Skocz do zawartości
Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać folię do sianokiszonki?

galeria
Folie
krystian1982    39

sprawdziliśmy również pare foli i szczerze jakiejś wielkiej różnicy nie widac może minimalnie i chyba pojedziemy na agrosilu polska dobra folia

pawlak2507    6

Tzn ile obrotów i jaką folią?

50 owijam 35-36 razy z rolki wychodzi 16 bel. Wolę wydać więcej na folię i później w oborze po kolei dawać a nie przebierać a i krowa zdrowsza, poza tym jak to w każdym rejonie koty chodzą jak na marszałkowskiej więc ta dodatkowa warstwa jest przez te kocury i przez to że bel mam z zapasem więc przez te 1.5 roku folia musi się trzymać 

Wiadomość z agroFakt.pl

mk9422    123

Nie lepiej wydać trochę więcej na lepszą folię niż owijać po tyle razy?

mk9422    123

I takimi foliami owijasz tyle razy??? Te koty cały czas po tych belkach chodzą że aż tyle razy musisz owijać? Ile rocznie robisz bel?

mk9422    123

U mnie odpukać koty nie chodzą po belach, nie raz się tam zdarzy jakiś przypadek ale nie ma wielkich szkód. Moim zdaniem koszt trochę za wysoki jak za owinięcie jednej beli.

Thomas2135    1302

U mnie kotów nie ma to belki całe. Nawet jak dasz kilka warstw to pazurami i tak dziury zrobi. Bele najlepiej stawiać w zwarty stos jedna nad drugą, nie w piramidę. Na bele w dolnej warstwie załóż starą folię po belach to powinno rozwiązać problem. Drugiej warstwy raczej nie powinny ruszyć.
Zkordalski Agrosil 750 kosztował 345 zł, więc w miarę tanio. Nie wiem ile 500 kosztuje, ale proporcjonalnie mniej. Kupowałem ją w Mlekovicie Baranowo.

ukaszProcho    23

U mnie narazie tylko ta plastima za 250 zł jest dostępna. Pytałem gdzie indziej to narazie cisza. Podobno einsibal ma kosztować 300 zł i nie wiadomo czy wogole będzie. A pasowałoby powoli coś kupić

PRIMO    248

Miałem raz Plastime i nigdy więcej tego szajsu nie chcę 

ukaszProcho    23

Nic innego nie ma dlatego czekam. A z internetu nie chce kupować
Właśnie znalazłem niedaleko mnie folie silobale jakieś opinie na jej temat? Cena 245

zkordalski    84

Ja miałem w tamtym roku i jeszcze solo 5 czy jakoś tak ogólnie ponad 40 rolek miała bardzo dobry klej mocno kleiła nie rwała się i nie było pasów starczala średnio na 25 bel placilem po 240

Edytowano przez zkordalski

kubica11    14

A co powiecie na folię ensibal lub silo-vit ? Co roku kupujemy kverneland  ale była po 400 zł (750mm) ale może warto trochę zaoszczędzić 

Thomas2135    1302

Silovit nie polecam. Słabo się klei. Podobno klej ma się potem aktywować pod wpływem temperatury. Miałem tylko jedną rolkę i miejscami punktowo trafiała się powierzchniowa pleśń. Ensibal dobra folia, ale droga. Są tańsze i równie dobre. Balensil podobno nie gorszy a z tej samej fabryki.

ukaszProcho    23

Tylko ze ten balensil nie jest niczym tańszym bo na necie 300 zł kosztuje... a ensibal taniej by wytargal. Max mogę wydać 260 zł za rolkę bo zużywam 20 sztuk a całą paletę nie mam z kim wziąć...

Thomas2135    1302

Gdzie sprawdzasz te ceny? W agroloku pytałeś, bo oni ją sprzedają? Ciekawe jaką mają cenę?

ukaszProcho    23

Na allegro wystawiona jest za 320 zł za 1 rolkę. No to jak wezmę 20 to max pewnie ie zejdzie do 300... a to drogo

Thomas2135    1302

Pytałem znajomego z Agroloku to za 20 rolek folii Balensil 500 zaproponował 280 z dowozem do mnie. Cena zależy od ilości miejsca dostarczenia. Przez 3 lata jak sprzedaje reklamacji prawi na nią nie miał. Była jedna, bo rolka uszkodzona i wymienili.

ukaszProcho    23

Dzwoniłem i w łódzkim za 20 szt powiedziała 273 zł juz najniżej. Opala się koledzy brać czy lepiej tańsza ta plastima za 250?
A i jeszcze mają nowa agriflex za 248 zł ale syszalem ze jakieś problemy były.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gregor6
      Jeśli ktoś jest zainteresowany katalogiem to niech kliknie na link poniżej jest to firmowa strona John deere z katalogiem .
      Po otwarciu się strony w ( Model ) wpisujemy numer naszej prasy i klikamy na Find.
      po znalezieniu naszej prasy wyświetli się alfabet i szukamy to co nas interesuje klikając prawym przyciskiem myszy wybieramy pokaż obrazek jest w tedy wygodniej jest na całym ekranie i można powiększyć a tak że poniżej są numery i opis ja jak czegoś nie wiem a właściwie to wszystkiego to kopiuje nazwę jakiegoś elementu i tłumaczę, otwieram osobne okno Firefoksa i klikam na tłumacza i wklejam żeby przetłumaczył na polski jeśli czegoś szukamy a nie wiemy jak się nazywa najlepiej otworzyć dwa okna firefoxa (chyba że ktoś używa innej przeglądarki ) i wpisuje nazwę np:pas (belts) jak przetłumaczy to szukam w tym alfabecie. nieraz może przetłumaczyć kilka wyrazów wtedy trzeba się domyślić jeśli ktoś zna angielski to niema żadnych problemów a tak trzeba trochę posiedzieć żeby coś znaleźć ale myślę że tak też można znaleźć to co się chce ja znajduje i katalogu kupować nie muszę bo katalog i tak nie jest tłumaczony.ktoś jak nie wie jak szukać to niech kombinuje i tłumaczy za pomocą słownika czy za pomocą tłumacza .Jeśli to pomogło komuś to niech napisze czy wam ten katalog pomaga np:w składaniu części .Pewnie nie którzy zrezygnują z poszukiwaniu czego kolwiek bo nie będą wstanie czegoś znaleźć ja kiedyś zrezygnowałem ale teraz daje rade obrazek jest numerowany można go powiększyć wydrukować i iść z nim do warsztatu i składać lub zamówić .

http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt
    • Przez sebastiankula120
      Witam, jaką nową prasę rolującą polecacie do 120 tys? Rocznie robię około tysiąca bez plus usługi. 
    • Przez Elvis1090
      Witam, planuje kupić nową sipme Ps 1223 faster. Ma ktoś z was taka prasę jakie są wasze opinie na jej temat czy faktycznie zwija 45 bel na godzinę? Jak wygląda zbicie bel i awaryjnosc prasy? A może poleci ktoś inną pracę zamiast sipmy w porownywalnej cenie, dodam tylko że musi to być nowa prasa. Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez Rrolnik
      Sprzedam prasę    Z-224/1
      Prasa nie malowana oryginalna farba pierwszy właściciel garażowana mało co pracował od rolnika cena 10tys negocjanci 
      zachodniopomorskie  Darłowo
      661 474 154
      lub 665 813 240

• Przez przemek0221
      koledzy mam pytanie co sądzicie o prasach fenda?
      jak u nich z awaryjnością
      kto to tak naprawde produkuje na czyjej licencji