Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krystian1982    139

sprawdziliśmy również pare foli i szczerze jakiejś wielkiej różnicy nie widac może minimalnie i chyba pojedziemy na agrosilu polska dobra folia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka średnia cena za folię 50 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Tzn ile obrotów i jaką folią?

 

50 owijam 35-36 razy z rolki wychodzi 16 bel. Wolę wydać więcej na folię i później w oborze po kolei dawać a nie przebierać a i krowa zdrowsza, poza tym jak to w każdym rejonie koty chodzą jak na marszałkowskiej więc ta dodatkowa warstwa jest przez te kocury i przez to że bel mam z zapasem więc przez te 1.5 roku folia musi się trzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie lepiej wydać trochę więcej na lepszą folię niż owijać po tyle razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I takimi foliami owijasz tyle razy??? Te koty cały czas po tych belkach chodzą że aż tyle razy musisz owijać? Ile rocznie robisz bel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie odpukać koty nie chodzą po belach, nie raz się tam zdarzy jakiś przypadek ale nie ma wielkich szkód. Moim zdaniem koszt trochę za wysoki jak za owinięcie jednej beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie kotów nie ma to belki całe. Nawet jak dasz kilka warstw to pazurami i tak dziury zrobi. Bele najlepiej stawiać w zwarty stos jedna nad drugą, nie w piramidę. Na bele w dolnej warstwie załóż starą folię po belach to powinno rozwiązać problem. Drugiej warstwy raczej nie powinny ruszyć.
Zkordalski Agrosil 750 kosztował 345 zł, więc w miarę tanio. Nie wiem ile 500 kosztuje, ale proporcjonalnie mniej. Kupowałem ją w Mlekovicie Baranowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To masz rację mi proponowali za 245 ale ja jej coś nie trawię i dość droga co do jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie narazie tylko ta plastima za 250 zł jest dostępna. Pytałem gdzie indziej to narazie cisza. Podobno einsibal ma kosztować 300 zł i nie wiadomo czy wogole będzie. A pasowałoby powoli coś kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Miałem raz Plastime i nigdy więcej tego szajsu nie chcę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nic innego nie ma dlatego czekam. A z internetu nie chce kupować
Właśnie znalazłem niedaleko mnie folie silobale jakieś opinie na jej temat? Cena 245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem w tamtym roku i jeszcze solo 5 czy jakoś tak ogólnie ponad 40 rolek miała bardzo dobry klej mocno kleiła nie rwała się i nie było pasów starczala średnio na 25 bel placilem po 240

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

A co powiecie na folię ensibal lub silo-vit ? Co roku kupujemy kverneland  ale była po 400 zł (750mm) ale może warto trochę zaoszczędzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Silovit nie polecam. Słabo się klei. Podobno klej ma się potem aktywować pod wpływem temperatury. Miałem tylko jedną rolkę i miejscami punktowo trafiała się powierzchniowa pleśń. Ensibal dobra folia, ale droga. Są tańsze i równie dobre. Balensil podobno nie gorszy a z tej samej fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tylko ze ten balensil nie jest niczym tańszym bo na necie 300 zł kosztuje... a ensibal taniej by wytargal. Max mogę wydać 260 zł za rolkę bo zużywam 20 sztuk a całą paletę nie mam z kim wziąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie sprawdzasz te ceny? W agroloku pytałeś, bo oni ją sprzedają? Ciekawe jaką mają cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Na allegro wystawiona jest za 320 zł za 1 rolkę. No to jak wezmę 20 to max pewnie ie zejdzie do 300... a to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem znajomego z Agroloku to za 20 rolek folii Balensil 500 zaproponował 280 z dowozem do mnie. Cena zależy od ilości miejsca dostarczenia. Przez 3 lata jak sprzedaje reklamacji prawi na nią nie miał. Była jedna, bo rolka uszkodzona i wymienili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dzwoniłem i w łódzkim za 20 szt powiedziała 273 zł juz najniżej. Opala się koledzy brać czy lepiej tańsza ta plastima za 250?
A i jeszcze mają nowa agriflex za 248 zł ale syszalem ze jakieś problemy były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj