Balzak

Jaką wybrać folię do sianokiszonki? [ceny]

Polecane posty

cichy84    28

wlasnie niewiem jaką folię kupić koledzy pryzma musi mieść 6m bo mam tyle miejsca tylko ale moge ciągnąć wiec mysle na ile mi trzeba hmmmmmmmmmm może ktoś doradzi

 

wlasnie niewiem jaką folię kupić koledzy pryzma musi mieść 6m bo mam tyle miejsca tylko ale moge ciągnąć wiec mysle na ile mi trzeba hmmmmmmmmmm może ktoś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie zapomnij dodać dodatkowych metrów do tej szerokości. Jeśli pryzma ma mieć 6 m to folia 8 m będzie odpowiednia, no chyba, że zrobisz wyższą niż metr to 8 będzie mało. Dlaczego chcesz kupić od razu folię w ciemno. Jak masz blisko do sklepów z artykułami do produkcji to kupisz folię na wymiar po zrobieniu pryzmy. Ja jesienią planowałem robić pryzmę z kukurydzą na 25m i taką też folię kupiłem a okazało się, że kukurydzy jest więcej niż się spodziewałem i pryzma wyszła na 32m.

Znając plon zielonki z ha możesz obliczyć przybliżoną objętość prymy. Masa objętościową kiszonki, zależy głównie od jej wilgotności. Dla kiszonki mokrej przyjmuje się 800–900 kg/m3, a dla podsuszonej 500–700 kg/m3

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Mial ktos doczynienia z folią silo vit ?? a jesli tak to jaka wydajnosc przy ilu obrotach i jakosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj miałem okazję taką kupić, jednak wybrałem FN Wrap Agristretch. Spotkał się ktoś z taką folią, bo pierwsze wrażenie pozytywne. Dobrze się klei, ale na ile starczy nie wiem, bo rolka dopiero zaczęta Folia jest na czyjejś licencji o o 10 zł droższa od wymienionej wyżej. Nawet rolka zapakowana była w foliowy worek. Koszt to 360zł za 750mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msgo18    0

Ja stosuje Silo vit 750mm już 3 rok. Wydajność od 27 do 30 bali, owijam 16 razy 120x120. Bardzo dobrze się klei. Za rolkę płacę 330 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

wlasnie niewiem jaką folię kupić koledzy pryzma musi mieść 6m bo mam tyle miejsca tylko ale moge ciągnąć wiec mysle na ile mi trzeba hmmmmmmmmmm może ktoś doradzi

 

wlasnie niewiem jaką folię kupić koledzy pryzma musi mieść 6m bo mam tyle miejsca tylko ale moge ciągnąć wiec mysle na ile mi trzeba hmmmmmmmmmm może ktoś doradzi

 

 

Nie wiem jaka jest ta twoja trawa, ale przy takiej szerokości i przy mojej trawie to z 100 ha byłoby jakieš 400-500m pryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_94    63

Miał ktoś do czynienia z folią PLASTIMA? Zachęcająca jest cena bo za rolke 750 gość powiedział mi 260zł. Wziąłem jedną rolke na próbe. Jak na razie zauważyłem jeden mankament jej. Za mocny klej. Belka z belką skleja się i podczas ściągania z przyczepy można je rozerwać.Za Silotite płaciłem 370zl. Rocznie zużywam około 20 rolek i przy tej ilości parę złotych różnicy jest.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym polecił folię Ensibal okręciłem 300 bel i jestem z niej bardzo zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drajwero    1

Ja uzywam do owijania folii 750 silotite i kverneland ceny podobne w granicach 290zł +VAT, mam mozliwość odliczenia VAT-u także biorę zawsze tę cene netto pod uwagę.

Silotite jest dość wydajną i nierwącą się folią średnio 20-23 kostki sianokiszonki a co do folii kverneland-a to mam mieszane uczucie, niby folia dobrze klei i zakrywa elegancko

aczkolwiek z wydajnością różnie bywa.

Zużyłem jej kilka rolek i zrobiłem średnio 18-20 kostek sianokiszonki, tak jakby była mniej rozciągliwa w porównaniu do silotite.

Może ktoś używał już tej folii kverneland ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam . miał ktoś doczynienia z folia power Xl 2000m? 500mm. jaka jest wydajnosc i jakosc jagby cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1002    0

Witam, zakupiłem w tym roku prasoowijarke McHale fusion 3 i pierwszy raz zacząłem przywiązywać duża uwagę do jakości folii... Niestety, testowałdm juz 4 rodzaje różnych producentów i nadal nie mogę znaleźć lekarstwa na odklejanie się końców... Na rynku pojawiła się nie dawno folia Silotite Pro. Długość 2000 metrów,5 warstw, z 750mm miało wyjść 40 sztuk co miało robić z niej na prawdę tanią i dobrą folię- jak się ostatecznie okazało na 1 rolce zrobiłem tylko 36-37 sztuk, a zauważyć chciałbym ze rolka tej folii kosztuje 430zł brutto. Nie mam już pomysłu gdzie i czego szukać. Macie może jakaś sprawdzoną markę którą bylibyście gotowi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Dokładnie ensibal ma niezły klej, dla mnie aż za dobry ponieważ przy owijaniu bel tą folią na owijarce metal fach podczas gdy ją odetnę ona nakleja się na pręt między dwiema gumowymi rolkami, które ją rozciągają i jest to delikatnie denerwujące odklejanie prawie za każdym razem tej folii z pręta. Dla tego stosuję praktycznie tylko triowrap i na razie nie mam zamiaru jej zmieniać na coś innego. To chyba najbardziej wytrzymała folia pod zwględem jej rozrywania z resztą potwierdza to ten film

. Praktycznie 70-80% bel z 1 i 2 pokosu owinąłem triowrap-em a pozostałe ensibal-em. Za folię triowrap płacę około 280-290brutto za rolkę 50cm ensibal też jest w podobnej cenie

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Hej.

Pytanko:Czy możecie podać namiary na firmę handlującą folią taarup'a?

Będę wdzięczny.pozdr


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja mam pytanie gdzie kupię folię Aero Wrap firmy Aero AB? Bo u producenta tylko ilości paletowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

300zł brutto za rolkę 750

Dlaczego? Bo szukam najlepszej i nie mogę znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałeś folię Silomax ? folia od 3 lat na rynku . Duzo osob namowilem do tej folii i są bardzo zadowoleni .

25mic 5 warstw 1500m 750mm . Folia mało znana ale bardzo dobra. i cena bardziej atrakcyjna 280zl


moge na forum wrzucić fotke tej folii ? bo nowy jestem i niewiem czy moge .


 

post-115198-0-96042500-1420583098_thumb.jpg

Edytowano przez Folia-Rolnicza

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

miałeś folię Silomax ? folia od 3 lat na rynku . Duzo osob namowilem do tej folii i są bardzo zadowoleni .


25mic 5 warstw 1500m 750mm . Folia mało znana ale bardzo dobra. i cena bardziej atrakcyjna 280zl


 Czy to cena brutto i jak z wysyłką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj