martinezo

Jaki wycinak wybrać?

Polecane posty

rex    0

c 360 w moim chodzi super:D wycinak ma podwójny nóż, który sobie genialnie daje rade z mocno ubitą kiszonką z trawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie chodzi BVL pod urusem 912, i prowadzało go tylko w zeszłą zimę jak wycinał kostkę na full. Ogólnie sprawuje się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

u mnie C-360 współpracuje z wycinarką Fella SD 125, to ta mszynka, ciągnik dobrze sobie daje radę, chociaż przy wyrywaniu kostki przód się podnosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

polecam coś w granicach 1,2 m

bo to jest bardzo ścieżkę

ja mam 1,8 Strautmanna na ładowarce to jest oki ale jak sąsiad go próbował na turze to stracha miał delikatny dołek i można leżeć na boku i nic wtedy nie daje 110 Masey ferguson i obciążenie z tyłu

 

widziałem też ze chłopaki matują lekkie wycinaki piłowe na tura fajne rozwiązanie

tróre chyba bardziej polecam bo przy małej produkcji bardziej liczy się gładkość ściany

a przy szczekkowym trzeba się bardzo pilnować zęby wyszła równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan1978    0

Oferta z Agromixu

Wycinak kiszonki Trioliet TU 115

pojemność 1.70 m3

długość 1.15 m, szerokość 1.97 m, wysokość 2.02 m

sterowanie hydrauliczne z kabiny operatora

zapotrzebowanie mocy pompy hydraulicznej: 28 l

waga maszyny: 550 kg

wysokość pobierania z pryzmy: 1.15 m

 

w cenie netto: 6.200,-euro

w cenie brutto: 7.564,-euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego

właśnie dzwonili do mnie a Rojęczyna i przedstawiciele Strautmana

a więc Hydrofox Strautmana 25 000 zł netto a Trioliet 20 000 zł netto tak że chyba 5 tyś nie będę płacił skoro obie firmy są wiodące :lol:

P.S. parametry wycinaków takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekfan    1

Co sadzicie o takim wycinaku do kiszonek do kukurydzy wysłodków i muta jest ok ale zastanawiam sie czy by sie nadawał do sianokiszonki w pryzmie (słabo pocieta) .Moze ktos z was ma cos takiego ? Jak sadzice da rade w sianoekiszonce ?

http://www.metaltech.com.pl/pl/Katalog/Maszyny-do-produkcji-pasz/Urzadzenia-do-pobierania-pasz/Lyzko-wycinaki-kiszonki-LW185.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

raczej to się nie nadaje do sianokiszonki ;) Wysłodki da się brać widłami a muto to gdybyś wysypał na siano czy słome to widłami weźmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

JA mam trioliet i współpracuje z nim ursus 3512 jedyny problem jest z tym że jak za dużo wytne to przód idzie do góry ale wtedy zostaje kierowanie hamulcami a zestaw wygląda tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/235459-ursus-3512/ i http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/251880-ursus-3512/ jak dla mnie to robota tym idzie super..


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Co sadzicie o takim wycinaku do kiszonek do kukurydzy wysłodków i muta jest ok ale zastanawiam sie czy by sie nadawał do sianokiszonki w pryzmie (słabo pocieta) .Moze ktos z was ma cos takiego ? Jak sadzice da rade w sianoekiszonce ?

http://www.metaltech.com.pl/pl/Katalog/Maszyny-do-produkcji-pasz/Urzadzenia-do-pobierania-pasz/Lyzko-wycinaki-kiszonki-LW185.html

 

Jeżeli do sianokiszonki to zdecydowanie polecam zwykły wycinak z zębami na dole. W sianokiszonce i kukurydzy sprawdza się dobrze, sądzę, że w wysłodkach też nie będzie problemu. Po zamknięciu pasza jest sciśnięta i nic się nie gubi. A przy sianokiszonce bardzo dużo daje cięgno hydrauliczne. Jak dolna część kęsa jest trochę niedocięta, można odchylić wycinak do tyłu i jest ok.

Niestety ostatnio przerzuciliśmy się na baloty i wycinak mam do sprzedania (razem z cięgnem hydraulicznym.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1413427913

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

patrzac na filmy z wycinakami szczekowymi, to wychodzi na to ze to zadne wycinaki bo to poprostu szarpaki kiszonek nic nie lepiej jak po zwykłym krokodylu, dlatego polecam nawet na tura normalny wycinak do kiszonki np bvl ale tylko bez zadnyhc wymyslnych lancuszków, takie cos to naprawde bardzo dobrze zdaje egz i nie jest drogie a z przerobieniem na tura nie ma problemu masa ok 500 kg wiec nie jest ciezki jezeli zapniemy do ciagnika 80 km, http://allegro.pl/wycinak-kiszonki-bvl-strautmann-fella-i1404091520.html , a nie szarpaki chyba ze małe pryzmy to moze sie nie zdazy zagrzac ale przy duzych pryzmach szczekowe sie nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Pracowałeś wycinakiem szczękowym ?

tak sie składa ze ja taki posiadam, i jak jest mokra pryzma to idealnie równo wycina sciane, ale jak jest sucha trawa to niestety ale nie można docinać do konca i trzeba to wyrwać, ale teraz z tym problemu nie mam, i nie widać żeby od tego kiszonka się psuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tylko tak sie sklada ze nie mam zamiaru specjalnie robic mokrej kiszonki bo np to Tmru za mokra jest nie dobra, moge ci zadac takie samo pytanie czy pracowałes kiedys takim wycinakiem jak podalem w linku po za tym napisalem ze na mniejsze pryzmy szczekowy moze sie sprawdzi ale na duze nie bardzo np tak jak u mnie gdzie pryzma z kuku ma 35m długosci 2,5 wys i 10 szer to wtedy gdy nie ma idealnie rownej sciany to w lato sie kiosznka grzeje a po wycinaku nie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Takim na zdjęciu nie pracowałem

Ale sasiad miał podobny tylko że nóż do okoła chodził i po roku czasu zmienił na szczękowy

Znajomy też miał podobny wycinak tylko że nożyki do okoła chodziły i też zmienił na szczękowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@rino głupoty opowiadasz ;) pokarz film z tymi szarpakami kiszonki...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

film tu jest w tym temacie tylko wyzej nie glupoty, ursusc385 zdaje ci sie ze podobne bo calkiem inne mialem kilkanascie typów wycinakow na lancuszki i pilowe itp i zaden sie nie sprawdzil, jak wreszczie trafilem na ten co podalem w linku to juz 4 sezon chodzi praktycznie bezawaryjnie a dalem za niego 3500 wiec w porównaniu do nowego szcekowego to bym miual takich 4 a i robota lepsza moim zdaniem nawet jak chcesz do szopy sobie wstawic to jak wstawisz taka kostke to moze dluzej stac i sie nie psuje i pozadek latwiej utrzymac przy pryzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

chodzi ci o nowy np bvl jezeli tak to mozna kosztuje jakies 35 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy posiadam Do ładowania kiszonek krokodyla. Jest to beznadziejna sprawa ponieważ dużo sie obsypuje kuku, z sianokiszonką nie jest najgorzej jeszczę ale do wysłodków i Młóta trzeba zakładać szuflę bo inaczej się nie da.

Dlatego jak Będzie ładowarka to tylko multiłopata aby ograniczyć czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Musze potwierdzić że wybierak szczękowy jest dobry do stosunowo wilgotnych i mało włóknistych pasz ( wysłodki prasowane ) dobrze trzyma boki i nie ma osypywania można daleko wozić, mam taki na ładowarce. Ale qq i sianokiszonka nawet pocięta to porażka trzeba sie b namęczyc żeby było ok. Pytanie tylko czy jest alternatywa żeby równie szybko wybrać kiszonke i załadować wóz paszowy inną metodą niż szczękowym ? Widziałm gdzies w necie wybierak z frezem może to jest pomysł na sprawne i czyste pobieranie kiszonki z pozostawieniem gładkiej sciany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Montują też frezy na łyżce i po frezie masz gładko ścianę tylko to wolno idzie szczękowym dużo szybciej załadujesz wóz paszowy

 

 

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Witam Mam na oku Wycinak Fella SD 160 w fajnym stanie i chciałbym się was poradzić czy przetne nim balot z sianokiszonką,siano lub słome?

 

Bardzo dziękuje Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj