martinezo

Jaki wycinak wybrać?

Polecane posty

pawello15    1

na tuz to bym polecał ponieważ można bardzo równo wyciąć pryzme . ale na tura jest też dobry ponieważ gdy masz paszowów możesz załaadować nim bo wysoko podniesiesz, według mnie to firma nie ma różnicy aby był porządnie wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Mam taki wycinak na tuz, i po 2/3 latach zaczną zęby pękać :( I do jakiego ciągnika to ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Mi także się wydaje że taka powyżej wycinarka jest dużo wydajniejsza i lepsze ze względu na jakość cięcia kiszonki,równe ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

czy wydajniejsza to wątpie, sąsiad miał podobną to ja zdążyłem przywieźć 3 wycinaki a on dopiero 1 wiózł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

u mnie ma chodzić przy C-360. Podobno "Doza- Mech" z Odalanowa produkuje takie wybieraki, czy ktoś orientuje się ile kosztuje nowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Te wycinaki szczękowe nie mają najlepszej opinii z powodu pozostawiania niezbyt równej powierzchni ściany pryzmy po wycięciu. Ja ze swojej strony polecam wycinaki hydrauliczne z 3 piłami do większych ciągników i większych ilości, a do mniejszych gospodarstw np. ten z linku powyżej, lub ten: http://www.allegro.pl/item828872916_wycinak.html

Zauważ jaką równą ścianę on zostawia w porównaniu do tego: http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-360-image181735.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Od kilku lat mam wycinak Strautmana :( polecam, bardzo dobry...ja mam z windą, ale chodzi przy Belarsie. Do C-360 wystarczy bez windy, bedzie lżejszy, i tanszy z pewnoscia.

 

 

 

 

Jego plusem jest to ze zostawia bardzo równą sciane, pryzma zatem tak nie plesnieje z powodu dostepu powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

uważaj na te wycinaki co tną za pomocą łańcucha bo ja taki miałem to bardzo często ten łańcuch sie rozrywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Fakt że wycinaki szczękowe zostawiają nie równą ścianę, ale to przez to że nie docina do końca i połowe wyrywa :) Sam bym chciał wymienić wycinak na coś takiego Wycinak (828872916) - Aukcje internetowe Allegro ale podobno łańcuchy pękają, a koszt takiego nowego łańcucha to nie jest mała suma :(

Mi tam po wycinaku szczękowym nic nie pleśnieje :) Tylko taki wycinak do c-360 to jest samobójstwo dla ciągnika, od paru lat wycinam c-360 i ledwo daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

właśnie ze względu na awaryjność wycinarek chcę zakupić wybierak szczękowy. Jeśli C-360 nie będzie dawać rady to mogę zapiąć ten wybierak do FORTERRY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik93    12

Ja mam wybierak hydrauliczny z 3 nożami fella su 145 z windą. Mojim zdaniem lepszy jest z windą, ponieważ przy wysokiej pryzmie C-360 jest za mały aby wyciąc całą kostke Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus C-360 i wycinak Fella Co do jakości wyciętej kostki z qq, to w zime mogą stać w stodole przez 7 dni i nic się nie zepsuje, a w lato przez 3-5 dni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Witam zastanawiam się nad zakupem wycinaka do kiszonek , jednak nie znam się na tym, nie bardzo wiem jaki rodzaj piły jest najlepszy ,prosił bym użytkowników podobnych wycinaków do tego : WYCINAK DO KISZONKI (852164479) - Aukcje internetowe Allegro o wypowiedzi, czy taki rodzaj wycinaka jest dobry? i czy warto go kupić za taka sumę? jest to handlarz od którego kupiliśmy już kilka sprzętów i nie narzekamy i może po znajomości cena była by bardziej korzystna , z góry dziękuje za pomoc :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoq    0

witam ja też taki posiadam na razie na próbę wiozłem go i te same miałem problemy na początku u mnie głównymi przyczynami to było to że łańcuch był za luźno i się na zakręcie za bardzo kantowała piła a druga przyczyna to łożyska w rolkach od piły stały są do wymiany ale na razie je ruszyłem i mój c 360 chodzi już w nim prawie bez zarzutu jeśli to nie pomoże to pewnie pompa w ciągniku jest już za słaba ale na zakrętach wystarczy ze dwa razy cofnąć jak się zatrzyma i wszystko będzie ok a jak masz inny ciągnik to sprawdź przy innym pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

najlepsze pod względem wydajności są wycinaki na tura następnie na tuz piłowe później toporowe a na szarym końcu mieczowe(czy jakoś tak) chodzi tu o ilość sianokiszonki.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Co do Wycinaków to zależy co mają wybierać i czy będzie transport czy ładowanie paszowozu... Mamy szczękowy z opalenicy i nic to specjalnego przy wybieraniu kiszonki z kukurydzy ale wyjścia nie ma gdyż ładujemy paszowóz. Widziałem ciekawe rozwiązanie... wycinak piłowy na ładowaczu czołowym. Idealnie wycina i nie rozsypuje się tak podczas dalszego transportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

też widziałem takie rozwiązanie ale my zdecydowaliśmy się na wycinak szczękowy strautmana, będzie już na dniach a wcześniej był wycinak toporowy i jak mówisz piłowy, ten ostatni jest bardzo dobry ale nijak z niego w paszowóz ładować no chyba że na tura ale to za duży ciężar.... trzeba duży ciągnik i porządnego tura


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no nie wiem, ja mam wycinak piłowy ale zamówiłem szczękowy na tura, gdyż mimo wszystko uważam że będzie lepiej. myślałem że nasza forterra nie podoła z nim a tu poczciwy MTZ ciąga taki sprzęt:D pozdr.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Bo Forterra jest krótka jak T 25 i do tego przez tłumik ładowacze są daleko zamontowane. Sasiad miał MTZta i na nim ładowacz Sipma i nigdy nie używał przeciwwagi a gdy kupił Zetora i ładowacz do niego zamontował to nawet po słomę jedzie z przeciwwaga. Co do wycinaków to Zbigiego rozwiązanie jest najlepsze. Toporowe to szajs... Mieliśmy juz kilka wycinaków bo 26 ha QQ i z 60 ha łąk kiszonki się wycinało. Piłą to nawet bele siana przetniesz a szczęka pryzme rozwala jak QQ jest sucha a gdy daleko trzeba wieść to polowe zgubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie wiem ja QQ nie wożę, bo jak zapewne wiesz kupuje ziarno i w rękaw kisze. ale wuj ma ten wycinak szczękowy i wozi QQi jakoś nie narzeka, on ma MChala. a co do toporowych to są dobre ale na małe gospodarstwa i jestem pewien że poniósł bym mimo wszystko więcej swoją forterrą o tego MTZa mimo jak to określiłeś złego mocowania tura


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj