ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

@ansu co masz za podglebie pod warstwą uprawną? Pozazdrościć tylko takiej warstwy gleby. U mnie na większości jest na trochę lepiej jak na sztych w tym szpadlu. 

A co do dzików to racja im więcej zwierzątek w glebie tym więcej zwierząt na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

wie ktos jakie szerokosci redlic ma czajka? bo wiem ze 3 rodzaje , tak po zdjeciu to 4,6 i 8 cm,ale nie jestem pewien ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Redlice są skorelowane z prędkością roboczą i rodzajem gleby im większa prędkość i cięższa gleba tym węższe i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kultistrip jakoś w rzeczywistości nie widać różnicy na powierzchni ziemi. Głównie prędkość pracy znacząco wpływa 

 

870A212A-7B8B-4509-89C5-FB73F60EA9DE.jpeg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dłuto i skrzydełka te same z podobnymi kątami natarcia (wzrokowo) a sama słupica nie robi chyba wielkiej roboty -może to tylko marketing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

 o to chodzi ,ciezkie ziemie to trzeba "zdrowo" spolchniac  i  sie po deszczu tak łatwo nie "zamuli" ,pozatym spólchnianie robi sie chyba po to, zeby korzeniom było łatwiej rosnąc a wodzie  i składnikom pokarmowym lepiej  przemieszczac . chyba cała filozofia uprawy gleby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No nie do końca. W glebie nieuprawianej trudniej się zamula, a woda łatwiej się przemieszcza. Przy intensywnej uprawie rośliny pompują nawozy do góry, a zabiegi ST mają wprowadzić nawóz głębiej i ułatwić korzeniom wzrost. moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

no dobrze mówisz,tylko by trzeba przyjąc jakies normy "minima" tego spolchnienia st ,a nie ze ja przejade łapą typu horsch 40mm na glinie i potem mam bol d*py ze mi kukurydza nie rosnie,a somsiada po pługu, az sie patrzec chce 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

No bo wszystko trzeba zrobić dobrze czy to orka czy ST czy NT. Orką jest najłatwiej NT najtrudniej. ST to taki środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

 dokładnie tak by to trzeba było rozumiec,im bardziej spolchnimy ,tym bardziej zblizymy sie do efektu orki(chodzi o samo rozkruszenie) ,a  im mniej tym bardziej do "no till" Znając jeszcze budowe korzeni roslin i ich potrzeby,mozemy sie brac za uprawe pasową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

No niestety biorąc pod uwagę budowę korzenia to przy QQ zostaje nam orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zboże po zbożu orka chyba daje najlepsze efekty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Miałem na myśli kształt systemu korzeniowego QQ  a ST  to akurat koliduje ale brnę w to dalej . A wizja aby spulchniać po obydwu stronach rzędu to już chyba nie ST tylko uprawa cało powierzchniowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
ansu napisał:

Zboże po zbożu orka chyba daje najlepsze efekty 

chyba że żyto po życie, to bezorkowa lepiej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

mozna by powiedziec ze ST to uprawa pasa gleby adekwatnego do systemu korzeniowego rosliny,szkoda ze sami do tego dochodzimy, Nie trzymajmy sie tak kurczowo tych haseł reklamowych ST i lekarstwa na plony ,bo tam potrafią tylko przekierowywac do działu handlowego 😜

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak głęboko nie można bo diabłu łysinę porysujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Oj tam oj tam Chodzi o ST po bokach kukurydzy (te żółte) o czym przebąkuje @RU68

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak właśnie tyle że nie widziałem jeszcze ST z dwoma dłutami blisko siebie .A jeżeli będą rozstawione na 35 cm to i tak uprawiamy całe pole a gęściej będzie się zapychać -więc jedynym rozwiązaniem jest chyba jeden ząb plus prędkość tak aby spulchnienie było szersze .Myślę nawet nad kształtowaniem lekkich redlin tak aby woda ściekała w kierunku rzędów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj