barrtusss

Belarus czy Ursus 95-130KM

Polecane posty

barrtusss    0

Witam!! Mam mały problem. W najbliższym czasie pragnę zakipić ciągnik w okolicach 95-130KM. Cały czas patrzelismy z ojcem za Ursusa 1014 z rocznikiem 1990-1995roku, lecz ostatnio wpadlismy na aukcje z Belarusem 1221 z 1997 roku w dosc kuszącej ofercie (44 000zł). Nie wiem co wybrać. Chciałbym poznać wasze opinie co do tego Belarusa oraz Ursusa?? Jak sie sprawuja?? Który lepszy?? oto aukcje z owymi ciągnikami:
BELARUS MTZ 1221 TURBO!!! -> OKAZJA ursus,zetor (830825626) - Aukcje internetowe Allegro

Ursus 1014 TURBO + Pług Unia (824188072) - Aukcje internetowe Allegro

z góry dziekuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

nie porownuj tych dwoch ciagnikow bo to zupelnie inna moc ale moje zdanie jest takie, MTZ byl by lepszy do ciezkiej roboty bo wiadomo, jest ciezszy od ursusa a ten ursus za drogi. nie dosc ze malowany to jeszcze z tym gorszym dachem (bo on zapewne nie ma radia, szyberdachu ani nawiewow). polecam takiego Ursus 1234 (1224,1204,12245,12145 zetor) (817619080) - Aukcje internetowe Allegro lub takiego URSUS 1014 (820835122) - Aukcje internetowe Allegro lub URSUS 1014, pług B 200 pierwszy wł. do negocjac. (827643319) - Aukcje internetowe Allegro ale najlepszy chyba jest ten URSUS 1014 / ZETOR DEERE CASE MESSEY DEUTZ FENDT (830931945) - Aukcje internetowe Allegro

 

a dlaczego nie pomyslisz o czyms innym?? za 45 tys zl dostaniesz inny zachodni ciagnik w bdb stanie. jakis MF Deutz Fahr albo moze jakis Fendt 310. Fendt 310 moc 100 KM (831361731) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

O 100% jest lepszy beleraus komfort cieszy do orki i innych prac Ursusa to bym nawet nie porownywal z tym belerausem tja stanowczo polecam belarusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Bierz belarus jest lepszy od tego ursusa a przecież cena taka sama to o niebo lepszy jest belarus

ma cichsza kabinę i elektryczna blokadę napędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Belarus jest lepszy (jeśli masz kase pomyśl o nowym)nie są zbyt droge w poruwnaniu do innych


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja również brałbym belarusa... 6 cylindrów to jest jednak 6 cylindrów... sam już wcześniej oglądałem tego MTZ 1221


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

@barrtusss a ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na kupno ciągnika

tak do 45 tys ewentualnie 50 tys. nie mam za dużego gospodarstwa wiec nie chce brac zbyt dużego kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

noto jak ci się podoba ten belarus to go bierz bo jest wart tej ceny ale jeszcze przepasz inne oferty może jeszcze trafisz na coś ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

na pewno na plus dużo przełożeń cichszy w srodku 6 garów, i wogóle lepszy moc większa 130 km takze jakbys nawet porównywał z 1224 to i tak lepszy belarus


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

jak masz tyle kasy to nie bierz tego belarusa!!!!!!!!! wez Fendta lub Renaulta (prawie to samo). domyslam sie ze chcesz ciagnik z rocznika powyzej 90 ale ten belarus nie ma startu do Fendta. FENDT 311 (816634845) - Aukcje internetowe Allegro EHR przedni TUZ, ten belarus nie ma polotu do niego. napewno byl bys zadowolony. Ciągnik rolniczy Fendt Farmer 311 Turbomatik, 1988r., 119KM - otoMoto

 

CIĄGNIK FENDT FARMER 310 LSA (825546149) - Aukcje internetowe Allegro ten jest z moich okolic. ten gosc ma dobre maszyny ale troche drogie, ale podobno mozna sie z nim targowac.

 

OKAZJA CIĄGNIK RENAULT 145-14 1993rok (815577193) - Aukcje internetowe Allegro

Case 5150 (5140 zet. 8245 16245 15145 12145 12145) (820864863) - Aukcje internetowe Allegro

JOHN DEERE 3650 90r (826738448) - Aukcje internetowe Allegro

Ciągnik rolniczy NEW HOLLAND 7740, 1996r., 90KM - otoMoto

 

 

sory ze tyle tego ale widac jaki masz duzy wybor. ten belarus na allegro stoi juz chyba od wiosny, ciekawe dlaczego nikt go nie kupuje. do wydania masz prawie 50 tys a Ty myslisz o "rusku", to tak jak bys mial do wyboru poloneza a mercedesa. pomysl o jakims z tyc co Ci zaproponowalem, nie musi to byc zaden z tych ale cos z tych marek. masz do wyboru jeszcze MF np. 3090 albo 3125 ale tu na forum co niektorzy skarza sie na elektronike w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najpierw się dowiedz czy ktoś go naprawi w czasie awarii. Ja na twoim miejscu kupiłbym zetora 12145/12245 takiego jak ma @igorass części tanie jak barszcz i to dobre ciągniki :( Sam sie rozglądam za ciągnikiem za 50-55tys i będzie to zetor bo innego nie naprawi mechanik w okolicy jakby coś sie stało :) Belarus też tani, ale na pewno mniej wytrzymały... :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Dawid77 to lichego masz mechanika... nawet bardzo lichego. Ja bym brał belarusa dlatego ze sam sie przkonalem ze to dobre ciagniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Belarusa też naprawi czy ursusa, chodziło mi o fendta i pochodne zachodnie, ja przekonałem się o wytrzymałości zetora na swoim przypadku, ciągam maszyny, do których trzeba conajmniej 20 KM więcej (mam 60KM) i zetor sobie radzi, zrobiłęm ponad 800mth i żadnej awari ani żadnego przestoju, wymieniłem tylko taki wysprzęglik duperele za 50zł a do innego zachodniego ponad 800zł. :) Dlatego byłbym za zetorem, ale Belarus czy ursus też nie będzie złym wyborem, a fendt jak będzie dobry to już wogóle bajka :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No juz myslelem ze ten mechanik tylko zetorty naprawia. Jak kazdy ciagnik zetor, ursus czy mtz w czyms jest lepszy a w czyms gorszy. Moze pojeździj sobiue kazdym najlepiej w jakiejs robocie to bedziesz chociarz wiedzial ktorym Ci sie lepiej pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Witam!! Mam mały problem. W najbliższym czasie pragnę zakipić ciągnik w okolicach 95-130KM. Cały czas patrzelismy z ojcem za Ursusa 1014 z rocznikiem 1990-1995roku, lecz ostatnio wpadlismy na aukcje z Belarusem 1221 z 1997 roku w dosc kuszącej ofercie (44 000zł)....

 

Zakłam że nie masz jak ich wziąć na testy czyli podjechać, zapiąć pług i pojeździć gdzieś?

Zakładam też że wiesz jak je przetestować na placu lub masz kogoś kto je sprawdzi.

Zakładam też że sprzedający pozwoli rozgrzać silnik - sprawdz czy termostat działa poprawnie czy jest wymontowany.

Ogólnie za takie pieniądze można kupić nie tylko Belarusa czy Ursusa/Zetora. Pytanie czy masz dostęp do dobrego mechanika i części do innych ciągników i od tego należałoby zacząć wybór ciągnika. Najpierw objedź pobliskie składy z częściami i popytaj o dostępność części i czas w jakim mogą Ci daną część ściągnąć bo to jest najważniejsze.

 

Co do ursusa. Model 1034 odpada?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

patrzyłem troche na częsci. Dowiedziałem sie ze w Poznaniu jest sklep z cześciami do MTZ, Belarusów itp. Wiec z cześciami nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

hahaha mechanik co u mnie naprawia ciagniki pracuje w spolce i maja tam John Deere'a chyba 8330, MFa 3690, DF Agrotrona 150 KM i Zetora Forterre 11441 no i tam jeszcze chyba ursus 914 to naprawia kazdego z nich, oczywiscie JD jeszcze nie naprawial bo jest on nowy ale za to tego MFa robil od podstaw, cala elektronike sam robil no ale oczywiscie komputera nie ruszal wystarczylo tylko do kabelkow karteczki przykleic zeby pozniej je z powrotem polaczyc. wiec jak dobry mechanik to nawet takiego Fendta zrobi. z reszta porozmawiaj z jakims uzytkownikiem Fendta z serii 300, kogos na AF moze Ci powiedza cos o czesciach i naprawach. nie bierz tego belarusa!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tylko kupując takiego fendta to trzeba się liczyć, że on nie ma przepracowane 3 czy 4 tys mth tylko grubo ponad 10tys mth. Kumpel jeździ do niemiec i sciąga maszyny, mówił, że to cud jest żeby znaleść dwudziestoletni ciągnik który nie przekroczył 10tys. Więć już bedzie nieco weksploatowany, także wszystkiego mozna sie spodziewać. A części do takich marek nie są tanie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

zbigi dobrze mówi takie fendy jd czy nh której maja powyzej 15 lat to są już mocno wyeksploatowane dlatego jesli chciałbys takiego kupic to musiałbys sie liczyc z naprawami a częsci myslę ze są droższe niz do zetora belarusa czu ursusa


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tak poza tym @Henius91 uzasadnij czemu ma niebrać Belarusa?? Z tego co widze masz same Ursusy i podejrzewam, że niegdy nie miałeś Belarusa, ani zachodniego. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

no dobra, nie musi to byc Fendt ale kupowac uzywanego belarusa za tyle kasy??!!!! to jest wywalanie kasy w bloto. np. taki Case z 95 roku Case 5150 (5140 zet. 8245 16245 15145 12145 12145) (820864863) - Aukcje internetowe Allegro napewno nie ma przepracowane wiecej niz 7 tys mtg a to jeszcze nie duzo. juz nie raz sie zdazylo ze jakis uzytkownik na AF kupil zachodni ciagnik co mial na liczniki ponad 7 tys mtg i byl zadowolony, bo jesli by taki belarus mial ponad 7 tys mtg to wygladal bym 2 razy gorzej od jakiegos zachodniego z takim "przebiegiem". nie wiem, jak tam chcecie, ale zawsze myslalem ze mlodzi rolnicy ida bardziej za postepem a nie kupowac ursusa czy belarusa, tak przynajmniej odczuwalem jak czytalem wszystkie tematy o takich watkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

no dobrze ale belarus jest w rozsądnych pieniądzach to więc czego od niego chcesz z klimą i niecałe 3500 mth to o połowe mniej także jakbym miał kupować to bez wachania tego belarusa a nie bawic sie w jakieś zachodnie rupiecie


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Po pierwsze z kąd ty możesz wiedzieć ile ma mth? Ja takiej informacji nie zauważyłem.  Po drugie, chociaż cześciowo jest on malowany. Ten kumpel co do niemiec jeździ, był tam 3 miesiace na praktykach i widzial ile te ciagniki tam robią, a poza tym niemiec u którego był mu powiedział, że maszyny trzymają do póki nie szykuje sie poważniejszy remont. Wiadomo, ze to nie regóła i mozna znaleść dobry sprzęt, ale to już trzeba sie troche znać. Widzisz kolego mój belarus ma około 9tys. i jakoś na tyle nie wygląda, a jk bys spojrzał na moejego zetora które rzepracował 15tys. to dałbyś mu góra 6tys., ale tylko wystarczy go spróbować zapalić przy niskiej temperaturze. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj