Polecane posty

Olik    3

Odpowiedź jest trudna ponieważ za jednym jak i za drugim przemawiają jakieś konkrety. Ursus jest 6 garowy chodź to "podróbka" Zetora więc ja jakby można było wybrałbym Zetora z silnikiem Ursusa <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekK    0

ja bym chyba tez raczej wziął zetora. ale wkurza mnie takie gadanie ze proxima 8441 mniej pali od ursusa 4514 dla mnie to smiech na sali. to co pisza w katalogach a co jest w rzeczywistosci to duza róznica. duzo pracuje na 11441 i wiem ze on potrafi spalic jak ma ciezko w czwórce obrotowej uni xxl prawie 20 litrów na godzine! aha no i jak nie załoze łyzki do tura to tez praktycznie nie idzie orac bo przód lata. no ale zetor ma zdecydowanie lepszy komfort i chyba jego bym wybrał. co do 4514 to jak sie nie myle to ma silnik perkinsa a perkins jest bardzo oszczedny nikt mnie nie przekona. pozdrawiam!<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
Odpowiedź jest trudna ponieważ za jednym jak i za drugim przemawiają jakieś konkrety. Ursus jest 6 garowy chodź to podróbka Zetora więc ja jakby można było wybrałbym Zetora z silnikiem Ursusa <_<

Ursus to nie jest podróbka zetora tylko ciągnik produkowany na podstawie umowy o wzajemnej współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Ursus to nie jest podróbka zetora tylko ciągnik produkowany na podstawie umowy o wzajemnej współpracy.

Więc można by rzec, że są to jednak bardzo podobne ciągniki.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Więc można by rzec, że są to jednak bardzo podobne ciągniki.

 

kiedyś tak było teraz to sa całkiem inne konstrukcje jakieś 30 lat przepaści z lekką modernizacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3
Takie ma kopyto, że ta słynna, "supermocna" szóstka ursusa ma max moment obr 412Nm, a czwórka zetora 480Nm. A taka różnica już chyba o czymś świadczy...

 

4 zetora ma 525 nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja posiadam mf 255 , ale gdybym miał go zmienić to kupiłbym se Zetora. Zetor ma komfortową kabine, wspomaganie kierownicy , podzespoły ma podobne do ursusa, jest mniej awaryjny niż ursus (mam na myśli te starsze modele np. 7211 itp) , zetory mają miękkie przody i wiele innych zalet.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom    1

Moim zdaniem ursus to dobry ciagnik ,ale ma za wolną skrzynie i stawiam na zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dizel25    0

Ja bym brał Zetora .

 

Dostajesz ostrzeżenie za posty bez sensu !!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja bym postawił na Zetora:)

Dostajesz ostrzeżenie za posty bez sensu !!

Edytowano przez robertbara

Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekK    0

ja bym wziął zetora tak jak na swoje gospodarstwo do urozmaiconej roboty. ale mysle ze do pola zdecydowanie lepszy jest ursus bo to jest 6. jest w okolicy społka któa ma duzo pola i biora tam tylko ursus szóstki nie ma zadnego zetora. nikt ich nie oszczedza bo jezdza pracownicy całymi dniami i daja im dobrze po garach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A ja powiem tak: Zetor i Ursus to prawie to samo, silnik ten sam (jedynie dawka w Zetorze większa) podzespoły te same, jedynie kabiny inne. Mam 2 Zetory 16245. Moim zdaniem w tym Zetorze 16245 jest super widoczność a nie jak w Ursusach kabina taka wanna. Np U 1634 ma podobnie jak 16245 ale jest wąska i okropnie się jeździ (tak ludzie mowia). Ja mówię, że lepszy bedzie Zetor. Biegi jak w jednym jak i w drugim chodzą super, kopyto mają sakramenckie, nie mamy z nimi żadnych awarii, żadnych przecieków, w dodatku jeden ma skrzynie 3 a drugi 4. Te 160-165 kucy robi swoje. Oooo przypomniało mi się. Kiedyś mi ojciec opowiadał jak jechał 16245 z dwoma HL'kami, naładowane burakami jechał pod dość sporą górkę. Pod góre szedł 4 półbieg, jechał za nim Ursus 1614 z pustymi przyczepami na samej gorze tej "gorki" byli na rowni przednimi kołami, tato wrzucił pelny bieg i 1614 jednak nie dał rady. Może to było spowodowane, że Zetor ma tylne koła duzo większe ale sądzę, że skrzynia Zetora jest szybsza. Mechanicy mówia, że Zetor ma 165 koni a Ursus 155, wiadomo to jest tylko regulacja dawki ale co jak co, Zetor a Ursus to jest inna bajka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

No nie mówię, że nie jest słaby ale jakoś w mojej okolicy ciągników powyżej 100 koni to Zetory. Jakoś ludzie jeżdża na Zetorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jeżdżą bo sprowadzają z zagranicy więcej zetorów niż ursusów. Skąd 16245 ma 165 koni?? Jeździłem 1634 i 16245 i są to takie same technicznie ciągniki. Kabina 1634 jest lepiej wyciszona i przy dźwigniach z jednej strony jest całkiem lepiej niż w zetorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

W katalogu czeskim pisze 165 koni. Spotkałem sie ze nawet ma 150, ja się trzymam katalogu czeskiego i pisze 165 koni... no niech tam jak tam. 1634 nie jezdzilem ale uzytkownicy mowia o nim ze nie za fajnie sie nim jezdzi, że jest bardzo ciasno (zalezy od wagi, inaczej powie ktos kto ma 70kg a a ktos co 110kg). Zaś 1614 lub 16145 to tam np. w orce to za idelanej widocznosci nie ma. Do prasy taki ciągnik sie nie nadaje, chodzi mi o taka budę. Myslę nad kupnem jakiegoś ciągnika o mocy 80 km. Mam MTZ ale chciałbym wymienić. Myślę nad 8245 lub 914, bardziej ciągnie mnie na zetora bo ta buda no i oczywiscie jak mialby byc to skoro mam 2x 16245 to do kolekcji 8245;)

 

Piszesz ze są te same technicznie ciągniki... tak bo ursus i zetor to, to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

16245 ma około 160, niewiele więcej. Moment obrotowy ma przez to mniejszy. A co do kabiny to pewne ze jak ktoś waży ponad 100 kg to ciężko mu będzie wsiadać tak wysoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Zdecydowanie zetor. Na ursusy nie nazekamy ale jednak lepszy zetor, wiecej bajerów i lepsza wygoda. Ursus teraz walczy o to aby być albo nie być na rynku, a właściwie bumar co ma wiekszość udziałów w ursusie.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

a ja zdecydowanie stawiam na zetora. Zetor to Zetor marka mówi wszystko

 

A Ursus to Ursus. Ostrzeżenie za pisanie postów bez uzasadnienia!!

Edytowano przez robertbara

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6920    0

Stawiam na URSUSY ponieważ sam mam Ursusa i nie narzekam na nic są niezawodne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

oto przykładowe dane tych obu ciągników ;)

ciągnik :Zetor Forterra 12441 / URSUS 1224

biegi : 24 / 18 (z rewersem) / 16/8 (bez rewersu)

hydraulika: 70 l/min / 55 l/min

ilość złącz hyd. : 6+1 sztuk / 5 sztuk

udzwig podnośnika : 58,5 kN / 5500 kg

waga : 4660 kg / 4970 kg

obr. wom : 540/1000 obr./min / 540/1000 obr./min

opony przód: 14,9 R24 / 14,9 R24

opony tył : 18,4 R38 / 18,4 R38

pręd. max. : 40 km/h / 31,3 km/h

 

Jak więc widać są to porównywalne ciągniki z tym że nie należy zapomnieć o różnych przydatnych pierdułkach takich jak np. EHR co w zetorze jest w stand. a w ursusie w opcji albo wogóle nie dostępny ;) więc po przedstawieniu tych wybranych danych tech. moge z czystym sumieniem stwierdzić iż zetor wygrał ten pojedynek z ursusem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

tylko zetor ursus to przecież podróba i nie ma sensu nawet przyrównywać ursusa do zetora to tak jakby porównywać czekoladę z wyrobem czekoladopodobnym ;D mam tu na myśli wyrób zetoropodobny jakim jest ursus- każdy ursus bo jak wiadomo wszystkie są na licencji zetora którą polscy inżynierowie odpowiednio skiepścili ;/


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

piterror zgadzam się z tobą w 100% przecież na każdym starszym ursusie na silniku przynajmniej jest wybite na bloku logo zetora.... Z resztą ja zetora cenie za komfort jaki nam daje w porównaniu do ursusa :P ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Powiedzcie mi co polak podrobił dobrze :P Bizon to podróbka NH i co wyszło podług NH sami wiecie. Prasa z224 to podróba fahra, a ursus 5314 i 4514 to podróby MF z lat 80 :) Ja ursusa bym nie kupił, bo miałem 2812 i się ten ciągnik nie nadaje podług np. 5011. Wiem że zetor jest ciut mocniejszy, ale nie tylko o moc mi tu chodzi, ale o komfort, skrzynie, silnik i wytrzymałośc.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
tylko zetor ursus to przecież podróba i nie ma sensu nawet przyrównywać ursusa do zetora to tak jakby porównywać czekoladę z wyrobem czekoladopodobnym ;D mam tu na myśli wyrób zetoropodobny jakim jest ursus- każdy ursus bo jak wiadomo wszystkie są na licencji zetora którą polscy inżynierowie odpowiednio skiepścili ;/

Poczytaj trochę o pochodzeniu ciężkich Ursusów i Zetorów i dopiero potem pisz o "podróbkach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj