Polecane posty

mathew91    0
Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...
ma ma kopyto :blink: zetor ma wysilone 4 gary a ursus 6 bez turba więc :D a co na papierze to w rzeczywistości co innego ja osobiscie nic nie mam do zetorów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

ja gdybym mial uzywac tego ciagnika to pluga to raczej wybral bym ursusa, 6 cilindrow jednak ma swoja wage wiec jak do pluga bylby lepszy ale gdyby mial sluzyc do lzejszyc robot wzial bym zetora jednak sa mocniejsze tzn wytrwalsze i chyba mniej awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy1989    0

Tylko i wyłącznie zetor. Każdy kto ma ursusa jest za ursusem a kto zetora za zetorem. Ale ktoś neutralny napewno by wybrał zetora. Nie ma co się oszukiwać zetory są lepsze i nie wiem skąd bierze się cena ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

swiadczy to o tym ze zetor ma turbo

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

a swoją drogą ten ursus ma dużo wspólnego z zetorem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

Ja nigdy bym nie wziął Ursusa jako główny ciągnik na gospodarce, nie wiem ale nie mam jakoś do nich przekonania :blink:

Ale jako jakis ciągnik pomocniczy to czemu nie, choc i tak wolałbym Zetora :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

jesli chodzi o zetora 120km to tylko 11741 mozna porownac do u 1234 :D

wiem bo mam 1224 a pracowalem 11741 znajomego. fajna maszyna :blink:

zadnen 4 cylindrowiec zetora nie ma startu z 6 ursusa :D

co do komfortu zetora to muj 20-letni mf 3060 ma ciszej w kabinie i jest podobnie wyposazony :D a i tak w polu lepiej robi sie ursusem bo jest dluzszy szerszy i miej rzuca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Szkoda że nie ma ciągników z silnikami V8, pewnie dlatego że rano cała wieś by miała pobudke. rolleyes.gif

sa nawet z 10 i 12 cylindrami, tylko ze spotykane juz w bardzo mocnych maszynach, wynika to najprawdopodobniej z konstrukcji walu korbowego, ktory potrafi w 6 cylindrowych silnikach uzyskac najlepszy stosunek uzyskiwania wysokiej mocy, przy jednoczesnie oszczednym zuzyciu paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1
W pobliskim POM Augustów do którego często zaglądam serwisują te ciągniki i bardzo często zdarzają się poważne awarie przy niedużym przebiegu ciągnika.
do mojego zetora dzisiaj przyjechali wymienić olej i jak ojciec zapytał sie czy te ciągniki często stoją w serwisie to serwisant(który wymieniał nam olej) powiedział że zetory są bardzo mało awaryjne w porównaniu z ursusami!!!! więc nie wiem dlaczego piszecie że zetor jest awaryjną maszyną

mój sąsiad ma zetora 5211 już ponad 20 lat i nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

a ja wiem na 100% że porównać można nowy Zetor 11441 z nowym 1224 i wiem też że nie ma szans 1224 i ktoś kto pisze inaczej to po prostu nie musi mieć Ursusa tylko nie porównał parametrów tych ciągników i rozwiązań technicznych bo np. w Zetorze są 3 zakresy pod obciązeniem, 5850kg podnośnik, hydraulika 70l, lepiej rozłożona masa przód tył i w ciężkiej pracy np pług 4sikiby po 50cm obrotek do 1500kg bez problemu na 1 ciągnie i ma na pewno lepsze przełożenia dużo wyższy moment obrotowy silnik ma większy zapas momentu obrotowego i mniejsze zużycie paliwa praktycznie same zalety łącznie z niższą ceną a waga mojego 11441 z 700kg obciążników na przodzie to dokładnie 5390kg i co ciekawsze więcej waży przód niż tył z tymi obciążnikami oczywiście co ja mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Z tego co wiem, co ursus jest chyba znacznie droższy. Coś koło 190-200tys, natomiast zetor ok 160tys. Ursus jest troszeczkę cięzszy, w sumie nie az tyle, zeby moglo to zadecydowac o jego kupnie lub nie. Jesli chodzi o zetora, to jego wadą jest na pewno mala zwrotnosc(szczegolnie na szerszych oponach). Nie wiem, na ile zmienila sie skrzynia ursusa(nowa ma ze wzmacniaczem?), w zetorze moga przeszkadzac dlugie skoki dzwigni. Skrzynia ursusa, ma którsze biegi, co chyba lepiej sprawdzi się w ciężkich pracach polowych. Zetor na pewno ma bardziej wysilona jednostke, jednak nie slyszalem aby z tego powodu zuzywala sie szybciej. Nie próbuję narzucić swojego zdania, ale w zeszlym roku mialem podobny dylemat. Nie było mnie stać na zachodni ciągnik, z powodu bydła - nie otrzymałbym dofinansowania, z tych trzech (+ pronar1221) wybrałem zetora, bo opinie o nim są w większości, pozytywne, albo nawet bardzo pozytywne. Nie ukrywam, że Zetor z tych 3 ma najbrzydszy odgłos pracy silnika :blink:

 

PS: Na stanowisku pomiarowym DSL(?) stwierdzono blisko 20% spadek mocy na WOM w stosunku do mocy znamionowej (ursus1614), nie wiem, na ile się to przekłada na spadek wersji bez turbo, ale faktem bezsprzecznym jest, że to już sporo. O spadku mocy zetora nie wiem, może ktoś posiada takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
a ja wiem na 100% że porównać można nowy Zetor 11441 z nowym 1224 i wiem też że nie ma szans 1224 i ktoś kto pisze inaczej to poprostu nie musi mieć Ursusa tylko nie porównał parametrów tych ciągników i rozwiązań technicznych bo np. w Zetorze są 3 zakresy pod obciązeniem, 5850kg podnośnik, hydraulika 70l, lepiej rozłożona masa przód tył i w ciężkiej pracy np pług 4sikiby po 50cm obrotek do 1500kg bez problemu na 1 ciągnie i ma napewno lepsze przełożenia dużo wyższy moment obrotowy silnik ma większy zapas momentu obrotowego i mniejsze zużycie paliwa praktycznie same zalety łącznie z niższą ceną a waga mojego 11441 z 700kg obciążników na przodzie to dokładnie 5390kg i co ciekawsze więcej waży przód niż tył z tymi obciążnikami oczywiście co ja mam.

zgadzam sie z toba w 90%

ale jaka maszyna prcowales która 5500kg udzwigu ursusa nie dalo by rady?

mój 1224 wazy ponad 6 ton i tez wiekszosc obciazenia jest z przodu.

silnik w ursusie jest tak elastyczny ze naprawde nie potrzebuje 3 zakresow pod obciazeniem .

co do miejszego zuzycia paliwa to bym sie sprzeczal bo turbinki w zetorze to lubia wypic :D

pracowalem na 11741 do ktorego porownuje 1234 i powiem ze 11441jest sporo slabsza od 117.

:blink: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@zuras

serwisant to mówi co chcesz usłyszeć. owszem post licencyjne ursusy są także częstymi gośćmi w POMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Widziałem takiego zetora w orce,ma moc nadprzyrodzona,dopóki jedzie na prostym jak przyszło w górkę to sapie jak parowóz :blink:

 

Ps:nie łudźcie się że nowy zetor to ta sama wytrzymałość co zetorki z lat 80-90-tych,zresztą ursus pewnie tak samo................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

ja uważam ze jeżeli nowy to bez wątpienia zetor a jeżeli używany to trzeba porównac paramertry i zobaczyc który jest lepszy w ekspolatacji.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Widziałem takiego zetora w orce,ma moc nadprzyrodzona,dopóki jedzie na prostym jak przyszło w górkę to sapie jak parowóz :blink:

sapie jak parowóz ale idzie jak czołg... :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathew91    0

gdzie 200tyś ja mogłem brać 1224 za 150 tyś :D a sprawność skrzyni w stosunku do mocy silnika jest duża ponieważ silnik w 1614 ma moc na prawde 137km (wg DLG)więc nie myslcie że 155 jak piszą a ciąga maszyny przeznaczone do 150 km :blink: :D więc zetory to nie żadna rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Ja już szafujemy testami DLG to zetor 11441 ma nieco ponad 90 koni z zadeklarowanych 110 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathew91    0
@mathew91

Pomyliłem, się chodzi o siłę uciągu.

Na dowód:

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_0606_2.htm

Zwróć uwagę na zdanie: Pamiętajmy, w "16" dysponujemy tak naprawdę nieco ponad 120 końmi mechanicznymi." :blink:

Ja czytałem z oryginalnych danych DLG ze rzeczywiście ma moc 122km na kołach przy prędkości 8km/h (90,4kW) silnik ma 105kW(razy 1.36) daje to moc max 142,8 więc nie jest źle. Zaskoczyła mnie wydajność pompy bo przy katalogowych 45l/m uzyskał max 46.5.W RPT za bardzo szydzili ten ciągnik i podawali dużo nieprawdziwych informacji. Wiem bo mam na kompie oryginalny test DLG :D

 

A ursus 1234 ma moc 106KM (DLG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek1992    0

No to teraz mam pytanie czy zetor pociągnie 4 skibowy pług obracany, kosa 30.B na 7 łap i agregat uprawowosiewny 3,0m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathew91    0

Tak pług pociągnie i zestaw uprawowo - siewny ale kosa 3.0 nie za bardzo lepiej 2.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
A ursus 1234 ma moc 106KM (DLG)

w instrukcjii obsługi 1234 jest napisane tak:

"moc wg PN, kW - 85,0 + 3%

moc netto wg ISO 2288 (wartość informacyjna), kW - 79 + 5%"

po przeliczeniu na hp

moc wg PN - 117,4hp

moc wg ISO 2288 - 111,2hp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Co za ignorant znowu pisze że 1614 ma 137 KM. ????? Ludzie nauczcie się czytać (bo dopuki co niektórzy sie nie naucżą tej prostej czynności to jak można z nimi polemizować?) i już naprawdę nie che mi się tego wyjaśniać poraz któryś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj