Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz6340    34

Też kupujemy folię 500mm i owijamy na 22-24 obroty ale na ile bel mi foli starcza to nie pamiętam będę musiał policzyć w tym sezonie :) (tylko kiedy ten sezon się zacznie jak tu cały czas zimno i śnieg pada...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Kolego @Baartekk, produkcja sianokiszonki na skalę 20 rolek folii w sezonie to nie jedna rolka na cały rok. Ja wolę zapłacić 260-270zł za pewną folię niż kupować coś co potem nie chce się kleić i psują się sianokiszonki. Na folii zaoszczędzisz złotówkę na belce a stracisz 100zł gdy się zepsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dokładnie Daniel :) . Szukam dobrej folii , a nie przyzwoitej .

Ta przyzwoita rwie się już na owijarce lub przy wywracaniu , do tego wydajność z rolki jest mniejsza niż w tej z linku [Ensinbal]

Normalna detaliczna cena tej folii to ponad 300zł rolka 500mm więc myślę że upust przyzwoity

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tamtym roku zrobiłem 300szt folią silo-vit 500 nic się nie rwało ani nie pękało, sianokiszonka ładnie przeleżała. Z rolki wychodziło średnio 25szt. Płaciłem 220-230zł/szt brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Ja tym owijam praktycznie od początku i nie narzekam.Rolka 50 starczy na te 26 bel.Może w tym roku zmienię na coś innego.Jeszcze się za bardzo nie rozglądałem.Mam chęć na tego Johna B) bo w jego cenie to ja tego Agriflexa w zeszłym roku kupowałem.Od 260 na początku do 280 jak sezon w pełni.Co do siatki to miałem defalina w tamtym roku po 320 i jakaś końcówka ale już nie pamiętam czy 2 czy 5 zł. W tym roku taka sama już ponad 340 u nas :blink: Może coś tańszego znajdę.U szwagra robiłem jakąś czeską ale nie wiem co za nazwa.Wrażenia b. pozytywne.Sporo grubsza od naszej,z takim zielonym ściągaczem.Jak na nią trafię to ją wezmę...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

1,5 miesiąca temu była po 274 netto za 11 sztuk, 12 gratis, z tym że folia ma 2000 m długości i podobno można ją bardziej naciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

A co koledzy sądzicie o belgijskiej Hytistretch? Macie jakieś doświadczenia z tą folią? Znalazłem ją na internecie po ok. 230 brutto za 500 i się zastanawiam nad zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Dopatrzyłem się,że parametrami te folie JD i Agriflex to się nie różnią to pewnie zostanę przy tej drugiej...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dajcie jakieś namiary na dealera tej folii 7 warstwowej. Też bym kupił z 15 rolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wpisz folia terminator, to wyskoczy Ci niemiecka firma która handluje też tą folia 7 warstwową, ale z tego co wiem teraz u podrożała trochę. Wysyłają do Polski, a także obsługują telefonicznie klientów po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dopatrzyłem się,że parametrami te folie JD i Agriflex to się nie różnią to pewnie zostanę przy tej drugiej...

Pisać można wszystko , przeglądałem mnóstwo ofert w ostatnim czasie i w żadnej nie pisało że folia jest do d*py , nie kupujcie jej :D , tylko każda dobra , najlepsza technologia , największa wytrzymałośc itd ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

A co koledzy sądzicie o belgijskiej Hytistretch? Macie jakieś doświadczenia z tą folią? Znalazłem ją na internecie po ok. 230 brutto za 500 i się zastanawiam nad zakupem.

ja używam i sobie chwale, nie mam strat w sianokiszonce, jezeli były jakies dziury to z powodów srodowiska zewnetrznego, ogolnie moim zdaniem mocna folia bo niektóre bele stały i ponad 2 lata a sie trzymały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Pisać można wszystko , przeglądałem mnóstwo ofert w ostatnim czasie i w żadnej nie pisało że folia jest do d*py , nie kupujcie jej :D , tylko każda dobra , najlepsza technologia , największa wytrzymałośc itd ;)

Dokładnie ;) Każdy swoje chwali.

Ja do Agriflexa ostatnio mam uprzedzenie. Kilka lat była najczęściej ona brana bo niezła cena i nie było z nią problemów lecz w tym roku po jednej rolce miałem dość. Już po kilku belkach zadzwoniłem do sąsiada czy nie ma folii pożyczyć (nie dało się już innej kupić bo było po 20-stej), odpowiedział że ma. "Jestem jeszcze na łące, weź sobie z samochodu jedną". Zachodzę na podwórko a w samochodzie również 3 sztuki Agriflexa. Od razu zawróciłem i wymęczyłem swoją. Tamte również były takie same. Nie wiem- może akurat partia się trafiła kiepska, bo jeszcze ze 3 lata temu w większości jej używaliśmy i była dobra, albo jakaś dobra podróba to była ale po tamtej rolce na razie nie myślę o tej folii.

Do tej pory Silotite jeszcze nie zawiodła i Power Stretch.

Terminatorem u sąsiada owijałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja też nie mam najlepszego zdania na temat agriflexa. Podczas owijania w foli pojawiały się dziury i jak były większe to się po prostu rwały. I tak wszystkie rolki które zakupiłem spróbowałem. Oddałem to gówno do reklamacji i mi uznali że faktycznie jakaś felerna była. Ogólnie nie polecam. Dobrze że miałem od kogo pożyczyć folie... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Wiecie może czy jest jakiś sposób by rozpoznać oryginalną folię od podróbki? np folię unterland bądź ensibal... Do tej pory wydawało mi się że w sklepie to powinny być oryginały ale z tego co słyszałem to różnie z tym bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W szanujących się sklepach są oryginały .

Rozpoznać to jak wiesz jak wygląda oryginał to raczej poznasz czy to , to samo,

podróbki mają tekturowe tuby zazwyczaj


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

My kupujemy folię z firmy ensiball, hytistretch itp. Kiedyś kupowaliśmy tańsze ale więcej się traci niżeli zyskuje, tańsze folie się rwały, słabo kleiły. Z jednej rolki tańszej folii owijaliśmy przeciętnie 22 bele, a z tych droższych nawet do 28 :) Odnośnie podróbek to są mało rozciągliwe, zawierają mało kleju, dobra folia to jak przyłożysz do niej rękę to włosy elektryzuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja już doświadczyłem, co to znaczy gówniana folia: Ideal Warp: unikać jak ognia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

 

Terminatorem u sąsiada owijałem.

 

To była ta 7-warstwowa? Ile belek wychodzi z rolki? jak wrażenia?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj