martinezo

Jaki wycinak wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz93    25

Znaczy pompa zwykła siedzi? a Tur podłączony prosto pod pompę? Nie masz problemu z wbiciem się w pryzmę jak jest błoto?

 

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17d    0

pompa wzmacniana ''zetoroska'' ale ma juz kilka lat, zawór przeciążeniowy podkręcony i smiga, z błotem nie mam do czynienie ale jak jest np śnieg, ślisko i jeśli wbiję trochę kolce to wtedy podnośnikiem lekko w górę żeby dociążyć oś i da się wbić całe kolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jak to jest z wycinakami szczekowymi, dużo ludzi pisze, ze qq się po nim psuje może ktoś się podzielić opinią? Wybieram teraz 60-70cm na 3 dni. W przyszłości do wozu do przecinania bel. Krokodyl nie zdaje egzaminu bo gubi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Akurat co do marki to daleka droga. Chodzi o zasadę działania, szczękowy słabo wycina qq, jak oglądam na yt podczas zamykania szczęki unosi widły i jest lipa. Mógłbyś wrzucić fotke jak wygląda pryzma po nim? Wydaje mi się, że szuflokrokodyl jest mniej inwazyjny bo co prawda ściana nie jest odcięta, ale zeskrobana nic nie wyrywa.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Nie chodzi o to, luknij tutaj https://m.youtube.com/watch?v=gXe1eWR4Nhk
Jak wygląda pryzma i co się dzieje podczas zamykania szczęki, unosi wycinak i zrusza pryzma, jak ktoś dużo wybiera to może nie będzie się psuło. Jak dotąd byłem za szczekowym tak teraz mi się to nie podoba. Musi być coś co przetnie bele zostaje piłowy na ładowacz żeby do wozu wrzucić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

tak samo , choc jak suchsza w ostatnich latach to jak pukniesz to sie osypuje ale latem nie bylo efektu podgrzania ,zapraszam kto ma blisko do mnie na pokaz,ja miałem wycinak na pokaz u siebie przez dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Właśnie jak to jest z tymi ich pokazami bo słyszałem, że dają "na testy" ale jakoś nie chciało mi się w to wierzyć a tu proszę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

mi załatwil ze sznajdera bo tez slyszalem ze nie chcetnie daja, na testach mialem z mniejszymi tlokami ,al planowalm zakup ladowarki i potem juz moj przyjechal z wiekszymi i jestem zadowolony bardzo dlatego wam polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

U mnie raczej na pewno sie nie sprawdzi, ładowacz bez docisku bedzie ujowo odcinać i zęby łamać. A już znalazłem fajną uzywke. Teraz piłowego szukam jak najniższy tylko tych 110 jest niewiele na rynku, 145 będzie dużo cięższy? Ile taki piłowy w ogóle waży? Windę da się wywalić?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja go używałem tez przy turze i dawał radę, trochę wolniej musiałem nieraz cofnąć ale przecinał , wybór należy do was ja tylko staram sie pomoc, nie jestem zwolennikiem polskich maszyn ale ta polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Ja mam strautmanna własnie ten najniższy z windą, wycina troche ponad metr, a ma wysokość 2m.

W prospekcie nowszych wycinakow strautmanna, takich wymiarow wycinak wazy 565 kg, a z windą 740, czym wyższy tym stopniowo 30 kilo w masie dochodzi.

Winde można wywalic, ale trzeba dorobic mocowania, lub odciać te z windy

 

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Lukasz a bele da radę przeciąć do końca? Ale w sumie jak 145 tylko 30kg cięższy to nie ma co kombinować, on ma być na ładowacz więc im lżejszy tym lepiej. A czytałem, ze windę można wyjąć spokojnie.
I pytanie czy elektromagnes od elektrozaworu trzeciej sekcji wytrzyma te 2-3 minuty wycinania? Oczywiście trzeba bedzie wstawić gdzies dodatkowo przełącznik żeby nie trzymac na przycisku caly czas


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Nie probowałem nigdy beli przecinać, bo ciagnik do obory nie wchodzi to turem wrzucam bele i kuluje :P No jak na ładowacz to wsio ryba czy wyższy czy nie, ja szukalem najnizszego bo ten wyższy - 2,3m sasiad ma, to u mnie praktycznie na styk w oborze.

Widziałem na you tube film - taki piłowy wycinak na turze i to przy zetorze 7745

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jest kilka filmów, ja widziałem ciekawy z dorobioną ścianą z siatki w połowie zębów, przymocowaną do ramki która spycha kostke. wtedy nie trzeba kombinować czy połowę szerokości wycinać czy na dwa razy z wysokości brać. Bo taka kostka 1.5m wys to i pewnie ponad tonę łapnie. Skąd dokładniej jesteś? Ja gm Stawiski


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

1m3 kukurydzy 600-800kg w zależności jak sucha była, kostka z mojego wycinaka - 0.8m x 1,8m x 1,1m. koło 1,5 m3 moze być jak konkretnie wyciąć

Gm. Kolno. A bylem dziś w Stawiskach po nasiona traw hehe

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Poszukuję wycinaka do kiszonki. Zależy mi na tym żeby nie był za duży. Dziennie zużywam 6 taczek kukurydzy i nie chciałbym żeby mi się zagrzewala jak za dużo przywiozę. Możecie polecić jakiś model? Ciągnik to mtz 82 więc jakieś pole manewru jest 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj