barrtusss

Belarus czy Ursus 95-130KM

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Henius91. Nie mam nic do Ciebie ale weź przestań opowiadać bajki. Papiery na PROW zrobiłem sam (instrukcja+telefon), sam skompletowałem co trzeba i teraz czekam. Wbrew pozorom nie ma tak wiele roboty. Autor może wziąć kredyt ale też jeśli nie jest to pilne poczekać do maja/czerwca i jeśli pojawią się szanse na nowy PROW to złożyć wniosek i kupić od razu traktor na kredyt a po podpisaniu umowy spłacić go kasą z PROWu.

Z własnego doświadczenia wiem że nowe to jednak nowe (no może poza produktami z CHRL).

 

A co do używek - dużo ludzi sprzedaje ciągniki bo kupiło nowe z PROWu i to jest dobra sprawa bo można kupić dobry ciągnik a nie picowany złom u handlarza którego ogłoszenia wiszą po 2 lata na allegro.pl


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ciężkie to np czwórka turbo 4x4 ur2 lub szóstka turbo 4x4 z kompletem obciążników.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

 

@Nikita ale nie wiadomo jak u autora jest z ciagnikami w gospodarstwie. zalezy ile ma ha i ciagnikow.

 

 

Aktualnie mam C-360, C-330, oraz MF 255 na 20 ha, jak zakupie ciągnik to bedę chciał jednego z nich opchnąć.

 

Dzis ogladałem tego Ursusa 1014 o którym mowa w pierwszym poście i widac ze jest to ciągnik zadbany, gosc sprzedaje go bo załapał sie na PROW. Wszystko w nim działa, silnik ładnie pracuje, tylko jest w nim jedna wada podczas gdy jedziemy do przodu i wciśniemy hamulec to po wrzuceniu wstecznego biegu zaciąga sie hamulec na jednym kole ale po lekkim podjechaniu do przodu hamulec normalnie odbija i juz można cofać bez przeszkód. Mysle ze to jest do zrobienia.

 

Nowego Belarusa nie kupie bo moge nie wyrobić z kredytem, ponieaż nie mama za dużego gospodarstwa. Na PROW teraz narazie limit wyczerpany ale jak bedzie mozna składac wnioski to napewno to zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

tak 1614 i 1634 to są za duże ciągniki jak dla mnie. 1214 to jest ciągnik szescio cylindrowy a jak słyszałem te ursusy o 6 garach bardzo duża palą. jeszcze popatrze na jakimiś "czwórkami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...tylko jest w nim jedna wada podczas gdy jedziemy do przodu i wciśniemy hamulec to po wrzuceniu wstecznego biegu zaciąga sie hamulec na jednym kole ale po lekkim podjechaniu do przodu hamulec normalnie odbija i juz można cofać bez przeszkód. Mysle ze to jest do zrobienia....

 

Pompka hamulcowa czy jak to się zwie, fragokov czy jakoś tak robi dosyć dobre.

Wymienialiśmy jedną jak kupiliśmy zetorka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Chłopie jak ty masz 20ha to kup dobrą 4 bo 6 jest ci zbędna. Belarus 4 z turbina w zupełności wystarczy. @henius91 przeciez ciągnik nie bedzie tylko do transportu, a nawet jeśli to 6 bez przodu (obojętnie jakiej marki) to niewypał i niech mi tu nikt nie pisze że napęd do transportu się nie przydaje.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ale czy na 20 hektarów potrzebny ci jakiś ciągnik 130 konny wystarczy 90-110 chyba że masz ziemie I, II klasa jak kupisz 1224 to on bedzie stał w garażu bo myslę ze na takie gospodarstwo wystarczy w miare średni ciągnik, niektórzy z af obrabiają 40ha 892 belarusem


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no zalezy jak sie rozumie pojecie transportu bo jezeli transportuje np. zboze z pola do gospodarstwa to jak najbardziej 4x4 sie przyda ale np. z gospodarstwa do skupu?? przeciez w zadnym ciagniku powyzej 15 km/h trzeba wylaczyc przedni naped. z reszta jak to ma byc ciagnik "uniwersalny" to o czym my tu rozmawiamy. na 20 ha wystarczyla by nawet zwykla 4 bez turbo no ale jak tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

mój 952 spokojnie 17 ton po polu ciąga po mokrym pyrczysku


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

przedni napęd być musi, bez napedu to wcale nie biore ciągnika. Zwykła czwórka bez turbo mogła by być, ale to jest wtedy tylko 80KM, a to jednak troche mało, może mieć problemy z niektórymi maszynami (zwłaszcza ze mam dosc dobre ziemie w wiekszości klasa 3 trocze 2 i 4), a lepiej to jest mieć jakis zapas mocy czyli taka czwórka turbo to by mi stykła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Z tą c-360 to troche przesadziłes kolego. Jak już chcesz mieć ten zapas mocy to Belarus 952 będzie super, a jeżeli ci tak pilnie ciągnik nie potrzebny, to może do wiosny na  nowego uciułasz. Jakie maszyny chcesz mu zapinać? Ja mam u siebie cięzkie gleby klasa 4-6 z przewagą glin i iłów, i na tej ziemi można zapinać agregat ok. 4m czy pług 4x45 , więc czego tu więcej chcieć. Mi na 58ha ciągnik 95 km wystarcza, dlatego myśle że na 20 ha kupno 6 jest nieopłacalne.  


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

dobrze mówisz po co kupowac takiego 6 garowca wystarczy ci ciągnik na te ziemie do 100 km np belarus 920, 092 albo 952 Ciągnik rolniczy BELARUS MTZ 92TS (834446951) - Aukcje internetowe Allegro lub Ciągnik rolniczy MTZ Belarus 920, 2001r., 90KM - otoMoto w zupełności na twoje gospodarstwo wystarczy i do tego w miare tani


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj