Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Dodi    517

Kupiliśmy 3 rolki Agrflex i po pierwszej zwątpiłem. Jedna rolka bez docisku nie chciała się ciagnać a pozostałe były idealne. Folie z jedenej palety więc wg mnie jak się trafi, po jednej rolce nie ma co odrazu oceniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

ja w tym roku kupiłem francuską folię bel elis czy jakoś tak nie powiem nie pamiętam nazwyi jestem zadowolony z rolki wychodzi mi 29/30 balotów a za rolkę płaciłem 240zł

My w tym sezonie ta ją kupiliśmy na próbę. Zobaczymy jak się sprawdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Kupiliśmy 3 rolki Agrflex i po pierwszej zwątpiłem. Jedna rolka bez docisku nie chciała się ciagnać a pozostałe były idealne. Folie z jedenej palety więc wg mnie jak się trafi, po jednej rolce nie ma co odrazu oceniać

Tak, wiem. Kiedyś całe sezony była tylko ta bo woził ją co tydzień facet z paszami i była niezła ale co powiesz jak kupisz folię i przyjdzie wieczór a ty męczysz się z owijaniem nie mając w pobliżu gdzie pożyczyć dobrej folii? Silotite wychodzi 1zł na belce drożej ale mam pewność że nic się nie zepsuje. Wolę złotówkę dołożyć niż za tą złotówkę pleśń wywalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

Ja kupiłem tydzień temu silotite 50cm po 270 zł z dowozem do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmio    0

Widzę, że Silotite cieszy sie dość dobrą opinią na allegro. Od czerwca ruszam z działalnością w zakresie zaopatrzenia rolnictwa i prawdopodobnie w swej ofercie bede miał właśnie Folię Silotite. ​Moja działalność bedzie sie głownie opierać o sprzedaż wysyłkową, początkowo poprzez allegro a docelowo poprzez Sklep internetowy . Produkty w mojej ofercie będą się odznaczały z pewnością konkurencyjnymi cenami, ponadto dla pierwszych klientów ceny będą szczególnie okazyjne. Tak więc jeśli byście byli zainteresowani współpracą proszę o kontakt. Poza tym, sam posiadam dość duże gospodarstwo i doskonale rozumiem problem opłacalności rolnictwa w dzisiejszych czasach.

 

Reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Jesli chodzi o sianokiszonkę i folie, to robie je od pewnego czasu. Używałem wielu folii, głównie patrzyłem na cenę, bo wiadomo każdy grosz się liczy. W tamtym roku jednak strasznie się przejechałem na Agriflexie. Nie dość że się rwała, to jeszcze dziwnie piszczała przy owijaniu (chyba klej nierównomierny) i robiły się dziury w folii pod ciężarem balota.

Na ostatni pokos kupiłem z rozpaczy Silobale i wszystko byłoby ok, tyle że zauważyłem przebarwienia na folii (biała). Okazało się że to filtr UV nie był równomiernie rozłożony i kiszonka pleśniała.

 

W tym roku kupiłem Aero Wrap i jakąś inną, niemiecką co tam facet miał i powiem, że jak sprawdzałem 2 tygodnie temu przy owijaniu to i jedna i druga spisywała się dobrze. Zero zerwań, wszystko ładnie się klei (ta niemiecka może troche mniej, ale zapewniał mnie sprzedawca że z upływem czasu "puści" ten klej). Baloty wyglądają ładnie, jak dla mnie to różnica jest duża między tymi foliami z tego a tamtego roku.

 

No i cenowo też ładnie wyszło bo za 50tkę tej niemieckiej płaciłem 240 zł a za Aero Wrap 255.

Na chwilę obecną nie będę szukał nigdzie indziej, no chyba że zmienią się ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil04w    0

Hmm no to nadszedł na czas na pierwszy post na agrofoto:)

Każdy podaje cene folii, ale zapominamy o jej parametrach...

Ja moge od siebie polecic folie Silo-Vit Premium...Użytkuje ja drugi rok i jestem z niej jak najbardziej zadowolny...Jest to folia 5 warstwowa posiadająca gwarantowana siłe naciągu 80%, jest robiona metodą wydmuchiwaną...Moim zdaniem klei sie elegancko(słychac ja u sąsiada gdy owijam), bale sie nie psuja wiec każdemu jak najbardziej polecam!!!

Cena 500 260zł

Cena 750 320zł

Moim zdaniem cena jak najbardziej atrakcyjna za produkt tej klasy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

siloerg z bierunia to polska ale niezła folia

Również polecam tą folie ,jest wzmocniona i owijanie nią jest super (mało co ją przebija ). Cena też przystępna ,ponieważ za 750mm płaciłam 304 zł :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ja używam tylko ensibal cena (280zł) trochę wyższa ale dobra jakość.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

Witam mam pytanie odnośnie ustawiania naciągu foli bo jeszcze się z tym nie spotkałem przy żadnej owijarce co to jest chętnie zobaczył bym fotke jeśli możecie.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Stosowałem folie Optima. Jak narazie wszystko OK Nie pęka itd

Kupiłem dziś Agriflex 250zł <_< . Zobaczymy jaka będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ja kupiłem folię Silobale po 220 zł za rolkę 500. Z tego co zauważyłem jest nieco "chudsza" od innych w cenach powyżej 270zł za rolkę 500. Przykładowo moja ma 24,6 cm średnicy a sąsiada 25,2 cm średnicy. Co sądzicie? Ogólnie folia ma super klej, kolor biały.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zważ tą folię. Musi mieć 22 kg co najmniej. Jak ma mniej to już wiesz, że cena ładna ale "opitolili" cię na kilogramach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi776    0

Witam, mam okazję kupić w dobrej cenie folię agrobale i silostar. Ktoś nimi robił, macie jakieś opinie?

Edytowano przez fifi776

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a co sądzicie o foili aerowrap???podobno dobrze sie klei jest na plastikowej rolce i fajna cena


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A orientuje sie ktoś ile kosztuje i w jakim sklepie najlepiej internetowym można kupić folie do prasowania, tą co sie uzywa zamiast siatki? I jeszcze czy wystarczy zwykły adapter do siatki czy trzeba jakis specjalny aby tym owijac baloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caselampo    6

Mam do wyboru folie750mm AERO WRAP po 300, SILO-Vit 325 lub CNH 370.Która folia najlepsza proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

A orientuje sie ktoś ile kosztuje i w jakim sklepie najlepiej internetowym można kupić folie do prasowania, tą co sie uzywa zamiast siatki? I jeszcze czy wystarczy zwykły adapter do siatki czy trzeba jakis specjalny aby tym owijac baloty.

Znalazłem. 400zł za 500m tej folii + 35zł koszty przesyłki

http://allegro.pl/folia-maszynowa-do-palet-tasma-ochronna-mini-rap-i3047114787.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi88    48

Ok czy istnieje coś do czego można wykorzystać zużytą i rozcietą już folie, czy do niczego się ona już nie nadaje. Nie mamy na nią pomysłu a zajmuje już pół stodoły :unsure:

 

Ja nie znalazłam ale jeśli było to proszę mnie odesłać, bez kary upomnienia :)

Edytowano przez Heidi88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj