Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Baartekk    4

Kolego @Baartekk, produkcja sianokiszonki na skalę 20 rolek folii w sezonie to nie jedna rolka na cały rok. Ja wolę zapłacić 260-270zł za pewną folię niż kupować coś co potem nie chce się kleić i psują się sianokiszonki. Na folii zaoszczędzisz złotówkę na belce a stracisz 100zł gdy się zepsuje

 

 

Jeżeli potrzebujesz 20 rolek to tym bardziej powinieneś szukać tańszej, gdy kupujesz paliwo to też jeździsz po stacjach i szukasz droższego bo jest lepsze?

Że droższa to nie znaczy ze lepsza.

Ja kupuje dużo więcej od Ciebie i ani razu jeszcze nie kupiłem więcej niż 3 sztuki odrazu, i nigdy nie patrze na firmę i nigdy nie miałem problemu ze nie chce się owijać. Jeżeli robisz dużo kiszonki to na pierwszy rzut oka rozpoznasz dobra folie. Ale co ja mogę o tym wiedzieć. Aha i dodam jeszcze że ani jeden balot mi się jeszcze nie popsuł, a białko jest normalne i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Twoja logika @Baartekk zbija z nóg :P

Owszem ja uważam że droższe zazwyczaj jest lepsze , bardzo ciekawe że tak dużo robisz i kupujesz najwyżej po 3 sztuki ........ to kiedy Ty masz czas jeździć i kupować tą folię??

 

Liczyłeś ile czasu stracisz na takie zakupy po kilka szt i ile paliwa :D:P . Kolejny rolnik z komputera :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Kiedyś rolniku z komputera robiłem zakupy po całej palecie i zdarzało sie ze miały powgniecane rolki i już nie mogłem ich oddać bo było po czasie, a gdy kupie 3 to gdyby było coś nie tak zawsze mogę oddać. I mam czas jezdzic bo mam niedaleko, a po drugie rzadko robię więcej niz 60 balotów na dzien. Zrób w życiu trochę kiszonki to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Myślę że zrobiłem już więcej niż ty widziałeś :P

Po całej palecie kupowałeś i nie zauważyłeś że są uszkodzone?? Bystrzak z Ciebie jak widać .

Nie czuję potrzeby niczego ci udowadniać więc zakończ łaskawie swoje przechwałki , pozdrawiam


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Każdy karton będę otwierał i patrzył no bardzo jesteś bystry. Własnie kto się przechwala to sie przechwala,w sumie tez mogę powiedzieć ze kupuje rolke za 400 zł i będę się czuł jak gość :) no ale myślałem że to jest poważny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podałem realną cenę , gdybyś choć trochę znał rynek folii to byś wiedział że ENSINBAL za 267zł to nie jest wygórowana cena. :P

 

Uszkodzone musi być i opakowanie , a to widać....

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

 

Uszkodzone musi być i opakowanie , a to widać....

 

Jak musi jak nie musi. Kończę dyskusje z Toba, życze samych udanych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Jeżeli potrzebujesz 20 rolek to tym bardziej powinieneś szukać tańszej, gdy kupujesz paliwo to też jeździsz po stacjach i szukasz droższego bo jest lepsze?

Paliwo kupuję z zaufanej stacji. Jeżeli zaoferuję ci cenę 5zł/l to też ode mnie kupisz, "bo tańsze"?

 

Ja kupuje dużo więcej od Ciebie i ani razu jeszcze nie kupiłem więcej niż 3 sztuki odrazu, i nigdy nie patrze na firmę i nigdy nie miałem problemu ze nie chce się owijać. Jeżeli robisz dużo kiszonki to na pierwszy rzut oka rozpoznasz dobra folie. Ale co ja mogę o tym wiedzieć. Aha i dodam jeszcze że ani jeden balot mi się jeszcze nie popsuł, a białko jest normalne i nie ma żadnych problemów.

 

Nigdzie nie napisałem ile kupuję także nie zakładaj w ciemno że kupujesz więcej ode mnie.

 

i nigdy nie patrze na firmę i nigdy nie miałem problemu ze nie chce się owijać

 

Nic tylko gratulować

 

no ale myślałem że to jest poważny temat.

 

Do tej pory też tak myślałem :P dopóki nie przeczytałem tego:

 

i dodam jeszcze że ani jeden balot mi się jeszcze nie popsuł

 

 

 

Także kupuj sobie folie i za 500zł, czuj się jak gość ale w tym temacie nie rób już bałaganu. Również Ci dziękujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Mam folie do sprzedania firmy silotite po bdb dobrej cenie wszystkich zainteresowanych proszę o pisanie na prywatną wiadomość posiadam także sznurek i siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mery27    0

witam ja w zeszłym roku kupiłam mężowi dwa rodzaje folii" 3 plus duoplast "za około 260 zł i" silozet "była chyba 10 tańsza sporo belowaliśmy mamy sporo krów mąż mnie wyzwał że nie kupiłam ensibala bo jechał cały czas na niej tej 5 wartwowej ale była droższa a sprzedawca polecił ta

I wiecie co w tym roku już zakupiłam bo się bałam że nie będzie albo droższa tej duoplast jest 3 warstwowa ona jest w jakieś technologi że jest bezszelestna i wydmuchiwana nowość w zeszłym sezonie mąż powiedział że jeszcze takiej nie wiedział mówi że super ani się nie rwała i zrobił 30 balotów z jednej a innym max27 na tą silozet czekam na silozeta tańsza i też super stwierdziliśmy z mężem że teraz tylko tych dwóch będziemy używać naprawdę polecam z czystym sumieniem

na dzień dzisiejszy w wielkopolsce kupuję duoplast po rabaciku od sklepowej bardzo fajnej kupiłam za 265 zł a tą silozeta mówiła ze sprzeda mi za 255

jak ktoś chce informacji niech na wiadomość pisze

pozdrawiam Mirka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mery27    0

 

witam ja w zeszłym roku kupiłam mężowi dwa rodzaje folii" 3 plus duoplast "za około 260 zł i" silozet "była chyba 10 tańsza sporo belowaliśmy mamy sporo krów mąż mnie wyzwał że nie kupiłam ensibala bo jechał cały czas na niej tej 5 wartwowej ale była droższa a sprzedawca polecił ta

I wiecie co w tym roku już zakupiłam bo się bałam że nie będzie albo droższa tej duoplast jest 3 warstwowa ona jest w jakieś technologi że jest bezszelestna i wydmuchiwana nowość w zeszłym sezonie mąż powiedział że jeszcze takiej nie wiedział mówi że super ani się nie rwała i zrobił 30 balotów z jednej a innym max27 na tą silozet czekam na silozeta tańsza i też super stwierdziliśmy z mężem że teraz tylko tych dwóch będziemy używać naprawdę polecam z czystym sumieniem

na dzień dzisiejszy w wielkopolsce kupuję duoplast po rabaciku od sklepowej bardzo fajnej kupiłam za 265 zł a tą silozeta mówiła ze sprzeda mi za 255

jak ktoś chce informacji niech na wiadomość pisze

pozdrawiam Mirka

 

podpowiedzdzcie czy siatka tama jest dobra czy bo zaproponowano mi w dobrej cenie co sądzicie o tej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Co powiecie o Poliwrap??? Przed chwilą była przedstawicielka i zachwalała,może wezmę na próbę


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsToNeK_LwG    2

Mariusz wiem że jeden z niedaleko mieszkających gospodarzy maiał w tamtym roku ją i dużo razy cofali owijarkę bo pękała ;)

 

a najlepsza to silotite czy jak ona sie zwie ale jakoś tak chyba nigdy nie pęka, dobrze nachodzi i mocno skleja sie warstwami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A co sądzicie o folii Silo-Vit? W wielu sklepach w okolicy spotykam taką po 270zł za rolkę 500mm. Chciałem zamówić JD ale cena 325+ przesyłka za folię 500mm to chyba złota musiałaby być...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja używam Bal'ensil i naprawdę polecam, nie pęka a podczas owijania slychać jak dobrze trzyma klej. W tym roku planuje Ensibal zieloną bo jest tańsza. Polecacie ją?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Osobiście mogę polecić folie Ensibal używam jej od dłuższego czasu i nie mogę złego słowa powiedzieć. W tym roku również postawiłem na sprawdzony zestaw Ensibal oraz Unterland Agristretch Extra Plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wie ktoś może ile sztuk owine folia 1800 metrow 50 szerokości balotów 120x120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tego co się pytałem znajomych to ok. 20.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wie ktoś może ile sztuk owine folia 1800 metrow 50 szerokości balotów 120x120?

Taką folią ,przy 24 owinięciach powinno wyjść około (w zależności od folii ) od 24-28 bel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czyli bardziej się oplaca niż te worki foliowe po ok 10zl za sztuke a taka folia ile kosztuje i jakie sa dobre firmy i czy lepsza jest 50 czy 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500 mm czy 750 mm to jest tylko taka różnica ,że pierwszą owijasz 24 razy ,a drugą 16 ,czyli czas pracy .

Worki ,to nie wiem czy w ogóle można je przyrównać do owijania folią . Chodzi tu o jakość bel .

Firm jest masa ensibal ,agro-flex ,u mnie w gosp. drugi sezon owijamy polską folią siloerg i jesteśmy z niej zadowoleni . Cena takiej foli 750 mm to 300 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wlasnie we workach wychodzi kiepsko bo praktykowałem tylko zastanawia mnie przecież taka folie tez można uszkodzić bądź myszy pogryza jak u mnie wrki albo inne zwietzeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj