proste do nawozu, a skośne do nasion i ten mały do traw ma proste przesuwane jak w starych konnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ślad po zębie ST ładnie zasypany, mokro pod mulczem, a na powierzchni całością ziemia spulchnioną. Nawet mi się podoba 

 

E76ED186-6C45-4765-A538-09D9BAAE5B13.jpeg

Edytowano przez ansu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3231    1

Witam, posiada ktoś może czajkowskiego STK 300 z przystawką PS 300? Jak to jest realnie z tym zapotrzebowaniem mocy? New Holland t6.175 da temu radę? Oczywiście podkręcony do 175 stałych KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

daj spokój z tą firmą ani materiału ani wykonania żenada za  k

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Z góry sucho, a już kilka cm głębiej mokro. Na glinie więcej było by brył po orce i tłuczeniu agregatem, nie wspominając o paliwie gdzie poszło 16l na ST


 

94D5BEE1-1004-4E96-AAEA-791E779A672B.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3231    1
6 godzin temu, RU68 napisał:

daj spokój z tą firmą ani materiału ani wykonania żenada za  k

Miałeś jakieś większe doświadczenie z tą firmą? Uzasadnij jeśli możesz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co kojarzę @Mateusz3231 od zawsze w tym temacie i forum staje w obronie Czajkowskiego. Domniemam że to ich naganiacz, więc nie warto wdawać się w polemikę, bo gość ma tylko jeden cel.

A może się i pomyliłem i tamten nazywał się mariusz... 🐵 ???

W każdym razie trzeba uważać bo tu taki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3231    1

@damianzbr Ciekawa teoria xdd nieee, nie jestem ich "naganiaczem" 😂 W którym momencie mojego pytania stanąłem w obronie tej maszyny? Zapytałem, gość napisał żeby dać sobie spokój z tą maszyną, nie podał żadnego uzasadnienia, wiec zapytałem 🤣 Może po prostu jestem zainteresowany maszyną i chcę poznać jakąś konstruktywną opinię, daj sobie spokój bo tak, to nie jest opinia xd tak samo jak ktoś napisze że to za***isty sprzęt 😉

z fartem ;) 

 

Edytowano przez Mateusz3231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj