Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmexpert    54

Foliami handlowaliśmy od dawna i zdecydowanie największa ilość klientów chwaliła sobie folię marki ensibal. I tą firmę polecam :)


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

witam wszystkich

stosowałem już kilka foli przez parę lat, na samym początku kupiłem ensibala- folia bardzo dobra, później szukałem coś tańszego i tak po kilku tańszych firmach w tamtym roku wróciłem do tej foli. Uważam że na tym się nie zaoszczędzi, jedne tańsze firmy były mało wytrzymałe i folie się po prostu rwały. Miałem też taką która miała bardzo mało kleju i nie chciała się kleić a na owijarce w ogóle nie było tego klasycznego trzeszczenia foli. Także z czystym sumieniem folie ensibal mogę polecić.

 

Teraz w styczniu przymierzam się do kupna całej palety foli 500 może ktoś ma namiary na atrakcyjne ceny?

A kolego Farmexpert jaką macie teraz cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Stosował ktoś z was folię Aero Wrap, cena około 245 brutto za 500mm? Balensil 270 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Terminator z tego co wiem to jest folia bezklejowa,ale podobno jest bardzo dobra,ja polecam folie silotite,agriflex,raniwrap albo agrostretch firmy Vipak,te folie są dość dobre i nie zrywają się na owijarce

odradzam silo zet czy jakos tak bo ta folia raz się rozwija jak szalona a po chwili klej ją tak mocno trzyma że się rwie i co chwila trzeba zmieniać ustawienie sprężyny,i mało bel z niej wychodzi,to jakaś imitacja folii jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

folie Bal-ensil stosowałem i jest bardzo zbliżona do ensibala, ja przynajmniej nie narzekałem i w tym roku też ją zamówię cena na teraz to 280 zł z transportem i termin płatności. Po tyle samo mam ensibala w innej firmie tylko problem z transportem u nich i gotówka

 

Kolego "ejczbio" 260 brutto za ensibala to bardzo dobra cena, sam bym wziął gdybym wiedział skąd:)

Edytowano przez fordtw15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Wezmę paletę tej Ensibalki bo dopłacać 30zł do Unterlanda chyba nie ma sensu. Taka cena bo trochę po znajomości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tylko JD owijam od 2 lat innej foli nie widze a przeszło firm od groma, jedyna folia która sie nie rwie zrzucajac z owiajrki;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

jeżeli ktoś ma jakieś namiary na kogoś dobrymi cenami foli typu ensibal, triowrap underland to niech się podzieli,

mam namiary na folie ze srednich półek w niskich cenach wiec w zamian mogę podac


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma jakieś namiary na kogoś dobrymi cenami foli typu ensibal, triowrap underland to niech się podzieli,

mam namiary na folie ze srednich półek w niskich cenach wiec w zamian mogę podac

 

firma gorniak na slasku jest dilerem folii ensibal.ploecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

Ja takiej przezroczystej nigdy nie próbowałem ;) używam tylko specjalnej do sianokiszonek SILOTITE koszt ok.270 zł i starcza na 24 bele ;)

pozdro

Edytowano przez krzysiek16m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

t

 

 

A co sądzicie o folii Manuli bo mam okazje kupić 750 za294złbrutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dziś troszkę podzwoniłem i udało mi sie odnaleść Silozet (cały tamten sezon używałem i jestem zadowolony) 750 za 295 brutto i 750mm Agropack za 250 zł brutto, nie wiem co to jest ten Agropack (koleś mówił, że nazistowski wyróB) spotkał się ktoś kiedyś z tym?

i ogólnie co kupujecie i w jakich pieniądzach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip1    0

A macie doświadczenia z agrostarem, od 2 lat co jakiś czas to kupuję i muszę przyznać że jest porównywalna z underlandem i silotite, tylko w zielonych opakowaniach nie żółtych, żółta zachowuje się jak agriflexy które dawniej kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja stosowalem ensibala i balensil to chyba to samo jedna jest zielona a druga niebieska i kosztowala 275 za 50mm w zeszlym roku i bylem zadowolony a stosowal ktos folie agrokomplex ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Mam takie nietypowe pytanie, jak się ustawia folię żeby dało się owinąc 25 bel, bo mi rolka nie starczyła nawet na 19 bel, a u kolegi się tak rozciągała że 35 bel owinął. Jestem niezorientowany w tym temacie bo to dopiero moja pierwsza sianokiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rendas    11

Nie polecam foli do palet do owijania na sianokiszonkę . Ogromny minus jest tak że jest słaba i pęka od słońca , ewentualnie można jej użyć do owinięcia suchego siana lub słomy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Mam takie nietypowe pytanie, jak się ustawia folię żeby dało się owinąc 25 bel, bo mi rolka nie starczyła nawet na 19 bel, a u kolegi się tak rozciągała że 35 bel owinął. Jestem niezorientowany w tym temacie bo to dopiero moja pierwsza sianokiszonka.

zalezy jak naciagniesz folie na owijarce i jakiej folii uzywasz 75 czy 50 mm ijakie sa baloty 120x120 czy wieksze i ile razy owijasz mi starcza na 24-26 balotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel4441    0

Witam, polecam firmę z folią Agro - www.folpol.pl, posiadają folię najnowszej technologi. 12 miesięczny UV gwarantowany, (w testach wytrzymał 28 miesięcy).

Nazwa foli ta sama ale folia w środku jest najnowszej generacji.

 

Przy zakupie proszę poinformować, że info z forum.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj