Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Mateusz6340    34

@Mateusz a masz porównanie z inną naprawdę dobrą folią? Np firm które wymienił Daniel?

Jak jeździsz tylko c360 to myślisz że to super traktor , ale jak siądziesz na naprawdę dobry , to już nie chce ci się wsiadać na c360 :P

 

Wcześniej stosowałem ensibal-a folie też była dobra (nawet trochę lepsza) ale była droga, ta jest w miarę tania i od 2 lat kupujemy agriflex cena za jedną rolkę 255 zł 500mm :) ja na nią nie narzekam

a po drugie każdy ma swoją "dobrą folię" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja w tym roku używam ENSIBAL-A właśnie, i nie ma co jej porównywać do agriflexa ;) , kupowałem po 267zł szt 500mm

wcześniej stosowałem głównie folię UNTERLAND EXTRA też bardzo dobra :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku stosowałem Agriflex i Ensibal. Różnicy w jakości sianokiszonki nie zauważyłem. W tym roku owijam Rani i jestem pozytywnie zaskoczony. Folia na prawdę nieźle się klei i nie rwie. W Agriflex w tym roku pod koniec rolki były jakieś zmarszczenia przez co folia się rwała i na jednej rolce zostało folii na kilka owinięć. Druga jakoś poszła do końca. Więcej jej nie kupię, bo przy moich skromnych zapasach bel nie stać mnie na straty spowodowane złym owinięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Mi tam pasuje agriflex i na razie zmieniać jej nie będę bo jest w miarę tania i dobra :)

Rani też kilka razy stosowaliśmy i nawet dobra folia była ale za bardzo na jej temat nie będę mówił bo tylko kilka rolek zużyliśmy więc za bardzo nie wiem na co ją stać :D

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też teraz owijaliśmy agriflex-em (rolka białej i zielonej 750mm) i moim zdaniem w tej cenie folia ok. Z rolki wyszło 32 bel ,owiniętych 16 razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

Witajcie koledzy, ostatnio stałem się posiadaczem owijarki Lawrence Edwards 7000. Sytuacja taka owijam nią bele 120x120 folią ENSIBAL i siloVit . Na ensibal-u zrobiłem 15 bel a na Silovita 17. Owijam 24 razy, na snopku jedna warstwa foli ma 42-46 cm a nie 50, czyli jest naciągnięta. Panowie, co muszę zrobić żeby zamiast 16 beli zrobić chociaż 20-22? W tym momencie jest to trochę nie opłacalne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfxxl    0

ja juz mam przekonanie z agriflexem w tamtym roku miałem z 700bel nią a drugą wiekszą połowe robiłem silotete i jak brałem do paszowozu to były wieksze place przygnitego siana a jak silotete nic w tym roku słyszałem ze dobra jest folia balensil i ją wziołem 2 palety ceny są znacznie większe od agriflexu płaciłem 320zł tylko ze w wiekszej ilosci to troche spuscili bo tak po 335 daje juz nowe bele i jak narazie nie narzekam zobaczymy co bedzie dobrze.PS.jeszcze jak owijane byly owijane agriflexem to jak po owinieciu były takie paski widne i ciemniejsz i prześwity też patrzałem na cene nie warto jak robic to zrobić to dobrze siatka mchale /prasa mchale 5400c /deutz-fahr agrotron k610/owijarka pronar samozaładowcza

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

My i znajomi kupujemy folię "silozet" z rolki 500mm średnio wychodzi 25-26 bel :)

Jedyny minus to papierowa rolka. Trzeba uważać na wilgoć :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

Folia Silo-Vit ktoś ją stosuje ? bo mam zamiar zakupić ją

Edytowano przez sony5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Używał ktoś z was folii SILOWRAP -co to jest i jak to się sprawuje bo mogę kupic w dobrej cenie .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

szukam dobrej i w miare taniej foli do sianokiszonki, jakiej firmy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

nie ma czegoś takiego jak dobra i tania folia do sianokiszonki, bo bele spleśnieją (słaby klej lub przy owijaniu robią się dziury) wychodzi też mniej owiniętych bel z rolki folii

najlepsze folie jakie miałem to john deere i triowrap (kupuje zawsze zielone bo ptaki nie dziurawią) koszt to ok. 350-370 zł za 75cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tańszych jest też dobra Silozet. Sąsiad tylko taką owija i nie narzeka. Jest na papierowej rolce i przez to jest też tańsza.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam oferte na agriflexa 50 za 247 zł/szt ale nigdy jej nie stosowałem i nie wiem co to jest. A stosuje ktoś z was folie z bierunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witajcie ,

Nie chciałem zakładać nowego tematu dlatego postanowiłem tutaj zapytać . A więc moja firma od wiosny wprowadza do sprzedaży folię do sianokiszonki i mamy możliwość zakupu folii następujących producentów: SILOPAK , SILAGRO Premium, AGRIFILM, AGRIFLEX. Jakie są Wasze opinie co do poszczególnych firm ? ( ostatnią firmę znam, większość ludzi uważa ją za mercedesa wśród folii ) . Dodam , że wszystkie folie będziemy mieć w atrakcyjnych cenach :) Będę wdzięczny za pomoc i opinie . Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

super wydajna, ale jeśli mamy przerośniętą trawę, to dość łatwo o mikrouszkodzenia i wtedy baloty dość mocno sie psują. Jeśli trawa zbierana jest w odpowiednim czasie, problem znika, ale kto wie jaka będzie pogoda w trakcie zbiorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jaką folię bardziej polecacie agriflexa po 247 zł czy agrosila po 260 zł. Agriflexa nigdy nie stosowałem więc nie wiem za bardzo co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj