Polecane posty

Turbina    10

ja bym wybrał ursusa,a konkretnie za to że ma 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja bym postawił zdecydowanie na zetora ponieważ jest chyba troche tańszy a dużo lepszy ma komfort, jest dużo lepiej wyposażony i jest nowocześniejszy np. prędkość w zetorze ok 45km/h a w ursusie nie wiem czy jest 35km/h, a pompa to nie mam pojęcia jaką ma wydajność w ursusie a w zetorze 70l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

zdecydowanie zetor dlatego ze to jest orginał a ursus to idealna podróbka tego zetora, a sam wiesz co podrobione to spier... i tak dalej. ja 4 lata temu kupiłem czeskiego zetora 8011 i jestm zadowolony choć go juz zastąpiłem też zetorem Proxima 8441.

pozdrawiam i zycze udanego wyboru oraz zakupu


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

Ja bym postawił na Zetora. Ma dwu-stopniowy elektro-hydrauliczny wzmacniacz momentu i EHR. Poza tym komfort pracy na pewno jest lepszy niz w Ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz ten traktor. A jaką moc reprezentuje Zetor? Też 120 koników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Osobiscie wolałbym Zetora :blink: Komfort pracy jest raczej nie porownywalny do Ursusa.Ale jak to jest cenowo bo nie wiem?Ursus pewnie jest tanszy no ale za jakość się płaci :D


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Ursus pewnie jest tanszy no ale za jakość się płaci :D

dokładnie,ja także postawiłbym na Zetora, duża kabina, wygodniej napewno niz w Ursusie i komfort pracy jest inny,Zetor moze wiecej spalić ale to nic w porównaniu z tym co zrobisz nim w polu, pali duzo moze i tak ale duzo takze robi :blink:

 

Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma ciągnikami to w ślepo bym brał Zetora bo wiem,że jest o niebo lepszy od Ursusa i to pod kazdym względem. :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek1992    0

No zetor ma 120 koników ale to jest 4 i myśle ze miej spali od 6 ursusa.Ten ursus kosztuje około 165 000 zł. bez vatu a zetor tez cos koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Wydaje mi się, że nawet jest ładniejszy :D.

Ursus wyglądem przy Zetorze wysiada całkiem.:blink: :D


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Obecne Ursus'y 1224 i 1234 to przestarzałe konstrukcje, Zetor to idzie do przodu, rozwija się.

Na targach u przedstawicieli Ursus'a chodzą pogłoski, że Ursus ma wprowadzić w modelach 6-cylindrowych silniki Perkinsa i nowe skrzynie (nie powiedzieli jakie), tylko kiedy to nastąpi???

Na dzisiaj wybrałbym Zetora, ale kto wie czy nowa seria "szóstek" nie pobije zetora w ergonomi, komforcie, ekonomi i cenie (w co nie wierzę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathew91    0

Zetor jest za lekki na swoje 120 km i krótki czasami widze jak jedzie taki gościu forterą to strasznie skacze ursus jest lepszy do cięższych robót :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja tam bym wybrał zetora (mam 11441) wczoraj byłem w kruszynie na tej wystawie i ja i mój ojciec stwierdziliśmy że ursus to taki jest wyjęty spod młota a zetor wykonany jest innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Zastanawiam się czy wielu z Was pracowało takim 1234 w nowej kabinie, a nawet i w starej że porównujecie komfort pracy, to

nie C 385 kabina. Poza tym ten ciągnik "wyjęty spod młota" mimo że jest przestarzały ma dobry uciąg i jest mało awaryjny w porównaniu do zetorów. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Pewnie że zetor ma lepsze wykonanie,ale jeśli chodzi o 120KM z 4 cylindrów to lipa porównaniu z 120Km z 6,Wszystko zależy do czego ten ciągnik ma być,jakie maszyny będzie ciągał no i na jakim areale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Zastanawiam się czy wielu z Was pracowało takim 1234 w nowej kabinie, a nawet i w starej że porównujecie komfort pracy, to

nie C 385 kabina. Poza tym ten ciągnik "wyjęty spod młota" mimo że jest przestarzały ma dobry uciąg i jest mało awaryjny w porównaniu do zetorów. :blink:

a co ci sie takiego zepsuło w zetorze?jakas powazna awaria?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

W pobliskim POM Augustów do którego często zaglądam serwisują te ciągniki i bardzo często zdarzają się poważne awarie przy niedużym przebiegu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

posiadam u1224 z 2005r. od 1234 rozni sie kabina i skrzynia biegow. kabinka w 1234 zapewnia lepsza widocznosc do tylu i jest sporo lepij wyciszona a mimo to ja w swoim na komfort pracy nie nazekam.

teraz co bym polecil.

jesli to ma byc ciagnik do transportu wybiez zetora(jesli osiaga 45km/h sporo na czasie zaoszczedzisz)

jezeli ma sluzyc do ciezkich prac polowych wez 1234(po polu 45km/h i tak nie pojedziesz) ma duzo lepszy silnik.

na 6 bez turbo ursusa napewno sie nie zawiedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ja gdybym miał wybierać miedzy nimi to w zyciu bym nie wziął ursusa,ale jakby nie było wyboru to kazdy ciagnik sie nada. :blink:

Osobiście wolę Zetory i do Ursusa mnie nikt nie przekona :D

Problemów z nimi nie miałem jakis tam wielkich.Ja stawiam na Zetora.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Na duże gospodarstwo ursus. Chłopaki nie wiecie jakie ma kopyto 6 cylindrów :blink:

Szkoda że nie ma ciągników z silnikami V8, pewnie dlatego że rano cała wieś by miała pobudke. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj