Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Zenonim    223

@ GucioJUMZ byłem w tym Gravicie i mają tylko tego Unterlanda 50mm - 299zł i 750mm za 389 brutto . więc nie wiem czy tak szybko podrożało czy co. i mają tylko tą folię innych nie sprowadzają.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas unterland 283zł w  ubiegłym roku był 10zł tanszy. JA raczej trzymam sie tej marki i nie narzekam. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

@biały2005 owijasz 50cm? Mam unterlanda do kupienia za 349zł rolka 75cm ile belek okręci jedną rolką? Silotite mam za podobne pieniądze z tym że czasem z rolki 29 belek tylko wychodziło trochę mało jak na 75cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam rozdu... aparat do fili i mało mi wychodzi, musze zminc owijarke lub aparat :)  Z 50 teraz robie 22-23 belki tyle samo z innych wynalazków tylko ze belka nie chce mi sie obracac na poczatku i ten aparat  do 50 jest z bardzo słaba regulacja naciagu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

@ GucioJUMZ byłem w tym Gravicie i mają tylko tego Unterlanda 50mm - 299zł i 750mm za 389 brutto . więc nie wiem czy tak szybko podrożało czy co. i mają tylko tą folię innych nie sprowadzają.

No ceny i zapas foli z ubiegłego roku jeszcze mam .Co ja co ale teraz przesadzili z ceną .Mieli taką fajną z SiloPower dość wydajna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2

mało bardzo mało tyle to się z 50cm spokojnie kręci. A dlaczego 3 razy?? 2 razy czyli 16 obrotów owijarką 

 

Jak mało z 50? mi z 50 16-19 bel wychodzi! Jakie rozmiar bel robicie?

Stosuje ktoś czarna folie do czwartego pokosu? U nas praktycznie niedostępna

 

Mam numer do gościa który sprzedaje, dosyć tania za 50 190 zł brutto. Tylko czarną będzie miał za jakieś dwa tygodnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Z 50 to średnio około 25bel wychodzi


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja używam silomax u mnie kosztuje 230 brutto. Na agrofoto jest ogłoszenie użytkownika MarekPiekart który oferuje t folię za 195 zł palata i 205 sztuka tylko trzeba się dowiedziec czy brutto.. owinąłem 80 belek tą folią i jest okej, naprawdę można ją sporo naciągać. Ma co prawda tekturową rolkę ale mi to nie przeszkadza ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jakie są wasze opinie o foli firmy AGRIP i AGRIFLEX

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

używałem agriflex i byłem zadowolony aż do dzisiaj, parę dni temu kupiłem tą folię dzisiaj zacząłem nią robić i szok folia  nie ma kleju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

ja po kilku latach uzytkowania w tym roku tez zrezygnowałem. Co sądzicie o folii agrosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja zakupiłem unterlanda i już nie będę szukał lepszej. świetna folia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Giełda słomczyn: plastima 220 silomax 190 sensibale 220 a 75cm 270 silobale była jeszcze ale nie pamiętam chyba 195


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Giełda słomczyn: plastima 220 silomax 190 sensibale 220 a 75cm 270 silobale była jeszcze ale nie pamiętam chyba 195

 

A masz na miary na tego gościa co sprzedaję to folie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

ja po kilku latach uzytkowania w tym roku tez zrezygnowałem. Co sądzicie o folii agrosil

agrosil jest dobra, brałem z mlekovity 340zł brutto za 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To braliśmy w tym samym sklepie. ;) Nie jestem na 100% pewien, ale prawdopodobnie Silo-vit już nie kupię. Słabo się skleiła i w prawie suchej beli po wierzchu pod folią są naloty pleśni. Podobno zmoniliaszyny i część kleju aktywuje się po czasie, bo folia przy owijaniu mało hałsuje. Jak widzę to ściema i z klejeniem słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Jest tutaj może przedstawiciel jakiejś folii? Albo chociaż osoba która się zna na składzie folii do sianokiszonki? Bardzo bym prosiła o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego chcesz znać skład folii? Pisz do użytkownika Coex, bo ma trochę informacji o foliach i metodzie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Pisze pracę inżynierską na ten temat ;) Na targach też nie chcieli zdradzić dokładnego składu, mówili tylko o polietylenie a z badań wyszło że są co najmniej 2 różne związki. Dzięki za namiar, odezwę się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coex    1

Tak żeby folia przy owijaniu na balu zachodziła jedna na drugą. Powinien być mały zakład. Ojciec owija a on nie liczy. Poprostu jak zawiązuje folie o bala to później ostatnia warstwa foli jest na to kładzona tak ze nie ma żadnego jasnego przebicia.

Trochę odkurzę temat, dawno nie zaglądałem :) ale może na ten sezon coś komuś podpowiem.

 

Folia powinna zachodzić zakładką 50% szerokości jedna na drugą.

Poprawnie rozciągnięta folia zmniejsza swoją szerokość do około 40 cm w przypadku folii 50 cm, 75 powinna mieć około 60 cm (naciąg - 70-80%).

 

Prawidłowość naciągu można określić zaznaczając na długości wstęgi  punkty co 10 cm. 

Po rozciągnięciu punkty powinny znajdować się od siebie w odległości ok. 17 cm.

 

Rolka 75 cm   365 zł. Owijałem 3 razy czyli 6 warstw to około 25 belek owinąłem, to dużo czy mało ?

Owinąłeś tak jak powinno się prawidłowo owijać. 6 warstw powoduje dużo mniejsze straty niż w przypadku np 4 warstw co jest potwierdzone badaniami. Porażenie pleśnią spada o połowę w porównaniu do czterech warstw owinięcia a utrata suchej masy spada ponad trzykrotnie. 

Edytowano przez Coex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj