Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

bialy2005    581

ja bym wziął agrflexa :) bo bije na głowe silotke patrzac na wydajność a jakoscia nie odbiega. nigdy nie uzywałem einsibala wiec nie mma zdania. Ja kupuje tylko agriflexa lub unterlanda ze wskazaniem na ta duga firme :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja zwykle używam ensibala m.in. dla tego, że ma silny klej i jest mocna co do wydajności to coś tak w granicach 25-27 owiniętych bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A ja uważam, że agriflex jest dużo gorszy od silotte. Miałem go dwa razy i więcej nie chcę. Poza tym jest on 3 warstwowy(może dlatego bardziej rozciągliwy a co za tym idzie wydajny) a wydaje mi się że standardem powinny być folie 5 warstwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

DejmondSamWDolinie jeżeli na paczkach folii agropak masz zieloną krowe to ta folia jest polska w zeszłym roku kupiłem ten szajs bele po owinięciu same pekały nic nie pomagało ani zmniejszanie naciągu folii ani zmniejszanie obrotów w ciągniku, ta folia to dziadostwo ledwo uprosiłem tych cwaniaków z firmy żeby mi kase oddali nigdy więcej polskiej folii.

siloerg z bierunia to polska ale niezła folia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Też miałem agriflexa i już więcej go nie dotknę nawet kijem podczas owijania na folii aż robiły się prześwity nie wiem czym to było spowodowane może trefna partia ale się zraziłem. Za to silotite mogę polecić dobra wytrzymała folia z 750 wychodzą 32-33 bele u mnie jest po 330zł brutto oczywiście 750mm Na ten rok zakupiłem ensibala bo miałem w zeszłym roku dwie rolki i jest to zdecydowanie najlepsza folia (moim zdaniem) pod względem jakości bardzo wytrzymała i dobrze przylega do beli cena 330zł brutto za 750mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14
Napisano (edytowany)

Pomocy - Wie ktoś może gdzie dostane folie TrioWrap 500mm ??? Potrzebuje raptem tylko 10 rolek ale ojciec nie chce innej. A on jak sie uprze to jak wół stoi w zaparte na swoim. W necie nie moge nic znaleść, a to pierwszego pokosu tuż tuż.. Jestem z Kuj-Pom więc jeśli będzie trzeba to kurierem zamówie... Koledzy pomóżcie ! ....

Edytowano przez cichy5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Używaliście może folii Eurobela? Wiecie coś na jej temat? Mam możliwość kupienia jej w dość niskiej cenie ale nic o niej nie wiem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Ja takiej przezroczystej nigdy nie próbowałem ;) używam tylko specjalnej do sianokiszonek SILOTITE koszt ok.270 zł i starcza na 24 bele ;)

pozdro

U nas w tamtym roku Silotite trafil sie jakis kiepski-trasznie sie rwal, przy owijaniu pojawialy sie dziurki(nie bylo mocno naciagniete). Oczywiscie o reklamacji mozna zapomniec. Ale to jakos tak jednorazowo sie trafilo pare rolek wybrakowanych. Generalnie z foli tej firmy jak do tej pory zadowolony jak najbardziej.

A co do przezroczystej, to kiedys na owinelismz pare zeby zobaczyc co to sie bedzie robic i porazka-na sloncu folia sie zaczela rozchodzic, porobily sie dziury itd.

Niestety oszczedosc jest tylko pozorna, ale z tego co widze masa osob tak robi

 

ja stosowalem ensibala i balensil to chyba to samo jedna jest zielona a druga niebieska i kosztowala 275 za 50mm w zeszlym roku i bylem zadowolony a stosowal ktos folie agrokomplex ???

Ensibal sprawdzil sie rok temu bdb. Ceny szczerze mowiac juz nie pamietam, ale nie byla przesadnie duza. W porownaniu z tym silotite'm folia-bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam pilną sprawę do osób które kupiły folię ENSIBAL - czy jest w środku tulei jakiś napis (naklejka) i co na nim pisze? A to wszystko przez to, że był u mnie dystrybutor folii i chce mi sprzedać folię ,,niby" marki ENSIBAL ale bez opakowań kartonowych w cenie 260 zł

Wiem, że oryginalny Ensibal jest na tulei plastikowej.

 

 

Jak jeszcze rozpoznać czy to oryginał czy podróba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

Używaliście może folii Eurobela? Wiecie coś na jej temat? Mam możliwość kupienia jej w dość niskiej cenie ale nic o niej nie wiem.

 

 

Nie kupuj nie warto, nie ma filtra uv bele rozpadają się po miesiącu-dwóch, do tego się rwie przy owijaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dzięki za informację i ustrzeżenie przed zepsuciem sobie paszy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

u nas przewaznie Ensibal albo Unterland i koszt za 75 około 340 zl.. niestety im cena nizsza tym folia co raz bardziej do.. wiadomo :) ktos tam pytał jak ustawic folie wiec ja owijam na 75 bele 120/120 16 razy na liczniku i starcza na około 33 belki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas od samego początku Unterland, podobnie jak wyżej. Sprawdziła się więc została. Dobrze się klei i nie zrywa. Kiszonka też dobrze się w niej przechowuje więc generalnie mogę ją polecić. Ceny niestety nie pamiętam a w tym sezonie jeszcze nie kupowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Ja mam ensibala,jest tuleja plastikowa,w bialo zielonej paczce.Jutro zobacze dokladnie.Ja płaciłem 365 za rolke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj kupiłem folię silo-vit po 230 brutto. W tamtym roku ją używałem i była bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

Ja przeważnie używam silotite ale znajomy polecił mi taką folię Agrofarm i owiałem ją i wydaję się dobra.

wydaję\e się.. ja miałem jedna rolke i tak się z nią męczyłem że szkoda gadać... a tak od 6 lat używam silotite i nie zmieniam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy orientujecie sie po ile wziasc mozna za zrobienie balota sianokiszonki wraz z owinieciem owijarka samozaladowcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

ja w tym roku kupiłem francuską folię bel elis czy jakoś tak nie powiem nie pamiętam nazwyi jestem zadowolony z rolki wychodzi mi 29/30 balotów a za rolkę płaciłem 240zł


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou1    0
Napisano (edytowany)

w porównaniu do @sydney i @Pawel1344 polecam folię AGRIFLEX. Robiły się prześwity ? lol, chyba jak naciągnięta aż prawie ją rwie. Folię też się ustawia jak siatkę w prasach. nie może być luźna ani za bardzo naciągnięta że rolka nie będzie sie kręcić tylko tarła o tube folii. u nas my wzięliśmy z kolegami ( bylo nas 5 ) każdy sobie zamówił ile chce folii i siatki, tira przywieźli. Mowa o folii to sztuka 300zł. (duża). Cena oczywiśćie brutto. Dla mnie super się nią robi i bele nie pleśnieją :). ostatnie lata kupowaliśmy na zmiane agriflex, raniwrap i jakaś austriacka nie pamiętam.

Dla mnie agriflex i raniwrap rządzą.

Edytowano przez manitou1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ile płaciliście za silotite 50, lub jak jest ceniona w waszej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

280 czy 285 w pobliskim sklepie a Agriflex 255 ale z przykrością muszę stwierdzić że Agriflex się popsuła z jakością. Jedną rolkę owinęliśmy i więcej w tym roku chyba jej nie kupimy. Kilka dni temu owijałem sianokiszonkę i dopóki szła silotite to było wszystko ok ale jak założyłem Agriflexa to strasznie prześwitywała. Wziąłem w ręce kawałek Silotite i przez tą nic nie dało się zobaczyć. Jeśli się uda zobaczyć na zdjęciu to wrzucę zdjęcie z porównaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj