banban1

jaki wybrac belarus vs 914

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MTZ lepszy do transportu i lekkich prac. 914 z racji stosunku masy do mocy to typowy wół roboczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Mój 914 z takim zestawem pali średnio 8 litrów na godzinę pracy! ---> ZESTAW <---(nie motogodzinę)I liczę tutaj średni wynik po zaoraniu całego pola łącznie z poprzeczniakami czy jak kto tam woli to nazywać. A idzie z tym pługiem bardzo ładnie. MTZ też nie jest zły, wydaje mi się, że ma lepszy komfort w kabinie (ciszej) ale uciąg dużo słabszy i wogóle jakiś taki pokraczny moim zdaniem.

 

@zbigi123 Widzę, że kolega to chyba zakocha się w tych mtztach! Jeszcze trochę i napisze, że ma lepszy podnośnik niż Fendt 936 i lepszy uciąg od Case STX Qadrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

No i co z tego jak silnik nie daje rady. Nic wiecej jak Mtz nie uciągnie. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Nie??? To zaczep do MTZ pług Kvernelanda obrotowy 4 skibowy! Bo u nas gość tak 914 jeździ! Mtz nawet by go nie podniósł! Ciekaw jestem też jakby współpracował Mtz z prasą zwijającą Welger taka jak moja z nożami tnącymi i na maksymalnym zgniocie. By się od razu ze**ał! W sumie nawet byś jej nie zaczepił bo ciekawe gdzie byś sobie 3 węże hydrauliczne podczepił jak w Mtz tylko 2 wyjścia haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ja w MTZcie mam 3 pary gniazd hydrauliki + powrót więc pewnie bym gdzieś podłączył te przewody ;)

A co do mocy - nie wiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MTZ 82 jest silniejszy od 914 i to bez sprzecznie.Hydraulikę ma słabszą i udźwig.Ale to można zmienić.Kuzyn orał rok 4 skibowym MTZ 82 TS.Szedł bez problemu ale pompa nie wytrzymała,zmienił dwie a potem odkręcił jedne skiby.Miałem 912 a teraz mam MTZ 82 i 1224 tak więc wiem co piszę.

MTZ każdy ma 2 pary wyjść hydraulicznych a 5 wejście to można założyć bezpośrednio do filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

 U mnie w okolicy pracuje Mtz z 4x45 obrotówką Lemkena i nie ma najmniejszego problemu. Co do hydrauliki, to w swojej prasie też mam 3 węże i jakoś da sie podpiąć, zresztą prasa nawet z nożami to nie jest wcale takie wielkie obciążenie. Jestem ciekaw jakby twój ursusik latał z przyczepą samozbierającą z 35 nożami i rotorem, moj Mtz-et z takową daje rade. Nawiązując do hydrauliki, to znajomy był u mnie jak kiszonke wycinałem, to  dziwił sie ze tak szybką bo on 914 za cholere nie wytnie tak szybko. Dziś na skałdanicy maszyn słyszałem jak jeden pan który kupił nowego Ursusa  6 żalił sie do sprzedawcy ze niby na turze ma 2200 udzwigu, a palete cementu ma  problem podnieść.  


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@zbigi, ciekawe, bo 912 z turem 1650kg bez problemu podnosi palety cementu, nawozu, i nie słyszałem tego tylko to wiem.

 

Wygląda na to że te 80KM Belarusa jest mocniejsze niż nie jeden zachodni ciągnik 100KM jak tak na luzie lata z nożami w prasach/przyczepach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem 912 potem MF 74 km teraz MTZ82.O pompy wtryskowe dbałem i cały układ też.Czyli siłę powinny mieć.912 była najsłabsza a MF i MTZ podobne na korzyść MTZ.

Kuzyn ma MTZ 82TS i przerobił pompę na 105 km,a ma jeszcze 1224 i 16145,To twierdzi że MTZ na 105 km jest nie wiele słabszy od 1224.

Co do wydajności hydrauliki to chyba ma większa od 912.Ramiona i udźwig ma mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam zachodnie 100km i wcale szybciej niż Mtz-et w prasie czy przyczepie nie poleci, chodzi z ta samą prędkością. Dla porównania, znajomy od którego kupowałem przyczepe, pracował z taką samą Ursusem 1224, twierdził ze Mtz-et nie da rady,  bo 1224 przy dobijaniu do pęłna potrafiła sie zaduśić. A ja jakoś,  ani razu nie zadusiłem Mtz-eta. Zmienił zdanie dopiero wtedy gdy kupił MF 3050, sprzedał 1224, bo 75km MF chodzi  w tej samej przyczepie z która pracowała 12. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ej no przestańcie lać wodę jak słonce świeci różne rzeczy można pisać, ale tu dochodzi do takiego kuriozum że 1224 jest słabsze od MTZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

No sorry ale sąsiada 1224, ma co robić w zwijarce, często słysze jak jeczy prasując sianokiszonke. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No koledzy jakby nie było moze 12 slabsza nie jest, ale na te konie co ona ma to wcale szalu nie robi, taka jest smutna prawda i nie kazdy chce sie z tym zgodzic, ale cóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zauważcie że z uciągu ciągnika MTZ/ursus przeszliście na moc na wałku a ta w 6 garówkach nie jest powalająca (z tego co pamiętam to ok 100KM).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Z opinii użytkowników MTZ jednoznacznie wynika, iż to najlepszy ciągnik na ŚWIECIE!!! Także użytkownicy JD, HN, DF, Fendt itp chylcie czoła bo MTZ i tak jest według co niektórych lepszy haha!!! Śmiechem, mnie rozwalacie! Czekam tylko na posta jak ktoś napisze, że 1614 jest słabsze niż MTZ a potem, że "ktoś" swoim cudownym, najlepszym i w ogóle boskim MTZetem przeciągnął K700 albo Case STX Quadrack! A może ktoś seryjnym belarusikiem wygrał zawody tractor pulling??? O LOL!

 

Pewien użytkownik miał w galerii zdjęcie 90 konnego JD z prasą zwijką z nożami i napisał, że ma bardzo ciężko, że ledwo daje rade... Chyba ośmielę się napisać do niego na PW, że ma sobie kupić MTZ bo jest lepszy i silniejszy. A skoro w takich maszynach chodzi lepiej niż 1224 i ma "lekko" albo też nie ma co robić to może ruscy inżynierowie się pomylili, bo może zamiast 82 KM miało być 182 KM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W jednym z numerów RPT napisali, że JD 5820 jest mocniejszy od Ursusa 1224 więc wszystko możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Tu nie wychodzi na to ze Mtz jest najsilniejszy, tylko ze ten JD taki słaby. Miałem już jednego JD 150km na pokazie na własnym polu i w pługu 4x40 głebokość 30cm, na glinie zdech. A na tym samym polu w pługu 4x40 i takiej samej głebokości chodzi mój Landini i całkeim nieźle sobie radzi. W tym pługu chodził też Mtz-et i Zetor 7745 i każdy z nich sobie radził, może Zetor troche wolniej ale to jednak 75km i duży przebieg. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Z opinii użytkowników MTZ jednoznacznie wynika, iż to najlepszy ciągnik na ŚWIECIE!!! Także użytkownicy JD, HN, DF, Fendt itp chylcie czoła bo MTZ i tak jest według co niektórych lepszy haha!!! Śmiechem, mnie rozwalacie! Czekam tylko na posta jak ktoś napisze, że 1614 jest słabsze niż MTZ a potem, że "ktoś" swoim cudownym, najlepszym i w ogóle boskim MTZetem przeciągnął K700 albo Case STX Quadrack! A może ktoś seryjnym belarusikiem wygrał zawody tractor pulling??? O LOL!

 

Pewien użytkownik miał w galerii zdjęcie 90 konnego JD z prasą zwijką z nożami i napisał, że ma bardzo ciężko, że ledwo daje rade... Chyba ośmielę się napisać do niego na PW, że ma sobie kupić MTZ bo jest lepszy i silniejszy. A skoro w takich maszynach chodzi lepiej niż 1224 i ma "lekko" albo też nie ma co robić to może ruscy inżynierowie się pomylili, bo może zamiast 82 KM miało być 182 KM!!!

wiesz - najlepsze jest to że mam na podwórku Zetorka 10145 i Belarusa/MTZ952.3 i tak co kilka tygodni zaglądam do tej dyskusji i się trochę dziwię wypowiedziom kilku osób ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tu nie wychodzi na to ze Mtz jest najsilniejszy, tylko ze ten JD taki słaby. Miałem już jednego JD 150km na pokazie na własnym polu i w pługu 4x40 głebokość 30cm, na glinie zdech. A na tym samym polu w pługu 4x40 i takiej samej głebokości chodzi mój Landini i całkeim nieźle sobie radzi. W tym pługu chodził też Mtz-et i Zetor 7745 i każdy z nich sobie radził, może Zetor troche wolniej ale to jednak 75km i duży przebieg. 

@zbigi-kiedyś już pisałem że coś nie tak musiało być z tym JD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Czytając wypowiedz że 90km JD stęka w prasie z nożami, można dojść do wniosku, że nie tylko ten egzemplarz który u mnie orał był słaby. Przyczepa stawia dużo wiekszy opór niż prasa i o wiele wiecej waży, a 75km MF chodzi w takiej bez problemu. Wniosek nasuwa sie taki, że JD nie jest numerem jeden, bo mniejsze ciągniki innych marek dają sobie tak samo rade jak JD a nawet lepiej. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

wiesz - najlepsze jest to że mam na podwórku Zetorka 10145 i Belarusa/MTZ952.3 i tak co kilka tygodni zaglądam do tej dyskusji i się trochę dziwię wypowiedziom kilku osób ;)

 

To może Ty się kolego wypowiesz, skoro masz możliwość porównania tych traktorów! Myślę, że w tej dyskusji przydała by się obiektywna opinia kogoś kto ma te dwa traktory.

 

Ja nie sądzę, że Ursus jest najlepszy i, że jest ideałem. Po prostu za te pieniądze co można go kupić i za dostęp do części zamiennych ich cenę a zarazem prostą budowę i nieskomplikowane naprawy oferuje całkiem sporo. Ma dobra hydraulikę, uciąg i podnośnik. Także wzmacniacz momentu jest bardzo ważny. A że Ursus jest mułowaty na trasie każdy wie. Ale za to w polu dobrze idzie. W MTZ jest lepszy komfort w kabinie według mnie. Silnik też jest dobry jak na te 82 konie ale nadzwyczajnej mocy to on nie ma! Zarówno MTZ i 914 palą dość mało paliwa. Na pytanie co kupić każdy musi odpowiedzieć sobie sam! Jeden wybierze MTZ, bo ma lekką glebę i proste pole oraz jeździ w transporcie a drugi wybierze 914 bo ma ciężką glinę, zbocza, na których ciągnik o mało co się nie przewróci oraz podmokłe pola, gdzie nie ma miejsca na sentymenty, tylko jak się wrzuci niższy bieg i 4x4 to traktor musi ciągnąć! Prędkość uprawy nie zawsze jest najważniejsza!

 

A co do "jęczenia" Ursusa 1224 przy prasie no to cóż... Silnik 6 cylindrowy, a zwłaszcza ten Martina ma taką kulturę pracy a nie inną... Dla jednych (np. kobiet) ten silnik ryczy albo wyje a dla drugich ten dźwięk to muzyka dla uszu. Nieraz jak idę gdzieś drogą i widzę szóstkę jak coś robi na polu to staję na chwilę i delektuję się tym pięknym dźwiękiem silnika, który przeszywa mnie na wskroś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Obiektywne porównanie to nie będzie ;)

Co chcesz wiedzieć? Od razu mówię że Belarus jest u nas od lutego/marca tego roku więc w pługu jeszcze nie chodził (najwięcej sie zmęczył w talerzówce chyba z 2,7metra UG przy 9km/h na dosyć ciężkiej IIIa - likwidowaliśmy pastwisko a było ono tam bo cieżko tę ziemię uprawić było 20 lat temu).

 

W kabinie (Zetor 10145 i MTZ952.3) jest podobnie jeśli idzie o głośność.

 

Skrzynia biegów: dziwna w MTZcie - ułożenie biegów itp wg mnie nie nadaje się do tura bo praca nie będzie efektywna

 

Z minusów MTZta - opony z przodu - fajnie że są niskoprofilowe ale kormoranki w zetorze mniej poryją podwórko niż te z belarusa przy wpychaniu przodem przyczepy do stodoły. W polu jednak lepsze są lowprofile.

 

Wzmacniacz momentu w Zetorku jest lepszym rozwiązaniem niż reduktor w Belarusie bo działa bez sprzęgła.

 

Wyłączanie przedniego napędu podobne - w obu czasem trzeba się zatrzymać :D

 

Patrząc od strony finansowej to za 35 tys PLN można kupić 20sto letniego URSUSA/Zetora lub korzystając z PROW/MGR nówkę Belarusa i to nieźle doposażonego ;[

A jak będzie trzeba coś szybko pod zastaw na jakiś kredycik znaleźć to nowy ciągnik jak znalazł a mając starego URII to trzeba łazić i szukać poręczyciela.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj