Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Gość   
Gość

witam, stosował ktoś z was tą folię? jakieś opinie? 

370008123_1_1000x700_folia-do-sianokiszo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarC    0

Witam Czy znacie jakieś hurtownie z foliami Ensibal bo już powoli myślę o ich kupnie a w sklepie sobie cenią jakby były ze złota zrobione Z góry dziękuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najwcześniej to chyba z początkiem marca rusza produkcja.
Karolas przetestowałeś tę folię Triowrap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzor    1

Używa folii stretch przezroczystej :) z rolki około 18 bel omijam a płace po 70 zł za szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Witam Czy znacie jakieś hurtownie z foliami Ensibal bo już powoli myślę o ich kupnie a w sklepie sobie cenią jakby były ze złota zrobione Z góry dziękuje Pozdrawiam

No i to napędza rynek bo upierasz się przy zakupie folii Ensibal.

W tej chwili na rynku jest kilka innych folii jakościowo lepszych od Ensibala i sporo tańszych. Tu płacisz za markę.

 

Czekaj na świeże folie nie bierz nic z tamtego roku.

Folia jeśli jest dobrze magazynowana może spokojnie leżeć dwa-trzy lata i nic jej nie będzie. 

Filtr UV ma gwarancję 12 miesięcy ale dopiero po owinięciu beli, która składowana jest na zewnątrz.

Pierwsze rzuty do sklepów i tak w większości będą to folie z zeszłego roku bo jeśli ktoś nie zdążył wyprzedać musiał je przesezonować.

Lepiej sprzedać rzut zeszłoroczny i wstawić nowy niż odwrotnie. A sprzedawca i tak powie, że to produkcja z tego roku.

 

Najwcześniej to chyba z początkiem marca rusza produkcja.

Karolas przetestowałeś tę folię Triowrap?

Już ruszyły produkcje folii.

Pierwsze pojawią się na rynku z początkiem marca. 

Prawdopodobnie będzie to mix zeszłorocznych folii, które hurtownicy przetrzymali na magazynie i tych co wyszły świeżo z produkcji.

Bardzo często można to sprawdzić po wklejce w tulei. Chociaż nie każda folia wklejkę ma. 

 

Używa folii stretch przezroczystej :) z rolki około 18 bel omijam a płace po 70 zł za szt

Fantastycznie. I zamiast zakisić trawę ona po prostu zgnije.

Folia stretch jest dobra ale tylko w przypadku, gdzie trzeba przetransportować balot i zaraz zostanie folia zerwana.

W każdym innym przypadku można balot owinięty folią stretch wywalić do rowu jako kompost. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy sianie może się sprawdzić co najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@coex no to wymieniaj te lepsze folie od Ensibala. ja używałem bardzo wielu ale o ensibale mam najlepsze zdanie

@ Jarc  ja orientowałem sie w cenie i przy 20 rolkach 750 zaproponowano mi cenę 340zł w częstochowie

 acha jeszcze napiszę ze pani proponowała mi agriflex  w tym roku wprowadzają 5 warstwową produkowaną metodą wydmuchu-ciekaw jaka bedzie jej jakość. cenę pani mówił 330zl za 750

 

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Nie będę tu ani reklamował ani oczerniał niektórych firm.

Uwierz na słowo, że są dobre folie na rynku i tańsze od Ensibala. 

 

Agriflex robi firma Manuli i z tego co mi wiadomo sporo było problemów z ich folią w zeszłym sezonie.

 

Ale można ją spotkać np. w Agromie i niby sprzedawcy chwalą.

 

U nas w województwie i z tego co widzę jest coraz większy udział w rynku krajowym folii Agrostar.

Wylewana i wydmuchiwana 500 i 750 w cenach niższych niż podałeś. Ale to był zeszły rok. W tym nie wiadomo jakie będą ceny.

 

Procent reklamacji na folię w/w to poniżej 1% sprzedaży a to bardzo dobry wynik. 

Folia importowana z Niemiec. I podobno jeśli już pojawi się reklamacja to nikt się nie krzywi z jej rozpatrzeniem. Rolki wymieniają na nowe. 

Edytowano przez Coex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są dobre  nie mówię że nie. ensibala nie stosowałem już 3 lata ale w mojej ocenie był najlepszy i chyba w tym roku Go kupię. i co ważne prócz ceny należy patrzeć na rozciągliwość i ilość kulek jakie chychodzą z jednej rolki bo to znacząco zmienia koszt jednostkowy jesli wyjdzie  nawet dwie bele więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Tak to prawda ale to też kwestia owijarki i ilości owinięć jakie się stosuje. 

Jeden z roli zrobi 27 a drugi 32 bele ;) i sam sobie odpowiedz dlaczego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sprwdzam folie osobiśćie i na jednej owijarce i  4 belki różnicy na różnych filmach foli to nic nadzwyczajnego pomimo deklasowanej długości 1500m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W ubiegłym sezonie owinąłem ok 150 bel folią Agrosil produkowaną tą nową metodą rozdmuchu i powiem szczerze, żadnej różnicy nie zauważyłem. Zdażały się pęknięcia i rozciągnięcia przy mocniejszym ściśnięciu chwytakiem. Jeżeli chodzi o agriflexa to w ubiegłym sezonie dał ciała na całej linii. W tym roku to chyba silotite albo unterland. Bo z tymi tańszymi zawsze są jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Z wagi można wyliczyć ile długości jest na rolce +/-

 

Przykładowo rolka waży 21 kg

 

21 : (0,5 (szrokość rolki) x 0,025 (grubość folii) x 0,918 (gęstość folii) = 21 : 0,011475 = 1830 metrów +/-

 

To tylko przykład. Jako wagę rolki należałoby podstawić wagę rolki netto czyli zważyć rolkę przed owijaniem, zużyć rolkę, zważyć tuleję i odjąć wagę tulei od wagi rolki. 

 

Kolejny przykład dla folii 750 ale już bez wagi tulei : 

 

27,37 : (0,75 x 0,025 x 0,918) = 27,37 : 0,0172125 = 1590 MB +/-

 

Na naciąg folii ma też wpływ temperatura czy wilgotność otoczenia. Różnice +/- 2 balotów mogą się pojawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie najlepszą folią jest power stretch. Mocna, dobrze się klei i w porównaniu do np agriflex czy silobale owijałem ze 2-3 belki więcej i lepiej kryła poprzednie warstwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case80    44

U nas Ensibal najlepiej owija, dobrze się klei i rzadko się zdarzało, żeby się urwała. Z rolki 750mm wychodzi +/- 33 belki :) A Agriflex miała bardzo mało kleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisz do Piotrek1975 o ile nie pomyliłem się w nazwie. On ją stosował. W tym temacie już o niej pisalismy 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

A ktoś zna opinie foli plastima? Cena u mnie 250 zł

Za 500 czy 750?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzor    1

Używam folii stretch juz od kilku lat i nie ma problemu, Siamokiszonka wychodzi super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

stosował ktoś silozet?. Co do tego agriflexa to dwa lata temu miałem i więcej jej mieć nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj