Polecane posty

mister    54

Teraz większość pewnie woli zetora bo wprowadza jakieś zmiany techniczne i stara sie nadążąć za ,,zachodem''. Natomiast Ursus stawia w większości na stare wyprubowane razwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

na ten temat nie ma co sie rozczulać Zetor i koniec chyba ze ktoś woli ursusa ale Zetor to jest Siła Polskiego Rolnictwa i przyszłość :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kolega pisz posty bardziej uzasadniające bo komentarze jak wyżej to dzieci między sobą w przedszkolu opowiadają.

 

Siła Polskiego Rolnictwa to bardziej pasuje Ursus niż Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Proxa o zetorze wypowiada się jak mocher o rydzyku,a tak na poważnie powiem tak: zaczynałem od U912 potem był U904 bo chodziło mi o napęd 4X4 jego zastąpił U1014 którego zamieniłem na U1224 bo potrzebowałem do czwórki obracalnej cięższego ciągnika. Każdy z tych ursusów był w miarę niezawodny i silny, ale jedno ale, ta konstrukcja jest już przestarzała. Ciągnik na drodze jest mułowaty, zawalaty, niezwrotny i powolny ale silny. W kabinie żeby pracować w "normalnych" warunkach sam musiałem założyć wygłuszenia tapicerkę czy dywaniki. Hydraulika nie nadawała się do obrotówki bo jest za słaba do zwykłych maszyn które nie potrzebują wydajnej magistrali olejowej jak najbardziej takie traktory się nadają. Teraz mam zetora 10540 z 97r czwórka turbo intercooler, w kabinie o niebo lepiej hydraulika boscha przedni most carraro, zwrotny i szybki. To co robiłem 1224 teraz robię tym zetorem spalanie porownywalne. Generalnie jestem z niego zadowolony ale nowego ciężkiego zetora już bym nie kupił. Znam kilku ludzi którzy kupili 11441 i wg tego co mówią sa dalecy od zadowolenia jeśli chodzi o trwałość, ekonomikę czy niezawodnść nie wiem czy to ta seria taka felerna czy te nowe zetory już nie te co z lat 1985- 1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi89891    0

jesli chcesz wydawac wiecej kasy na paliwo to wybierz zetora.

ja jestem dziewczyna i wiem ze nie patrzy sie na wyglad ciagnika tylko na jego skutecznosc.

a ursusa mozna naprawde tak zrobic ze zaden zetor sie do niego nie umywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@Bob nie wiem czy zauwazyles ale w nowych ursusach tez jest hydraulika Bosha. czytalem pierwsze posty w tym temacie i widze ze tylko jedna osoba byla za Ursusem ale ja z ta osoba sie w 100% zgadzam. moze i ursus jest przestarzaly ale za to niezawodny, spali o wiele mniej niz zetor i zrobi o wiele wiecej bo jest ciezszy. nowe kabiny w niczym nie odstaja od zetorowskich. i ktos pisal ze Ursus 1234 to skopiowany model Zetora Forterry 12441 :D hahaha juz wiekszych glupot nie slyszalem bo zetor to calkiem co innego. moze i ursus ma przestarzale skrzynie biegow ale maja wprowadzic skrzynie 24/24 z elektrohydraulicznym rewersem no i do tego te silniki perkinsa, to bedzie po prostu niezawodna maszyna, nie wiem jak jest z modelem Maxtera ale mysle ze ciezkie ciagniki ursusa beda bardziej popularne niz Zetory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Szczeze mówiąć, żadnego z tych ciągników bym nie kupił, Zetor popsuł sobie opinie szajsem który wypuscił na rynek, a Ursus odstrasza ceną (zdecydowanie zaduża cena w porównaniu do jakości) Postawiłbym na jakis tańszy prosty w pełni mechaniczny zachodni, albo kupiłbym Belarusa w lepszym wposażeniu i jeszcze by troche zostało. W zachodnim przeraża troche cena części dlatego napisłaem o Belarusie, do którego części są za grosze. Zetor i Ursus kiedyś potrafili zrobic solidny ciągnik (zwłaszcza Zetor) teraz to już nie to samo.  


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja z kolei nie kupilbym Belarusa. zbyt lekki, slaby, moze i czesci tanie ale ile razy bedzie trzeba te czesci kupic?? co do zachodnich to moze i czesci sa drogie ale jak dobrze uzytkujesz to do 4-5 tys mtg spokojnie zajedziesz bez zadnej powaznej usterki (mowiac o powaznych usterkach chodzi mi o awarie skrzyni i silnika) a takim Belarusem jak dojedziesz do 2-3 tys mtg bez awarii to juz dobrze ale jak juz cos zacznie sie psuc to konca nie widac z naprawami a zwlaszcza ze skrzynia biegow bo sa one w tych ciagnikach bardzo slabe. w takim JD lub MF za remont przykladowo zaplace 10 tys zl co 6-7 tys mtg (czesciej nie ma potrzeby przy rozwaznym uzytkowaniu) a w takim Belarusie zaplace 5 tys zl co 3-4 tys mtg. moze i wyjdzie prawie na rowno z kasa ale za to zaoszczedze na czasie i nerwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

4 tys to jest H**j. Jak jabym miał kupować zachodni ciągnik na 4-5tys. bez remontu, to ja pier... gospodarowanie. Moj mtz ma około 9tys. i tylko jedno łozysko i jeden wałek wymieniałem w skrzyni, o silniku nawet nie myśle, bo jeszcze długo posłuży. Jak kupuje zachodni ciagnik to oczekuje ok 10tys mth bezawaryjnej pracy (chodzi m i o powazniejsze awarie). to mój stary zetor ma 15tys. i nic takiego poważniejszego nie było robione, a silnik wcale. Na co ty chcesz wydać 5tys przy belarusie za 4tys. masz kompletna skrzynie. Jeżeli chodzi o wymiane jakiś trybów czy wałków w skrzyni to zazwyczaj do tysiaczka się zmiescic. Za 4tys do zachodniego moze jeden synchronizator kupisz. Z awaryjnością w zachodnich maszyn nikt dokońca prawdy nie mówi. u nas na wsi jak ktoś ma zachodni ciągnik i się popsuje, to zawsze jakąś niby wade miał i najlepiej unika tego tematu, a obchodzi z nim sie jak z jajkiem. Dla przykładu kto czyści w mtz-ecie filtr dajmy na to powietrza. Jak juz zapalić nie chce to ktos weźmie i wyczyści, a przy zachodnim, widze sam po sobie ze czyści się co dziennie a w duzym zapyleniu nawet kilka razy dziennie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

te liczby podalem przykladowo :( a tak apropo tych filtrow to bez wzgledu na to czy to MTZ czy JD trzeba je czyscic po kazdej ciezszej pracy, sam widze co sie dzieje w filtrze w moim ursusie 1224 po dlugiej orce. i tylko tak mowie ze nigdy bym nie kupil Belarusa, jakos nie kusi mnie ta niska cena, wole dolozyc te 15-20 tys zl i kupic zetora proxime lub nawet ursusa 5524.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Masz racje ze trzeba czyscic i zmieniac filtry, tylko ludzie w takich ciagnikach jak mtz, zetor czy ursus to praktycznie nie czyszcza i nie zmieniaja, stad ta nizsza zywotność. Kiedys robilem u kuzyna c-360 z 83 roku ktora pracowala na 30 ha i on mowił ze od nowosci filtr powietrza czyscil moze dwa razy. A paliwowe to jak sie rozlazly to zmienial albo jeździł bez i to nie jest odosobniony przypadek. Weic wniosek z tego jest taki ze ciagniki zachodznie chodza dluzej niz wschodnie czy polskie z dwoch powodów: 1: lepszy materiał, 2: (i znaczacy) zmieniane filtry i oleje (nie tyle zmieniane na czas ale wogole zmieniane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

szczerze to ja tam codziennie nie czyszcze filtrow ale tak kilka razy na sezon a co do filtrow paliwowych to idzie wyczuc kiedy nalezy je zmienic i nie dopuszczam do tego zeby jezdzic bez bo wtedy dostaje pompa i koncowki wtryskow po d*pie. co do ursusow to musze sie przyczepic do pompy od hydrauliki bo w moim 1224 wymienialem juz pompe chyba 4 razy w tym roku, na poczatku mialem te pompy chyba "18" lub "19" a teraz sie wkurzylem i kupilem nowa, wieksza o wiekszej wydajnosci "25" ale juz widze ze dostaje przeciekow i chyba sie nie obedzie bez wymiany na wiosne. u mnie z pompa to tak samo jak z filtrami, wymieniam regularnie :( ale to pewnie przez tego tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Nie no ten koleś dwa posty wyżej to na bana podpada. W wielu tematach pisze posty typu ''mf'' , 'zetor', ''jd'' że jeszcze bana nie ma to się dziwie. Żadnego wartościowego posta z jakimś uzasadnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy lubi co innego ja wole ursusu bo mam i są niezawodne a zetora nie miałem i wesz ja bym ci polecał ursusa ale i zetor zły nie jest tylko nie wiem jak on chodzi czy jest awaryjny czy nie ale bierz ursusa moim zdaniem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja z kolei polecalbym zetora poniewaz jak wiadomo ursus sie z zetora wywodzi czyli jest tak jakby na drugim miejscu bo najpierw był zetor. I wystarczy spojrzec na wykonanie zetora i ursusa i widac ze zetor lepiej wykonany. Jets prosty przyklad dlaczego w c-360 wyje tylny most a w zetorze podobnej mocy most nie wyje, bo jest inaczej zrobiony(dokladniej) wystarczy do c-360 zalozyc róznicowy od zetora i juz nie wyje wiec wnioski mozna łatwo wyciagnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tak a po przedwczorajszym mrozie -10 stopni, wczoraj moj sasiad nie mogl zapalic Zetora Forterry 115 :lol: moze i to nie zaden argument ale jednak, ten ciagnik ma grzalke i powinien na takim "mrozku" lekko zapalic, dodam ze stoi w garazu. ja z odpalaniem ursusa 1224 mam klopoty dopiero przy -15-20 stopni a nie stosuje zadnych grzalek. i tak to jest jak sie kupuje ciagnik w tych czasach bez elektroniki, nawet moj ojciec juz na nowego zetora podczas wyboru ciagnika nie spojrzy. moj wujek mowil ze nawet po mrozie -25 nie mial problemow z zapalenie swojej ciezarowki bo tam juz sama elektronika w silniku i ona tak zarzadza ze latwiej silnik pracuje. moze i wiekszosc ma uraz do elektroniki ale to juz kazdy ma swoje upodobania. a tak po za tym to na codzien mam stycznosc z nowymi zetorami u nas w szkole i widze jak potrafi taki zetor proxima kopcic na niebiesko, nawet jak nie jest obciazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A co moze w tym 1224 masz elektornike w silniku, zasad jest taka ze im silnik ma wiecej cylindrow tym lzej pali. Zetory juz tak maja ze ciezko pala ale to ze ciazko pali nie znaczy ze jest gorszy heheh. Tak po za tym moj post bardziej sie tyczył tych starszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Co do tej elektroniki to jest ona dobra, chociaż np Zetor pisze tak w broszurze na USA i Kanadę -

Forterra engines use the legendary all-mechanical

in-line Zetor injection pumps.

Unlike most rotary pumps, the Zetor pump has no rubber

moving parts and is designed for lifetime service-free

operation. It will also tolerate fuel of various quality

-another advantage over rotary pumps.

 

Legendarna całkowicie mechaniczna pompa wtryskowa:D:D A nie tam jakieś elektroniki. W polsce producenci zachodnich marek w folderach wychwalają eletronikę i wogle a tutaj wychwala się konstrukcje z lat nie wiem których chyba przedwojenna koncepcja to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK93    0

Zdecydowanie polecam Zetora

 

Zdecydowanie polecam przeczytanie regulaminu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj