martinezo

Jaki wycinak wybrać?

Polecane posty

Rogeryk    0

Nie mówię o toporowych a o piłowych i to piłowych z piłami poziomymi bo są też modele z piłą pionową która idzie dookoła i to nie jest dobre rozwiązanie... Poza tym powiem jeszcze taką rzecz że podczas wycinania szczękowym zamykanie klapy powoduje mocne podnoszenie zebów co za tym idzie dostawania się powietrza do wewnętrznych partii pryzmy. Piłą odcinasz calą ścianę idealnie. Co do MTZta i Zetora troche zaskoczę... Pług Ibis XXLS MTZt podnosił ładowaczem bez problemu i koła stały wszystkie 4 na ziemi. Gdy przyjechali zabrać ten pług który mieliśmy na testy i nikogo w domu nie było bo były żniwa przyjechał sąsiad Forterra i tak samo zapieliśmy do ładowacza by wstawić na lawetę i nawet 10 cm nie podniósł od ziemi. Musieliśmy zapiąć tonowy obciążnik. Dodam że miał standartowe obciążniki z tyłu i taki sam ładowacz Sipma jak my na MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w to to nie uwierze... jeżeli miał tura to nie możliwe że mu przód podnosiło a MTZowi nie. jednak forterra jest znacznie większa

 

są też modele z piłą pionową która idzie dookoła i to nie jest dobre rozwiązanie

to się nazywa wycinak mieczowy :> tak dla ścisłości:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Co z tego że większa jak masa podobna a rozstaw osi dużo mniejszy. Zetor jest krótki. Jeśli założysz mniejszy ładowacz to się zgodzę że tyłu mu tak nie będzie podnosić ale chyba Sipmy to nie widziałeś... :lol:

Co do wycinaków to nazywają mieczowy ale zalicza się do piłowych i akurat mieliśmy taki. Po rogach piła staje a cała pryzma podczas cięcia podskakuje. Utrzymuję że pozioma piła jest na pierwszym miejscu pod względem dokładności cięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

co do dokładności cięcia to się zgodzę piłowe najlepsze:są bezapelacyjne


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@rongeryk słaby masz ten bajer, tym bardziej że można cie sprawdzić...proszę nie pisz głupot.

 

rozstawy osi...

 

 

Agroma Szczecin ciągniki rolnicze maszyny rolnicze Zetor Case Ursus części zamienne

 

 

http://www.slazak.pl/download/belarus9525.pdf


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

pieter a gdzie masz umiejscowiona oś w Zetorze? Postaw sobie jeden przy drugim a zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wybieraki mają jedną wspólną ceche:

jak trafią na kamień to każda się rozleci.

Naprawa około 600-2000 PLN!!!

Ja mam pytanie jaką wybrać tylko i wyłącznie do podsuszanych wysłodków i liści buraczanych(kamienie)?

Zastanawiam się nad szczękową np. http://www.allegro.p...zonki_raty.html

bo przy wysłodkach się nie rozsypie, a przy liściach jak trafi w kamień to najwyżej blacha się zawinie i tyle

dwa młotki, bosch i naprawione...

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Umnie wycinak trafił na kamień wielkiści 2 pudełek od zapałek, kamień pękł na pół, a noże są całe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ciężko w to uwierzyć,chyba kamień musiał być jakiś kruchy albo coś...

U kumpla jak trafiła na kamień wielkości pięści to poleciały łańcuszki i kosa.Naprawa 700 zł!

U innego był płaski kamień to ta główna rama(szyna) się cała otworzyła... jeszcze u sąsiada to robił, a nie u siebie, to tak się pokłócili o to, że do dziś nie gadają ze sobą!!!

Nie chciałbym mieć takich problemów także lepiej się zastanowić dwa razy jak potem narzekać.

Ciekawe jak zareaguje na kamień ten szczękowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Kupię wyciknak do kiszonki piłowy w dobrym stanie najlepiej z woj.mazowieckiego:)piszcie na priv Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

szukam wycinaka do MF 255 i czy w ogóle da się do niego podczepić ze względu na hydraulikę myślałem nad tym z 3 piłami po każdej stronie widzę że wysokości w miarę są podobne 2-2.7 a szerokość od 1.45 do 1.7 ceny różne tylko gdzieś pisze stary typ gdzieś nowy jedne maja je na 1 hydraulice i przenoszone w narożnikach przez łańcuch ruchy inne 3 oddzielne siłowniki na każdą piłę

proszę o pomoc

o takie coś mi chodzi mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

MF 255 ma za małą wydajność pompy i słaby podnośnik. Wycinanie będzie trwało dość długo. Lepiej do takiego wycinaka przeznaczyć jakiś większy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Mam wycinak trioliet 175 z trzema siłownikami. Wycinak pracuje z Ursusem 912. Po wycięciu kostki sianokiszonki 175cm wysokości, przód ciągnika podnosi do góry przy ostrzejszym ruszaniu. Więc większy ciągnik do wycinaka to wcale nie przesada. Dodam, że ciągnik pracuje na obrotach około 1000 obr/min. W wycinakach z dwoma siłownikami lubią pękać łańcuchy narożnikowe. Jeżeli szukasz wycinaka do MF255 to zobacz maszyny van Lengerich BvL z sześcioma piłami. Napędzą je jeden mały pionowy siłownik. Mieliśmy kiedyś coś takiego i byliśmy z niego zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

szukam wycinaka do MF 255 i czy w ogóle da się do niego podczepić ze względu na hydraulikę myślałem nad tym z 3 piłami po każdej stronie widzę że wysokości w miarę są podobne 2-2.7 a szerokość od 1.45 do 1.7 ceny różne tylko gdzieś pisze stary typ gdzieś nowy jedne maja je na 1 hydraulice i przenoszone w narożnikach przez łańcuch ruchy inne 3 oddzielne siłowniki na każdą piłę

proszę o pomoc

o takie coś mi chodzi mniej więcej

Ja do MF255 mam wycinak BVL napędzany z wom problem jest jedynie z podnoszeniem jak za dużo wytnę wtedy pozostaje jazda na 2 kołach. Wadą też jest łańcuch szczególnie zimą lubi trzasnąć teraz dorobiłem nowy łańcuch i jest lepiej. wcześniej miałem mieczowy nie duży mieczowy mniej więcej jak ten http://www.allegro.pl/item1120172006_wycinak_strautmann_hydrofox_fh.html może mniejszy początkowo wycinałem c330 ale miał trochę za ciężko ale na upartego dawał radę. Do kukurydzy jest ok ale w sianokiszonce strasznie długo wycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam sprzedać swój wycinak piłowy strautmann i kupić na tura szczękowy tylko nie wiem jaki. Będę nim wycinał tylko kukurydze bo sianokiszonkę mam w belach. potrzebuje szczękowy żebym mógł ładować nim kuku do wozu paszowego. Myślałem nad dozamech

http://www.dozamech.pl/wybieraki.html

Tylko nie wiem jak one się sprawują, czy nie pękaja noże itp. Druga sprawa to jaką szerokosc tego wycinaka wziąć, bedzie on założony na turze warfamy TUR 4 obsadzonym na ursusie 4514 i zastanawiam sie czy ten ciapek da rade ścisnąc szczęki i podnieść przyszerokości 1,45m

Proszę o porady, sprawa dośc pilna bo muszę do konca przyszłego tygodnia zamówić.

 

Szersza wersja tego wycinaka kosztuje 8500 brutto. Znacie ceny wycinaków stoll, mchale, strautmann albo innych? Interesuja mnie wycinaki tylko fabrycznie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.Jaki wycinak do kiszonki z kukurydzy polecacie do ursusa 3512 żeby go za bardzo nie rzucało.Wycinak ma być do 25 Krówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Polecam coś z Felli, np SD125,130, Sam mam do 3512 Fellę SD125 i pracuję aż miło, chociaż ostatnio tnę C-360 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam BVL :lol: wycinak posiada dwa noże tnące napędzane jednym siłownikiem, dobrze pracuje w kukurydzy i sianokiszonce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a nie rzuca mocno c-360 przy tych wycinakach co wymienialiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

U mnie zarówno 360 jak i 3512 są stabilne ;) Próbowałem nawet 330 ciąć ale więcej jak połowę kostki wybrać się nie dało :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj