Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
shrek    1

pytanko czy już ktoś zaopatrywał sie w folię do bel, albo widział już w punktach sprzedaży ??? jestem ciekaw jak w tym roku będą sie kształtować ceny foli, jestem zainteresowany unterlandem i ensibalem - tego ostatniego widziałem ceną w gazetce grene i sie przeraziłem 390 750mm według mnie bardzo drogo :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

pytanko czy już ktoś zaopatrywał sie w folię do bel, albo widział już w punktach sprzedaży ??? jestem ciekaw jak w tym roku będą sie kształtować ceny foli, jestem zainteresowany unterlandem i ensibalem - tego ostatniego widziałem ceną w gazetce grene i sie przeraziłem 390 750mm według mnie bardzo drogo :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ensibal krótki z tego co wiem , 260-75 za 500 długa nie wiem ale 390 to bajka przereklamowana .

Folie z chin w tym roku dostaną nieźle po d*p... gdyż dolar poszedł wysoko do góry . z tego co wiem to bedzie nawet do 15-20zl w hurcie przy imporcie .

Osobiscie ensibala nie polecam , gdyż za drogą . jakosc ok . ale po co przepłacać ? .

Euro narazie stoi w odpowiednim miejscu , ale surowiec wiem że delikatnie podrożał w UE . Folia z UE powinna mieć identyczną cene jak rok temu .

tak to wyglada na moje oko .

 


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

to jakie folie proponujesz na ten rok w dobrej cenie i jakości ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

unterland, ensibal, farmWrap, silotite, agriflex, ekoplus i jeszcze parę innych których nazwy cięzko mi jest teraz sobie przypomnieć :))

Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Agriflex 255 zl 500mm  u nas, a ciekawi mnie folia za 239 zl niejakiej firmy "FARMA" ktoś ją uzywal ?

W ubiegłym roku cały czas SILOZET za 230 zł i nie narzekałem, w tej cenie chyba nic lepszgo sie nie znajdzie

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agriflex mozna nawet za 240 znaleść .

Farma Widziałem tą folię jest jedną z grubszych folii ale nie wiem czy wydajną bo sprawdzałem rozciągliwość to szału nie robiła .

Mi sie wydaje że może sie zrywać przy mocniejszym naciągu .


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Witam ;jak cena foli 750mm bo w grene Ensibal 359 zł brutto .Farma 319 zł i jaką folię polecacie i ile wychodzi bel z 750 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

producenci podają 34-36 . z 750 z 500 22-26  Zalezy od wielkosci beli .

miałem przypadek w wakacje  znajomego syn wykrecił z 1 rolki 500 , 40 balotów ,


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

ja silobale ukręciłem 20 z 500 belka 120x120 .owijarką Metal-Fach , Pomagałem znajomym przy owijaniu folia jakaś Niemiecka bez kleju bele 125x135 owijarka Sipma tekla i wychodziło 25-28 bel z foli 500 .sezon się zbliża ja mam podajnik na folię 750 i nie wiem co kupić by było dobrze będę kisił żyto i trawę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1815    0

witam. mam tani dostEp do foli jestem z okolic zamoscia

Edytowano przez kamilo1815

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tani to co ? jakie parametry ?


ja silobale ukręciłem 20 z 500 belka 120x120 .owijarką Metal-Fach , Pomagałem znajomym przy owijaniu folia jakaś Niemiecka bez kleju bele 125x135 owijarka Sipma tekla i wychodziło 25-28 bel z foli 500 .sezon się zbliża ja mam podajnik na folię 750 i nie wiem co kupić by było dobrze będę kisił żyto i trawę  

 

teraz powiem ci czemu owinołeś 20 zamiast 22  folie kupiłeś na papierowej tubie zamiast plastikowej , zaoszczedziłeś 5-10 zl przy zakupie a straciłeś 2 belki przeliczając na zl to ok. 20 zl .

zwróc uwage że folia na papierze czy plastiku tej samej firmy waży tyle samo , lecz jest jeden haczyk , tuleja plastikowa waży od 0,5 do 1,2 kg mniej od papierowej . wiec za to masz wiecej folii na plastikowej niz papierowej .

Przez swoje rece przezuciłem tysiące rolek wiec wiem co mowie .


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Tak była na papierowej tubie .no nic nie zaoszczędziłem bo to pierwsza folia była jaką kupiłem to folię można uznać ze produkują na wagę w tubę .

kamilo1815-co to za folia za 160zł bez filtra uv .tania folia nie zawsze idzie w parze z dobrą kiszonka wolę dać parę zł więcej i mieć pewność że nie wywalę belek w błoto .

 

Co to za folia proszę o parametry kamil1815 - po to jest to forum by była debata za i przeciw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

folia bez filtra UV  = popekana folia juz wiosna wiec gdzie sens ryzykowania ? Kiedy kupiłem jakies No Name kilka lat wstecz jedna rolke i wszytkie belki zczarniały i folia popekała. OD tamtej pory tylko sprawdzone Unterland, agriflex, duoplast, ale staram sie unterlnadem robic tylko wyjatkowo jak brakuje to inne. z Rolki 23-24 belki 120x130-140


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1815    0

Witam tak bez filtra uv robie już nia 4rok nic się nie dzieje z kiszonka idalna jest. u mnie bele stoja po 1.5 roku i nic im nie jest. a kto trzyma kiszonke dluzej  niż dwa lata??


może psuje się wam kiszonka bo z wilgotnością jest cos nie tak??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

bo pewnie kręcisz siano jak  znajomi im też się nic nie psuje a kręcą taki materiał jak suche siano z rosą . Gdzie kupujesz tą folię i czy jest dostępna w 750 bo ja też z okolic zamościa jestem 

na jesiene kręcenie chyba można zaryzykować bez UV 

Edytowano przez GucioJUMZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1815    0

robie takie jak trzeba idalnie wychodzi wiadmo ze nie zawsze uda się tak jak trzeba czasami suchsza się zrobi ale nie narzekam. 750nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

mam propozycję zakupu folii unterland biała/zielona 750 za 340,  dobra cena ?? czy można kupić taniej gdzieś ?? propo folii słyszałem taką rzecz że niby zielona jest bardziej wytrzymalsza od białej , albo na zielonych belach mniej siada ptaków, czy ktoś spotkał sie z taką opinią ?? albo są jakies faktyczne podstawy do tego ?? z góry dzięki za wypowiedzi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

robie unterlandem  zielonym i białym ale głownie białym  ptaki niestety robia dzióry w górnych belkach. Musze jutro spojrzec czy zielone oszczedziły :) A jaka masz oferte na 500 ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

Używaliście może kiedyś folii Plastima. Na allegro wystawili ją w dobrej cenie. Podobno 5 warstwowa, produkowana metodą wydmuchu, niemiecka.

Do tej pory używałem ensiebala, rani wrap, fn wrap i triowrap. Są sprawdzone ale droższe o około 40 zł.

Na Plastime dostałem oferte po 232 zł na plastikowej tulei.( przy zakupie 1 palety).

Warto zaryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwkaxxl    0

Ensibal 50-275 zł 75-345 zł zainteresowanych zapraszam.Działamy woj. łódzkie.Paletowe ilości rabaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Używaliście może kiedyś folii Plastima. Na allegro wystawili ją w dobrej cenie. Podobno 5 warstwowa, produkowana metodą wydmuchu, niemiecka.

Do tej pory używałem ensiebala, rani wrap, fn wrap i triowrap. Są sprawdzone ale droższe o około 40 zł.

Na Plastime dostałem oferte po 232 zł na plastikowej tulei.( przy zakupie 1 palety).

Warto zaryzykować?

 

ja w zeszlym roku używałem tej folii, tylko na kartonowej tulei i jestem z niej zadowolony. Dobry klej, belki fajnie się owijają nic się nie psuje, a kupowałem ją na rynku po 215 zł za 500 mm


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

mam propozycję zakupu folii unterland biała/zielona 750 za 340,  dobra cena ?? czy można kupić taniej gdzieś ?? propo folii słyszałem taką rzecz że niby zielona jest bardziej wytrzymalsza od białej , albo na zielonych belach mniej siada ptaków, czy ktoś spotkał sie z taką opinią ?? albo są jakies faktyczne podstawy do tego ?? z góry dzięki za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

robię tylko 750 :) i nie mam pojęcia jak chodzą 500 - tam gdzie kupuje to nawet nie ma 500 unterlanda. jak chcesz sie dowiedzieć orientacyjnie to zadzwoń do Adler Agro białystok oni maja dystrybucje chyba na region Podlasia i czesc Lubelszczyzny,a przynajmniej sie dowiesz ceny u nich do porównania :) , patrzyłeś na te dziury w zielonych belach @bialy2005  ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj