barrtusss

Belarus czy Ursus 95-130KM

Polecane posty

adamlupus    2

Belarus/MTZ to jest dobry ciągnik, mają mocne silniki...i po przepracowaniu 7tys nie musi wcale wyglądać dwa razy gorzej od zachodniego ciągnika, jak ktoś tu chyba sugerował to haha- moim zdaniem to indywidualny problem, zależy od własciciela. MTZ- dobry uciąg, mało pali, mocny silnik. A postęp? Ciągnik to maszyna, MTZ zrobi swoje tak samo jak każdy inny, może i lepiej...a wszystko zależy od pieniędzy.

Mam Belarusa820 od 4lat i się spisuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kolego @gregorius, chodziło mi o tego case


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

aha to nie wieedziałem:)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

 

to bylo pytanie do mnie :)

 

jak tam chcecie. dziwne macie podejscie. nowe ursusy uwazacie za przestarzale produkcje a co takiego maja belarusy czego nie maja ursusy?? ursusa przynajmniej idze zarejstrowac bo ma silnik spelniajacy normy emisji spalin EURO III. wiem ze nie mowilismy w tym temacie o nowych ciagnikach ale nagle wam wszystkim odechcialo sie tego co wytykaliscie ursusowi za braki. EHR, skrzynia z polbiegami bez sprzegla, rewers, komfortowa kabina, duzy udzwig itp. itd. naprawde dziwne. jeszcze moze powiecie ze lepiej kupic nowego belarusa 820 niz ursusa 5524??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ale są jeszcze pronary które duzo maja wspólnego z belarusami choćby seri p5, p7 to też dobre ciągniki lepsze od ursusów


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

@henius91 nic się nie znasz a piszesz. Są belarusy z EHR duzym udzwigiem, hydrauliką boscha, rewersem mechanicznym i SWOIMI silnikami euro 3. Ten ursusik wymieka chociażby wydajnością hydrauliki i ceną. W dodatku to jest składak, drogi i nie wiadomo jak długo bedzie istniała fabryka. Jeżeli chciałbyś wiedzieć to belarus oferuje 75 modeli ciągników kołowych + ciągniki lesne, specjalistyczne i gąsienicowe.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

BELARUS 1221 - TURBO 130KM - Kujawsko-pomorskie - Sprzedam - iAgro.pl dlaczego ten sam ciagnik kosztuje 14 tys zl wiecej?? moze to jest stare ogloszenie i facet opuszcza cene bo nikt nie chce kupic??

 

a tak apropo Belarus 1523.3 np. ten czym odstaje od tego ciągnik Ursus 1674 4 WD turbo ?? belarusa przez ten ICH silnik nawet nie mozna zarejstrowac. moze i cena jest wysoka ale to jednak silnik perkinsa i spali mniej niz ten w belarusie. cena mogla by byc te 30-40 tys mniejsza.

 

a i zapomnial bym dodac ze w ursusie wydatek pompy to 80l/min a w belarusie 60l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam ciągnik z perkinsem i rusek spali podobnie lub nawet mniej. Uczepiłeś się tylko tego jednego poszczególnego egzemplarza. Porównaj ciagnik tej samej mocy czyli 1523 i 1634. Parametry są podobne, a cena w przypadku ursusa 50tys. wyższa.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no dobra, nie musi to byc Fendt ale kupowac uzywanego belarusa za tyle kasy??!!!! to jest wywalanie kasy w bloto. np. taki Case z 95 roku Case 5150 (5140 zet. 8245 16245 15145 12145 12145) (820864863) - Aukcje internetowe Allegro napewno nie ma przepracowane wiecej niz 7 tys mtg a to jeszcze nie duzo. juz nie raz sie zdazylo ze jakis uzytkownik na AF kupil zachodni ciagnik co mial na liczniki ponad 7 tys mtg i byl zadowolony, bo jesli by taki belarus mial ponad 7 tys mtg to wygladal bym 2 razy gorzej od jakiegos zachodniego z takim "przebiegiem". nie wiem, jak tam chcecie, ale zawsze myslalem ze mlodzi rolnicy ida bardziej za postepem a nie kupowac ursusa czy belarusa, tak przynajmniej odczuwalem jak czytalem wszystkie tematy o takich watkach.

O cofaniu licznika słyszałeś?

Jak linka to silniczek i pojechał, tak było za czasów WSK, Żuka czy UR2.

Jeśli elektroniczny licznik to lapik i przeprogramowanie układu (często siedzi to w jakimś flashu/epromie).

Każdy sprzęt sciągnięty do PL ma cofnięty licznik, mniej lub bardziej ale cofnięty.

A i mam poniżej 30 lat i rozważam zakup nowego belarusa a i nie wziałbym Fendta - znajomi mieli i troche się namęczyli z pompą paliwową.

 

 

...dziwne macie podejscie. nowe ursusy uwazacie za przestarzale produkcje a co takiego maja belarusy czego nie maja ursusy?? ursusa przynajmniej idze zarejstrowac bo ma silnik spelniajacy normy emisji spalin EURO III. wiem ze nie mowilismy w tym temacie o nowych ciagnikach ale nagle wam wszystkim odechcialo sie tego co wytykaliscie ursusowi za braki. EHR, skrzynia z polbiegami bez sprzegla, rewers, komfortowa kabina, duzy udzwig itp. itd. naprawde dziwne. jeszcze moze powiecie ze lepiej kupic nowego belarusa 820 niz ursusa 5524??

Jeżeli w ursusie stosuje się stary silnik perkinsa i starą skrzynię z początku lat 80tych to sorry.

Jak już tak często pada adres kondedata.net to popatrz po ciągnikach MF i się zdziwisz że produkcja jest przenoszona z kraju do kraju (polska-mf255, turcja-mf240, brazylia-mf_P-350) a tłuczone jest ciągle to samo - stary zwykły trzygarowy perkins. To tylko przykład bo akurat szukałem małego ciągniczka. Przy większych pewnie jest podobnie.

Co do zakupu 5524 - powiedzmy że go kupię, ursus zwinie jego produkcję po powiedzmy 300-500 sztukach i ja zostanę bez części a taki głupi belarus? Części dostanę bez problemu. Zły model ursusa wybrałeś do porównania. Widać że dużo czytasz, to dobrze ale poza danymi technicznymi potrzeba Ci trochę obycia i troche historii bo ja ciekaw jestem jak się mają właściciele ursusa 6014 i innych ciągników których było mało egzemplarzy. Czy mają teraz części. Poza tym cena 5524 a MTZta 820 to dwie różne półki cenowe.

 

A co do rejestracji i norm emisji - co Cię to obchodzi? Dla mnie ciągnik ma działać poprawnie a to że nie spełnia norm emisji to mnie nie obchodzi - popatrz ile aut jeździ w PL i ile z nich nie przeszłoby badania na SKP gdyby wsadzono sondę w układ wydechowy.

 

 

 @henius91 nic się nie znasz a piszesz. Są belarusy z EHR duzym udzwigiem, hydrauliką boscha, rewersem mechanicznym i SWOIMI silnikami euro 3. Ten ursusik wymieka chociażby wydajnością hydrauliki i ceną. W dodatku to jest składak, drogi i nie wiadomo jak długo bedzie istniała fabryka. Jeżeli chciałbyś wiedzieć to belarus oferuje 75 modeli ciągników kołowych + ciągniki lesne, specjalistyczne i gąsienicowe. 

Dokładnie, tylko że na rynek polski trafiają tylko te uboższe wersje a pewnie na rynek zachodni trafiają bardziej wypasione a na rynek skandynawski jeszcze inne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

pisalem z nim na gg i mowil ze tego 1221 mta'a jedzie z ojcem looknąć


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Tylko kupując takiego fendta to trzeba się liczyć, że on nie ma przepracowane 3 czy 4 tys mth tylko grubo ponad 10tys mth. Kumpel jeździ do niemiec i sciąga maszyny, mówił, że to cud jest żeby znaleść dwudziestoletni ciągnik który nie przekroczył 10tys. Więć już bedzie nieco weksploatowany, także wszystkiego mozna sie spodziewać. A części do takich marek nie są tanie.

 

 

no dobra, nie musi to byc Fendt ale kupowac uzywanego belarusa za tyle kasy??!!!! to jest wywalanie kasy w bloto. np. taki Case z 95 roku Case 5150 (5140 zet. 8245 16245 15145 12145 12145) (820864863) - Aukcje internetowe Allegro napewno nie ma przepracowane wiecej niz 7 tys mtg a to jeszcze nie duzo. juz nie raz sie zdazylo ze jakis uzytkownik na AF kupil zachodni ciagnik co mial na liczniki ponad 7 tys mtg i byl zadowolony, bo jesli by taki belarus mial ponad 7 tys mtg to wygladal bym 2 razy gorzej od jakiegos zachodniego z takim "przebiegiem". nie wiem, jak tam chcecie, ale zawsze myslalem ze mlodzi rolnicy ida bardziej za postepem a nie kupowac ursusa czy belarusa, tak przynajmniej odczuwalem jak czytalem wszystkie tematy o takich watkach.

 

20 letni ciągnik i 10 000 mth? tylko 500 godzin rocznie? W niemczech ciągniki więcej robią zazwyczaj. 15-20 tys będzie. My mamy w ciagnikach z lat 2002,2004,2006,2007 odpowiednio 5700,5500,5200,4000 więc nie wierze w case 95 rok z 7 tysiacami, a wcale pola dużo nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

widzisz, ja to wiem i ty to wiesz ale nie Henius91.

On chce wierzyć w ciągniki z małymi przebiegami, szczegół ze 3 licznik lub 2 razy obrócony :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A zapomnieliście o zetorkach? :( Taka frotka 125 też się belarusowi nie da, a tym bardziej ursusowi. Widziałęm na youtube co potrafi taki sprzęcik z pługiem, u mnie mają 2 osoby na wsi, tylko te starsze 9641 i 11441 i bardzo sobie chwalą te sprzęciki, mają jednego minusa, ze krótkie, ale komplet obciążników, a jeszcze lepiej tuz załatwi sprawę. A to ZTS zetor wyrobił sobie markę niezawodnego, za 50tys to już super egzemplarz się znajdzie Piękny ZETOR 143-45 Turbo 98r.ZTS (821344026) - Aukcje internetowe Allegro Zetor zts 12245, rok 2000 'ta cena tylko do 30 lis (820168597) - Aukcje internetowe Allegro traktor zetor zts 14245 turbo z 1998 r 140 km (820463540) - Aukcje internetowe Allegro :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

Po ogledzinach tego Belarusa stwierdzamy z ojcem iz nie jest to to co byśmy chcieli. Ten Ciągnik jest bardzo zaniedbany (pogięty, zardzewiały, popekane plastikowe błotniki przednie). W środku że tak powiem "syf". Silnik chodził dośc ładnie, nie cieknął. Widac było, że dośc dużo robił ten ciągnik.

 

P.S. A czy to prawda ze ciągnik z Turbo powinien gwizdać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Dawid to jest temat Ursus czy Belarus.

@ barrtusss to ze ma turbo to nie zawsze oznacza ze musi gwizdac jak moj woj kupowal ciagnik to ogladalismy deutza i on mial turbo a nie gwizdal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

aha. Bo ten gościu co sprzedawał ten ciągnik mówił ze jak gwizda to turbo jest sprawne, i że musi gwizdać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha. Bo ten gościu co sprzedawał ten ciągnik mówił ze jak gwizda to turbo jest sprawne, i że musi gwizdać

Dobry sprzedawca;d różnie to teraz jest bo w nowych zetorkach też lubi pogwizdywać ale ogólnie przyjmuje się że jak turbo mocno już gwiżdże to znaczy że się kończy...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No czyli dobrze mówiłem. Zresztą mamy 3 ciągniki z turbo od nowości i w żadnym turbo nie gwiżdże więc chyba tak ma być. Jakby miało gwizdać to by gwizdało od nowości.

A handlarze to nie takie opowieści potrafią wymyślić. Oni naprawdę mają bajer i potrafią człowieka otumanić, dlatego zawsze trzeba być we dwóch lub trzech, Ty jesteś napalony na traktor i patrzysz na handlarza jak na Matkę Boską, a sąsiad z boku patrzy na wszystko z dystansem i tak na chłodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja bym jednak na miejscu autora, troche dołożył i kupił nowgo Belarusa. Ma spokoj na lata, bo kupując używany jest wieksze prawdopodobieństwo, ze trafimy na bubel.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj