Polecane posty

wojtas972    11

podejrzewam ze wiekszosc z was nie wiedziala tego ursusa nowego na oczy a sie wypowiada ze lepszy konfort pracy w zetorze

ja widzielem 6824 i powiem ze jestem mile zaskoczony

ale jak narazie to nie ma co oceniac okaze sie gdy te ciagniki zaczna sie pojawiac na naszych polach i wtedy sie porowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zapraszam w moje okolice na rozmowę z użytkownikami Zetora Proximy i Zetora Forterry... takiej odpowiedzi jak Ty napisałeś nie usłyszysz :)

Ewidentnie wybrałbym nowego Zetora :)

a 7u nas niestety usłyszysz ale na forterre bo proximy to co jak co ale sie udały im bardzo w sumie oparte na starej dobrej konstrukcji ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

jaki lepiej wybrać? ursus 5524 mido czy zetor proxima 85 plus ? jakie mają spalanie i osiągi ? traktor na 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Oczywiście ze zetora bym wybrał, wystarczy zobaczyć jaka skrzynia jest w ursusie to już sie go odechciewa

Wiadomo że ursus mniej spali w lekkich pracach bo ma silnik perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursu    0

ja bym wybrał ursusa sam mam ich aż po prostu ursus jest bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2
Napisano (edytowany)

Ursus czy Zetor? O Zetorze (z ostatnich lat produkcji) jest sporo złych opinii w moim rejonie (każdy twierdzi - że drugiego nie kupi i odradza), więc z tych dwóch stawiałbym na Ursus, tym bardziej, że nowa seria wygląda atrakcyjniej wizualnie chociażby od Zetora.

Edytowano przez wysoki24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

ja uzytkowalem ursusa 1234 i nie mam najniejszych zastrzezen do nieego,zapewne w zetorach jest lepszy komfort pracy ale z tego co slyszalem to jednak wiecej pala nawet przy lekkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ja bym zdecydowanie wybrał Ursusa bo ma lepszy silnik oszczędniejszy i mniej awaryjny lepsza skrzynie... i ogólnie jak się porówna oba modele to Ursus prawie pod każdym względem wypada lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Najlepiej wziąć najlepsze rozwiązania tech. z ursusa i zetora złożyć to do kupy. Ustalić cenę na około50000 tys.to dopiero ciągnik byłby chwalony. Oczywiście jest to żart.Moim zdaniem ciągnik powinien byćprzedewszystkim WYGODNY PROSTY W OBSŁUDZE I NAPRAWIE EKONOMICZNY to wam powie każdy mechanik pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Ja na moim gospodarstwie mam ursusa 1634 i zetora 16245. I powiem wam szczerze nie ma większe różnicy miedzy ursusem a zetorem przynajmniej dla mnie.Ciągnik powinien pasować rolnikowi jeśli bardziej pasuje ci ursus to kup ursusa a jak nie to kup zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja bym wybrał zetora nawet ze względu na cenę i wyposażenie :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Z tego co ostatnio porównywałem to Ursus jest już nawet tańszy od Zetora

Patrzyłem na Proxime 95 i Ursusa 6824

Przy czym Ursusa ma też lepsza w tym przypadku skrzynię hydraulikę WOM i moim zdaniem silnik Perkinsa przewyższa Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja na moim gospodarstwie mam ursusa 1634 i zetora 16245. I powiem wam szczerze nie ma większe różnicy miedzy ursusem a zetorem przynajmniej dla mnie.Ciągnik powinien pasować rolnikowi jeśli bardziej pasuje ci ursus to kup ursusa a jak nie to kup zetora.

Tylko te co podałeś są identyczne tylko opakowanie inne gdzie nowe nie mają nic wspólnego ze sobą


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Ja bym wybrał Zetora, jest lepszy komfort jazdy, szybszy, masz rewers, ehr, jest krótszy i ma większy kąt skrętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym zdecydowanie wybrał Ursusa bo ma lepszy silnik oszczędniejszy i mniej awaryjny lepsza skrzynie... i ogólnie jak się porówna oba modele to Ursus prawie pod każdym względem wypada lepiej

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki dopiero co ruszyliz kopyta i narazie pokupywali kochasie polskiego sprzętu i mają po 100 200 mth pewnie nic więcej więc post nie na miejscu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Czesiu weź skończ te swoje wywody na temat przebiegu Mido bo mnie na wymioty zbiera... Pewnie jedynie to sobie je możesz na placu pooglądać.

Dziś wybrałem się do PGR gdzie pracują 3 Mido i wypytałem ile mogłem na ich temat:

- wszyscy trzej kierowcy z którymi rozmawiałem jednogłośnie chwalili silnik za oszczędność w spalaniu paliwa

- bardzo dobre opinie na temat skrzynie biegów i jej obsługi

- bardzo wysoki komfort w kabinie i bardzo dobra widoczność ( maska starego typu)

- kolejny pozytyw z ich ust to dobry uciąg szczególnie po załączeniu przedniego napędu

Co do wad : w pierwszym ciągniku który kupili tj. 5524 serwis był do tej pory 4 razy - padł uszczelniacz na zwolnicy i wystąpił problem z palącymi się kontrolkami. Ciągnik ma obecnie 467 MTH pracy a pracuje od końca lipca ub. roku. Następnie na co zwrócił uwagę kierowca - klima jest w tym ciągniku niezbędna - w lecie ciężko wytrzymać w kabinie.

W 6824 z kolei 2 razy wypadła szyba z drzwi - raz to była ewidentnie jego wina ponieważ jechał z otwartymi drzwiami , drugi raz niby przez wiatr ale coś czuję że to ściema... to by było na tyle ;)

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wole na placu niż w serwisie oglądać :lol:

Szyba od kierowcy czyli przednia? Ona z drzwiami nie ma wspólnego wiele z drzwiami. A same drzwi zapewne tak jak uszkodzi to najczęściej przez jazde z otwartymi drzwiami. Choć Zetor miał przypadki że wieczorem stawiaszcały ciągnik a rano drzwi leżą na dole :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak można mówić o ursusie że jest mniej awaryjny od Zetora jak do tej pory klepali 50 letnie zabytki dopiero co ruszyliz kopyta i narazie pokupywali kochasie polskiego sprzętu i mają po 100 200 mth pewnie nic więcej więc post nie na miejscu

 

Naprawdę mógłbyś już trochę wydorośleć i nie pisać jak dziecko 6-letnie które ma uraz z dzieciństwa bo jeździł C-360 :D. Ursus produkował nie tylko 60, robił lepsze ciągniki, i robi coraz nowocześniejsze. Nowe zetory jakoś nie mają takiej opinii jak stare zetory gdzie do których tylko lać paliwo i jechać. Ursus może ich pod tym względem lepszy, tylko że nowsze wyszły małe ilości i do tego wiele MTH też nie zrobiły żeby zrobić jakieś dobre porównanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ojoj ja myślałem że od jazdy C-360 pada tylko słuch a nie oczy. :D Czy te postlicencyjne były takie aby je porownać do Zetora ? A tak nie dawno jeszcze je składali. Jak byś doczytał. Ursus dopiero co ruszył z kopyta i ich ciągniki maja za mało mth żeby można porównać awaryjnośc do Zetorów które mają już po 1000 czy 2000 mth no i niestety wiele miało awarie mniejsze lub wieksze co w tak drogim ciągniku w porównaniu do tego co oferuje to nie mają prawa się zdazyć. Bo wielkiej nowinki techniczne zetor nie ma a cena ahh więc jakością powinni nadrobić. 5 tyś mth bez dotykania

 

Już bym był za ursusem ale nie ma seri xx34 więc jeszcze mam mieszane uczucia jak ona wyjdzie to dokładnie tą serie spenetruje B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nowe ursusy to mam na myśli te najnowsze czyli te co weszły niedawno. A reszta posta to chodziło mi o to samo co Tobie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Odnośnie zetorów to w moich stronach jest ich jak mrówek i od ladnych pare lat tłuką mth i właściciele się nie skarżą, w poprzednich latach zetor przodował w sprzedaży tak i więc logicznie myśląc naturalną rzeczą jest że i najwięcej Zetorów ma te drobne czy poważne awarie... Ja o swoim się nie bedę wypowiadał za mały przebieg, ale w galeri już mają po te 2000mth i chodzą i tu się rodzi kolejne pytanie czy na pewno te zetory nie wytrzymają tyle co stare... czas pokaże. Ale po zmianie 7711 i 6245 na proxe moge powiedzieć ze jak narazie dostrzegam same plusy.

Z tego co wiem to ursus też sobie ładnie ceni te ,,swoje nowinki'' i tak naprawde to troche zakupy w ciemno mało tych ciągników nie ma się nawet kogo o opinie zapytać. Dealer to zawsze będzie wychwalał a jak będzie radził sobie w polu?...

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj