Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

janusz20    106

A która folia jest najtańsza? w tym sezonie uzywałem ARIFLEX SILOTITE ENSIBAL kolejnośc od najgorszej ale się nie rwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

'

Kolego moglbys dac jakis namiar skad brales ta folie i po ile?jak cos mozesz na pw a ty oproznij chyba skrzykne bo nie moglem ci wyslac

Folie kupowałem tu, ale niestety coś teraz nie działa strona po polsku http://www.behrens-s...rntekunststoffe

wczesną wiosną kupowałem po 264 netto za 11 sztuk 12 gratis. Ma długość 2000m i wyszło mi z rolki 28 balotów, gdzie np z Unterland wychodziło mi max 23, zazwyczaj 22 (prasa ma komorę 125 cm owijane siatką)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinK88    0

Moim zdaniem folia 5 warstwowa to lekka ściema. Porównajcie grubość 3-warstwowej i 5- warstwowej, jak do tej pory spotkałem się z foliami o takiej samej grubości. Skoro jest taka sama grubość, to te warstwy muszą być cieńsze i łatwiej się niszczyć, przedzierać.

 

Z tymi warstwami to jest tak jak z tymi magicznymi "kolorowymi ściągaczami" na siatce. W rzeczywistości na całej powierzchni jest ta sama siatka zabarwiona tylko w pewnych miejscach. Producenci tak oznaczają swoje produkty. Gdyby wsystkie były białe, to jak by rozstrzygano reklamacje? A drugi bonus dla producenta, to to, że jak siątka ma "ściągacze" to lepiej brzmi dla klienta i łatwiej go zbajerować.

 

Sam kiedyś wierzyłem w takie cuda ale praktyka pokazała swoje. Następnym razem dobrze przepytajcie sprzedawców, od których kupujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askakonik    4

Zostały mi od zeszłego roku 2 rolki folii - wzrokowo wyglądają ok i trochę szkoda wyrzucić prawie 500 zł. Pytanie - czy można nią owijać w tym roku? Filtr UV nadal będzie "działał"? Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

Jeżeli były przechowywane w ciemnym miejscu i oryginalnym opakowaniu powinno być ok. Zwróć uwagę czy nie są zaróżowione oznacza to że wychodzi filtr UV, ale na pierwsze skarmienia owijaj bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Co do sciągaczy w siatkach to się zgodze w 100% płaci się więcej za gorszej jakości siatkę tylko dlatego ze ma dwa kolorowe sznureczki po bokach które nic nie dają.

 

Co do folii to przetestowałem ich naprawdę bardzo dużo i mogę stwierdzić że właśnie 3warstwowe częściej się rwały przy owijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W tym roku okazało się że folia od JD (Tama) jest o wiele mniej wydajna niż w latach ubiegłych (max 24 bele-500 mm)-ciekawe dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moderty    0

Tematy połączone

 

Witam Jaką polecacie folie do owijania bel ? ja mam okazje kupić tenospin po 260zl , silobal po 270zl

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinK88    0

W tym roku okazało się że folia od JD (Tama) jest o wiele mniej wydajna niż w latach ubiegłych (max 24 bele-500 mm)-ciekawe dlaczego ?

 

To ile tą folią dotychczas owijałeś?

Folią Rani Plast - 500mm x 1800m też można owinąć 24 baloty. Producent określa, że ma 70% rozciągliwości, czyli jak narysujesz punkty co 10 cm po maksymalnym naciągnięciu odstępy powinny wynosić 17cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Dzisiaj pomagałem kuzynowi przy robieniu sianokiszonki. Na owijarce była folia Agriflex. Chyba co rok to gorsze je robią. Jeszcze kilka lat temu kupowało się ją przez cały rok- dziś nie chciałbym jej za 200zł. Sprężyna już całkiem podniesiona a rolka ledwo się rozwija i przez co idzie paskiem 25cm.

Do tej pory dobrze wspominam Silotite, Ensibal, Power-Stretch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja też stosuje tylko Silotite :P Jak dla mnie jest dobra ale nie mam porównania gdyż nie próbowałem innych :) No ale po co zmieniać coś co jest dobre :P Koszt 500-setki to 290 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kupowaliście może u tego sprzedawcy albo używaliście którejś z tych folii? Cena jakaś niska rok produkcji 2013. Sprzedawca ma kilka rodzai wszystkie po 185zł. Co o tym sądzicie?

 

http://www.gielda.agrofoto.pl/folia-do-produkcji-sianokiszonki-siloflex-%C2%AE-o2408.html


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A ja miałem niespodziankę z tą folią. Trafiła się cała partia wadliwych - w tamtym roku zrobiłem 6 belek i w tym roku chciałem dokończyć folię. Przy owijaniu kolejnych belek okazało się że... tworzą się małe dziurki. Trzeba było kręcić 30 razy żeby coś z tego było. Ogólnie innych marek nie próbowałem - mam sąsiada i on testuje. Do tej pory Silotite najlepsza. Ma zaś jeden minus - głośna przy owijaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Kupowaliście może u tego sprzedawcy albo używaliście którejś z tych folii? Cena jakaś niska rok produkcji 2013. Sprzedawca ma kilka rodzai wszystkie po 185zł. Co o tym sądzicie?

 

http://www.gielda.ag...ex-®-o2408.html

 

 

jak kupilem w tym roku 1 rolke Silobale. wydaje się być niezła, dobrzer trzeszczy przy owijaniu, ciężko ją przerwać ręka i dobrze się rozciąga. ale tak naprawde to bedzie coś wiadomo o niej dopiero zimą jak bedzie się otwierać bele


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A kupowałeś bezpośrednio czy zamawiałeś przesyłką? I ile bel wyszło z rolki?

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja owijałem Agrispinflexem 500 za 285zł, jest na plastikowej tubie. Mam już z niej zrobione 17 pęczków, jeszcze ze 4 będą. Na razie mogę powiedzieć, że folia nie pęka i dobrze się klei. Sąsiad używa Silozeta 750 za 340zł i bardzo chwali. Rocznie robi ponad 400bel i tylko nią owija.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

kupowałem ją w suwałkach na rynku, kosztowała 240 zł. narazie mam tylko 15 bel zrobionych więc jeszcze nie wiem ile z niej wyjdzie. ale jutro bede dalej belował więc dam znać ile wyszło


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

wczoraj belowałem i wyszło mi 8 bel, czyli razem z tej rolki owinołem 23 bele i zostało jej jeszcze na jakies 3, może 4 bele, także wydajność tej folii jest raczej niezła


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli wydaje się być nie złą a gdyby tak jeszcze w tej cenie ją kupić to już zupełnie bajka by była.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dzisiaj pomagałem kuzynowi przy robieniu sianokiszonki. Na owijarce była folia Agriflex. Chyba co rok to gorsze je robią. Jeszcze kilka lat temu kupowało się ją przez cały rok- dziś nie chciałbym jej za 200zł. Sprężyna już całkiem podniesiona a rolka ledwo się rozwija i przez co idzie paskiem 25cm.

Do tej pory dobrze wspominam Silotite, Ensibal, Power-Stretch

 

My kupujemy folię agriflex-a i na nią nie narzekamy dobrze się nią owija, jest mocna i nie rwie.

Może kuzynowi trafiła się folia jakaś zleżała

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@Mateusz a masz porównanie z inną naprawdę dobrą folią? Np firm które wymienił Daniel?

Jak jeździsz tylko c360 to myślisz że to super traktor , ale jak siądziesz na naprawdę dobry , to już nie chce ci się wsiadać na c360 :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja też owijam agriflex-a i nażekać nie mogę bo ładnie się owiaja i wydajna też w miarę jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
    • Przez misiu1123
      Witam. Jaką prasę byście polecili? Chodzi mi o wydajność rzędu 30-40 kulek na godzinę 120x120 lub większe? Mam john deere 545 na sznurek, ogólnie fajna maszyna, bardzo prosta w budowie i obsłudze, ale wydajność jej to już gorsza sprawa. Jak zrobię 17-20 to już max, łeb boli od patrzenia, czy idzie, ogólnie już kurzem też jestem najedzony pod korek. Ciągnik do prasy do zwykła 385, mam mocniejszy, ale niestety wałek nie jest włączany hydrauliczne, tylko na wajchę. Rocznie robię ok 300-400 kulek. Interesuje mnie tylko na pasy i bez rotora, bo do słomy i siana nie jest potrzebny. Budżet? Narazie bez, bo szukam dobrego modelu. Marzy mi się lely 445, ale nie mam odpowiedniego konia do niej, a 385 za słaby, renault 115 km jest cały mechaniczny i za dużo pierniczenia. Pozdrawiam i dzięki za sugestie, jeśli będzie zainteresowanie tematem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj