Polecane posty

magnum123    288
Napisano (edytowany)

Który z tych traktorów waszym zdaniem jest lepszy ursus 385/912 /902 czy zetor 8011/8111 Chce kupić coś takiego i nie wiem czy lepiej ursusa czy zetora czy też nie ma to znaczenia, byle by był zdrowy a napis na masce to sprawa drugorzędna.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammaniek    0

Ja bym obstawiał URSUSA, sam mam dwa i jestem mega zadowolony, kupiłem i serwisuje w firmie "Master Płodowscy i wspólnicy", jestem bardzo zadowolony ze współpracy, fachowa i rzetelna obsługa, potrafią umiejętnie doradzić co do sprzętu jaki będzie najlepszy do mojego gospodarstwa. URSUS jak dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

magnum123 przeciez to to samo tylko zetor ma lepiej wyposazona kabine. Za to w ursusie dobra rzecz to drzwi otwierane do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pytam bo każdy zetor, zetor że lepszy. napewno jest droższy a dlaczego to nie mam pojęcia, co ta tapicerka taka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Ja przekreślam Zetory z jednego bardzo prostego powodu - kraju pochodzenia. Pewnie słyszeliście o nagonce Czechów i Słowaków na naszą żywność. Jeżeli nie, to odsyłam np. pod ten adres http://www.rolnik24.pl/bronmy-gospodarki-i-stawiajmy-na-rodzime-firmy/ Ich ministrowie i inne urzędasy odradzają kupowanie naszych produktów, a my im mamy poprawiać stan kont bankowych inwestując w Zetory? Kupimy ich ciągniki, branża spożywcza się załamie i zostaniemy z problemami. A oni zaczną do nas jedzenie eksportować. Nadal chcecie dawać im zarobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doktorek2    0

popieram kolegę Pankracego

sam miałem kupić zetora ale po aferze z czeską wódką wybrałem porządnego - ursusa z rodowodem tureckim 10014 H

a że zetor daje gwarancję NIBY na 3,5roku tyle że na silnik to już tylko 500h czyli ta gwarancja to jest TYLKO na kierownicę i pedały

Z CZECH TO TYLKO PIWO ALE PO OSTATNIEJ HISTORII TO PRAWDĄ STAŁA SIĘ ANEGDOTA ŻE DO 10 BUTELEK ICH WÓDKI DODAJĄ PSA PRZEWODNIKA I BIAŁĄ LASKĘ GRATIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Cieszę się, że nie tylko ja tak podchodzę do sprawy i mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Dlaczego mamy wspierać czeską gospodarkę skoro oni rzucają naszym firmom kłody pod nogi? Słowacki premier mówi, że wszystko jest ok i nie ma żadnej nagonki, a jego koledzy z rządu odradzają jedzenie naszych produktów. Coś tu jest nie tak. Czesi cały czas podgrzewają atmosferę i trąbią o nowych kontrolach i aferach, a sami udają świętych. Wspomniana wódka to pewnie tylko czubek góry lodowej. Dlatego nie ma co kupować ich ciągników - damy sobie radę bez tych produktów. Zobaczymy, czy oni też będą tacy twardzi, gdy Polacy zaczną się od nich odwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam. Poszukuje ciagnika do lżejszych prac (opryskiwacz 2000 l, rozsiewacz 600 l - w planach nadstawka do 1t, siewnik zbożowy, troche transportu)

Do wyboru: Ursus 4514, Zetor 5245 (3340), Zetor 7245 (5340). Ciagnik ma być koniecznie z przednim napędem.

Wiem ze jeden z Zetorów to 3 cyl. i nie ma co porównywać do reszty ale nie o to tu chodzi.

Narazie wiem tyle:

Spalanie w Ursusie będzie raczej mniejsze ze wzgledu na silnik Perkinsa.

Komfort w Zetorze jest lepszy - miałem kiedyś 7211 i pracowało się naprawde wygodnie, po ogledzinach 4514 byłem nie mile zaskoczony :/

Dojście do tylnego TUZ z Ursusie lepsze - wiecej miejsca.

 

Teraz jak z częściami do Ursusa? Chodzi mi o porównanie cen w stosunku do Zetora, bo z dostępnością raczej nie powinno być problemu.

Jak z trwałością podzespołów? Jak z obsługą ciągnika (z tego co wiem hydraulika w Ursusie płata figle, i obsługa troche kłopotliwa).

Uciag w większym stopniu mnie nie interesuje bo ciagnik ma służyć głownie do lekkich prac. Z góry dzięki za pomoc ;)

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assasin    502

To zależy jak,do ciężkich robót to weź ursusa a,jak lżejsze to zetorka większy komfort jazdy.Zetor jest A lekki na te konie co on ma pod maską.Będzie skakał jak mu dasz duże obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co jak co ale czy zetor za lekki w stosunku do ursusa to szczerze wątpię. Przynajmniej w moim przypadku to ursus zawsze szybciej się zagrzebywał w piachu jak zetor.

Kolego @losktos jak poszukiwania? Coś już wybrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To zależy jak,do ciężkich robót to weź ursusa a,jak lżejsze to zetorka większy komfort jazdy.Zetor jest A lekki na te konie co on ma pod maską.Będzie skakał jak mu dasz duże obciążenie

Zetor lekki? Coś chyba CI się pomyliło :) zawsze w ursusach był problem z masą w porównaniu do zetora a po drugie skrzynia w ursusie jest inna i szybciej sie zakpouje

 

Co do poszukiwań to jest cieżko coś znaleźć ale raczej napewno będzie to zetor :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil_b    0

A jeśli już robiłeś rozeznanie w Zetorach, to co sądzisz o Forterra 110? Zastanawiam się nad kupnem tej opcji, ale jeszcze jestem na etapie zbierania opinii;) Dealer mi poleca, ale co ma powiedzieć, jak sprzedają tę markę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj