Polecane posty

UrsusCzesio    310

A Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nowe ursusy to mam na myśli te najnowsze czyli te co weszły niedawno. A reszta posta to chodziło mi o to samo co Tobie.

 

No widze że ty masz. Nie dostrzegałeś w moim poście że pisałem o tym że nie można zbyt porównywać mido piko itp do Zetora bo mają za mały przebieg

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki

 

Napisałem w czasie przeszłym wiec nie wiem o co burkasz B) Polecam zapal sobie i spójrz głęboko w mego posta


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ojoj ja myślałem że od jazdy C-360 pada tylko słuch a nie oczy. :D Czy te postlicencyjne były takie aby je porownać do Zetora ? A tak nie dawno jeszcze je składali. Jak byś doczytał. Ursus dopiero co ruszył z kopyta i ich ciągniki maja za mało mth żeby można porównać awaryjnośc do Zetorów które mają już po 1000 czy 2000 mth no i niestety wiele miało awarie mniejsze lub wieksze co w tak drogim ciągniku w porównaniu do tego co oferuje to nie mają prawa się zdazyć. Bo wielkiej nowinki techniczne zetor nie ma a cena ahh więc jakością powinni nadrobić. 5 tyś mth bez dotykania

 

Już bym był za ursusem ale nie ma seri xx34 więc jeszcze mam mieszane uczucia jak ona wyjdzie to dokładnie tą serie spenetruje B)

 

Obecne Ursusy oprócz 1674 też ośmielił bym się nazwać postlicencyjnymi, tam nadal skrzynia, tylny most i podnośnik MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

jaki lepszy do ciężkich prac ursus 1224 czy zetor 12145 ?

ursus 1614 czy zetor 16145 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziwne pytanie, to takie same ciągniki i będą sobie tak samo radziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

będą sobie radzić tak samo. Ursus ma chyba 4 biegi głowne a zetor 3 co pływa na jego niekorzyść. Są to takie same ciągniki więc brałbym z skrzynią czwórką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

One się różnią tylko kabinami. Niczym więcej.

Skrzynie jedne i drugie miały 3 lub 4 biegi.

Bez turbo miej palą.Czyli 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

Witam. Panowie Jestem w kropce.Ma taki proglem do nastepnego tygodnia mam się zastanowić nad kupnem nowego ciągnika , i złożyc zamówienie bo od nowego roku cenny ciągników wzrastają...

Biore konkretnie pod Uwage nowego URSUSA 110konnego z reversem mechanicznym ,Silnikiem Perkins,skrzynią 12\4 za 140 tys i ZETORA proxime Power 100 z rewersem elektrohydraulicznym,silnik Zetor , skrzynią24\24 2 biegi pod obciążeniem za około 160tys.Do ciągnika będzie zakupiony ładowacz tur. Ciągnik bedzie głównie służył do orki ,ładowania bel, obornika itp ,w transporcie no i czasem w belarce jak by MTz 82 Zachorował :o Jak Sądzicie który ciągnik wybrać? Który będzie wiecej palił?Bo legendy różnie mówią....

Wiem Zetor to bedzie konfort pracy ,boje sie troche tej elektrohydrauliki??? ursus troszke mniej. Wiecie już nie chodzi o to że zetor droszy, kupuje sie na długie lata, Chce aby ten ciągnik którego zakupie służył w mojm gospodarstwie jak naj dłużej i jak najlepiej Bo bedzie ciągnikiem głównym w mojm gospodrastwie. N

 

 

Nie sztuką jest kupić...,sztuką jest zakupić ciągnik który bedzie spełniał moje oczekiwania....i będzie sie spełniał w kazdej pracy w polu..

 

Prosze o podpowiedzi....PS Przepraszam za ortografie itp POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Tutaj nie dostaniesz dobrej odpowiedzi każdy poda inną markę,widzę że już jesteś zdecydowany na Ursus Zetor podjedz do dilera tego i tego i sam zdecydujesz według ceny, wyglądu ,parametrów , a po pierwsze wejdż na stronę i poczytaj sobie spokojnie ich parametry techniczne to już będziesz lekko zdecydowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykNZUL    0

z tego co napisałeś (zetor 12441 czy ursus 1234) wybrałbym zetora

 

ale jakbym miał wybierać między mniejszymi modelami np ursus 914 / zetor 8245 to wybrałbym ursusa

 

wujek kupił w zeszłym roku w marcu zetora 10540 z turem i nie narzeka na niego (nic się z nim dzieje, niedawno przekroczył 5000 mtg na liczniku, rok prod 1998 a tur założony przez poprzedniego właściciela w 2007r )

ale gdy orał w zeszłym roku na zimę to zetor szedł gorzej niż ursus 914 ( którego też wujek ma ) w tym samym pługu ( pług unia 4x35 zagognowy )

zresztą w tym roku była ta sama sytuacja gdy orał po burakach

zetor się ślizgał, a ursus choć jechał wolniej to prawie że bez poślizgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaTeUsZ    0

ja mam ursusa 1224 i nie narzekam nie psuje się a zetor jest za lekki na 120 km i krótki Ursus 6 jest długa i ciężejsza

Ja bym stawiał na URSUSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milek19941    0

Jak chodzi ci o siłę, to bierz ursusa, a jak o spalanie to zetora;) . Bo tak poza tym, to mniej więcej to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

Ja miałem ten sam dylemat , kupiłem Ursusa i jestem zadowolony .Starszy Zetor nie daje rady.

Do tego : 36 miesięcy gwarancji + możliwość przedłużenia do 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam koledzy. podepne się tutaj... doradźcie co zamiast ursusa 914 z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale chcesz nowy kupić czy używany??

Nie cytuj poprzedniego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermis    0

Witam, szczerze powiem, u mnie Ursus się sprawdza, jestem b.zadowolony. Teraz kupie drugi traktor i "obawiam" się że też postawie na tą firme. Wiec jakbym mial coś doradzac to wlaśnie Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam po przerwie, oczywiście używka. na nowy mnie nie stać :) musi być zwrotny i prosty w obsłudze, dobrze jakby miał skrzynie 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Zetor niby uciągu niema ? :blink: nowe forterry mają bardzo dobry uciąg tylko wszystko to z wierzchu się urywa ;/, ciągnik dobry na 40 ha tu jeszcze jakoś będzie.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj