Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

logan3512    140

Jak będziesz owijał nią to daj znać czy jest dobra . Ja kupiłem unterland po 335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Czy jest jakiś termin przydatności foli do sianokiszonki? Mam folię do sianokiszonki która leży w garażu 2,5 roku. Czy można nią owijać czy jednak straciła swoje właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Dnia 6.05.2020 o 13:44, logan3512 napisał:

Jak będziesz owijał nią to daj znać czy jest dobra . Ja kupiłem unterland po 335

Też zamówiłem unterlanda 500 mm po 275 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Witam, mam pytanie odnosnie folii do sianokiszonki... posiadam cala rolke foli, ktora lezala sobie dwa lata w garazu, czy taka folie mozna jeszcze wykorzystac? Ma ona jakis termin przydatnosci do ktorego mozna ja wykorzystac a po ktorym traci swoje wlasciwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli w suchym, nie na słońcu ani mrozie to powinno być OK :)

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragan    0

Jeśli chodzi o mnie to ja kupiłem 750 mm  za 310 zł biała. Jestem zadowolony i co mnie dziwi to że jest to 7 warstwa folia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie są ceny folii w waszych stronach ? W mojej okolicy wszystko w górę. Ensibal 370 brutto  gdzie można było go kupić rok temu za 320 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

miał ktoś do czynienia z folią FOLGOS mam ofertę 229netto za 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neoslash    2

 

Eksperymentowalem z wieloma markami folii, o folii wiem bardzo duzo, dlatego pozwole odpowiedziec uzytkownikom:

Edytowano przez Neoslash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

sillotite jest na rolce papierowej i trzeba luzować by się folia nie rwała.

Polecam też agra strech (chyba niemiecka znana marka) miałem w tym sezonie. Nie rwie się, wydajność przyzwoita, strat zero nawet w lucernie koniczynie, duża przyjemność pracy.

Edytowano przez Troker1979
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neoslash    2
Dnia 6.05.2020 o 12:40, karol_365 napisał:

napotkałem na necie folie folgos agro eko. ktoś miał z nią styczność? Ponoć jest uzyskana z recyklingu przez to pewnie mniejsza cena.

https://www.olx.pl/oferta/folia-do-balotow-sianokiszonki-folgos-500-CID757-IDEb8Ds.html

Ciekawi mnie opinia Kolegi. Ja mam zle wspomnienia z ta folia. Prosze podchpodzic do niej z rezerwa

 

Dnia 12.02.2021 o 13:52, ramzes10 napisał:

Jakie są ceny folii w waszych stronach ? W mojej okolicy wszystko w górę. Ensibal 370 brutto  gdzie można było go kupić rok temu za 320 brutto 

 

Chcialem tez zwrocic uwage, ze ceny w tym roku wariuja, srednio bedziemy placic od 20 do 50zl wiecej za rolke, podobno kilku graczy zrezygnowalo z produkcji folii do sianokiszonki w tym sezonie, moze sie okazac, ze beda wystepowac braki

Ten rok jest tez dobrym srodowiskiem dla naciagaczy. Pamietajmy drodzy panstwo, ze ten sezon nie jest dobry na eksperymenty. Owszem wziac sobie rolke i sprawdzic, potem 5 i rowniez sprawdzic, jesli w nastepnym roku z folia nie dzieje sie nic zlego, mozna podejmowac powazniejsze kroki. Doswiadczenie nauczylo mnie, ze w tym sezonie jak grzyby po deszczu beda powstawac nowe marki folii, w atrakcyjnych cenach. Bardzo prosze nie dac sie oszukac, oczywiscie nie kazdy jest oszustem, ale takie podwyzki sa dobrym srodowiskiem dla jednosezonowych "handlarzy". 

WYBIERAJCIE SPRAWDZONYCH DOSTAWCOW

Dnia 23.02.2021 o 14:15, redbull napisał:

miał ktoś do czynienia z folią FOLGOS mam ofertę 229netto za 750

To samo, co wyzej. Probowalem folgosa i szkoda na nia zdrowia i nerwow

Dnia 25.02.2021 o 11:44, dannygumis napisał:

Niby od marca ceny foli w górę.

PRAWDA. 

 

5 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Jaką macie opinię o folii Power Stretch?

Nie uzywalem, podobno srednia polka, ale na tej polce calkiem niezla pozycja

 

Dnia 21.02.2021 o 20:05, dannygumis napisał:

Jakie macie opinie o foli Agrosil z Bierunia?

Agrosil jest bardzo ciekawym wyborem, glownie dlatego ze jest produkowana w polsce, przez co jest tansza od czolowych marek, natomiast nie odbiega jakoscia od topowych marek, jak silotite, ensibal, czy nawet unterland

Przewalam palety tej folii, moge polecic z pelna odpowiedzialnoscia, a nawet pomoc w zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Neoslash gdzie pracujesz że przewalasz palety folii?

6 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Jaką macie opinię o folii Power Stretch?

Kiedyś robiłem na power stretchu. Ostatnie kilka lat corocznie około 1,5 palety ensibala kupowałem w cenie 319 brutto ale w tym roku ich pogięło i chcą 370 brutto. Kontaktowałem się z głównym importerem ( agromasz ) bo zawsze od nich brałem.

W tym roku zamówiłem właśnie paletę power stretcha w cenie 320 brutto. Unterland 340 , balensil 360 jak dobrze pamiętam 

Agra stretch też mogę polecić. Wziąłem w tamtym roku paletę na próbę  bo ensibal się skończyl. Mocna, dobrze się klei. Belki się dobrze przechowały. Co ciekawe przy owijaniu widać jak prześwituje ale nie wpływa to na jakośc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neoslash    2
16 godzin temu, ramzes10 napisał:

@Neoslash gdzie pracujesz że przewalasz palety folii?

Ramzes. Jakieś 8 lat temu zacząłem przygodę z sianokiszonka, jako sezonowe dodatkowe źródło dochodu, ale tak jakoś mi się życie poukładało, że mocno wsiąkłem w temat owijarek, bydła opasowego i właściwie wszystkiego, co związane z folia i sianokiszonka. Zaczynałem od kilku palet, tak jakoś wyszło, że zrobiło się z tego coś wiekszego, dlatego chętnie podpowiem, wyjaśnię, a także posłucham. 

P. S. Ramzes niestety ma rację. W tym roku ceny oszalaly i mogę tylko dodać, że załapałeś się jeszcze na sensowne ceny, mam nadzieję, że są to folie tegoroczne, z tych cen co podałeś, tylko ensiban po 370 może utrzymac takac cenę, unterland już zbliża się do 370, power stretch, nie będę czarował, nie znam bliżej tej firmy, ale tańsza nie będzie, ale na ten moment 320 zł to dobra cena pod warunkiem, że idzie w parze z jakością :)

 

Edytowano przez Neoslash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

W ubiegłym sezonie po kilku latach stosowania Ensibal spróbowaliśmy Unterland. Według mnie można było wyczuć że Unterland sprawiał wrażenie solidniejszej w trakcie owijania. Natomiast jakość sianokiszonki przy najtańszej i najdroższej folii identyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neoslash    2
Dnia 2.03.2021 o 14:44, danielooo8441 napisał:

Co lepiej wybrać: -Ensibal po 355 -Unterland 345 -Agrispinflex 350 Ceny brutto za folie 750?

Cena unterla da sugeruje, że może być leżakowana z zeszłego sezonu, dlatego zalecam ostrożność. 

Ensibal, tu masz Pan dobra cenę

Agrispinflex. Pierwszy raz spotykam się z tą folia, więc jeśli opierać się na moich doświadczeniach, skupiłbym się na unterland ie lub ensibal, gdyż wiem, że z tej folii będzie Pan zadowolony, ale proszę dokładnie patrzeć na pudełka i szukać daty produkcji (jeśli producent znakuje folie w taki sposób) 

Dnia 2.03.2021 o 17:51, dannygumis napisał:

Kupiłem Agrosil po sezonie się okaże czy dobra była jedynie cena

Jestem przekonany, że będzie Pan zadowolony i czekam na opinie. 

Jeśli można zapytać po ile Pan kupił i czy data produkcji jest "przystępna" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

Kupiłem po 315 brutto z wysyłką na tubach jest data 01.2021 kolega dzwonił z zapytaniem to od marca 7% cena w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neoslash    2

Jeśli nikt przy folii nie kombinował, cenę uzyskał Pan rewelacyjna. na dzień dzisiejszy, jeśli uda się kupić agrosil poniżej 340, mozna być z siebie bardzo zadowolonym. Co do kolegi. Jeśli nosi się z zamiarem kupna, to nie ma na co czekać, te 7% to nie koniec podwyżek :(

Edytowano przez Neoslash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj