banban1

jaki wybrac belarus vs 914

Polecane posty

brzozak2    241

jestes niepoprawnym MTZcista, nie zamierzam w to ingerowac :blink: wszystkie przez nas przytaczane argumenty podaja jak wol, ze ursus jest przynajmniej tak samo dobry, jak nie lepszy w pewnych zakresach, ale co tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niepoprawnym a dlaczego?? wg mnie jeśli za mniej kasy można mieć coś takiego samego jeśli nie lepszego... to po co przepłacać... spójrz wyżej nie tylko ja tak sądzę inni również mają takie zdanie...;p

 

A wysokość to 280cm jak podaje belarus... wiec jest też tylko 10 cm wyższy od 914... pewnie na tym co ma większy prześwit... hehe(no przy niewielkiej tolerancji +-)

 

Ale one niczym się nie różnią od MTZ 82 to to samo co Belarus 820... to ciągle ten sam ciągnik... tylko teraz te nowe euroII itp to moze mają jakieś różnice... choć wątpie czy w układzie zawieszenia itp... bo jak wziąć MTZ jeszcze w "lupince" i nowego to jest to samo... ruski jak już się na coś nastawią to latami tak to produkują...hehe


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

280 cm na oponach 18.4 R34

284 cm na oponach 16.9 R38

:blink:

 

Skoro takie same to powiedz skąd różnice w danych technicznych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te z wyższymi oponami to mają 284cm. Ale te co mają 18,4 mają 280cm i 46,5 cm prześwitu

 

różnice w danych tzn??

 

odnośnie podnośnika to zmieniono siłownik... w silniku chyba tez coś zmienili choć nie wiem czy nie bardziej na papierze niż w rzeczywistości bo są z silnikami D240 i D243... Ale w podstawie ciągnika zmian nie poczyniono... Bo jeszcze dziś można kupić takiego MTZ jak 10 czy 20 lat temu moze ma kabine inna ale reszta ta sama... choć nie powiem bo są do kupna modele lekko zmodernizowane ale to już się inaczej nazywają bo są oznaczone jako 920.1 920.2 920.3


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Hmm, prześwit (większy na niższych kołach, jakim cudem??), nieco moc, moment i zużycie paliwa (euro?), udźwig tuz (pewnie ten siłownik) i masa własna...

 

Ide spać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no belarus podaje ze na kołach 18.4 R34 ma wysokość 280cm.i 46,5 prześwitu, a że koła 16.9 R38 są wyższe o jakieś 10 cm to na wysokości ciągnika nadrabia te 5 cm. Ponieważ promień koła wzrasta o 10/2 czyli 5 cm

 

ja również idę zzzzzzzzz...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banban1    0

no dobra większość już wiem ale czy ktoś mi ku*wa poda wreszcie spalanie 914 tylko z silnikiem ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Przeca już Ci ku*wa napisałem tak orientacyjnie, a 914 nie ma ku*wa silnika ursusa tylko zetora, ku*wa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dodatkowym plusem 914 w porównaniu do MTZ'a jest cięższy tył ciągnika, a więc lepsza stateczność przy pracach z ładowaczem. Jak ktoś pisze o komforcie, że w Białorusie jest lepszy, to niech sobie kupi Zetora. Zetor jakością przewyższa 914, więc Haroszyje MTZ'a również.

 

Nawet jeżeli zależy Ci na silniku Ursusa, to bazuje on na silniku Zetora, czyli będzie gorszy. Każdy kto w Ursusie ma silnik Zetora to się cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1234    0

Pod względem uciągu ursus 914 ma na pewno większy bo waży 5 ton.Mam ursusa 914 i w orce na 1godz.pali 10-11 litrów.

co daje ok 14-15 litrów na hektar. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1234    0

Ja bym wolał zdecydowanie ursusa 914.Mam takiego z 1989roku ciągne pług 4skibowy,grubera

5 łapowego uni grudziądz i agregat uprawowo-siewny który z napełnioną skrzynią nasienną

pełną pszenicy waży 1,350kg wątpie czy mtz by to podniósł bo waży trochę ponad 4 tony a ursus 5ton.Mtz jest mocniejszy o 2km i myślę że to nie robi żadnej różnicy.

;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Oj już głupoty kolego gadasz. Ja na swoim Mtz-cie dzień w dzień na podnośniku woże przeciwwagę betonową 1800kg i jakoś radzi na wolnych obrotach. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a jakie jest ramie przeciwwagi???

zawies ja na metrowym stelazu, to zobaczysz co sie z przodem stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja posiadam U-914 i go w pełni polecam. Jest dużo cięższy a naprawy to narazie była tylko jedna i to mała bo wymieniliśmy tylko pompę wodną a po za tym wszystko chodzi jak trzeba. Co do mtz to nie wypowiadam się poniewaz nigdy nie miałem z nim stycznośći ani w okolicy nikt nie posiada mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam tależówke 1400kg zawieszaną. Jak sąsiad przyjechał c-385 ją pożyczyć to podniósł tylko przód w góre i koniec. Z kolei nastepny wybrał się po nią 16 ze standardową ilością obciąznikow, to pojechał, ale powolutku bo mu przód podrywało. Kolego @brzozak2 spróbój zapiąć wycinak z 1,5t kostką kiszonki do 914 i zobaczymy jak bedziesz jechał.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no z ta talerzowka to lepszy przyklad ;)

tylko nie wiem jakim cudem twoj mtz jest bardziej stabilny od 16'tki, cos ty mu zawiesil z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie pisałem że jest stabilniejszy. Na mtz-ecie mam Tura, ale bez tura podrywa mu przód tylko pod górki. Dam jeszcze jeden przykład odnośnie 6-tki. Znajomy miał 1224 i latał nim z wycinarką w której z pakietem obciązników podrywał przód z pełną kostką, z czasem kupił MF 3050 i tu ku jego zdziwieniu MF nie dość że szybciej wycinał, to było o wiele stabilniejszy. Nie ważne czy ciągnik ma pakiet obciązników, tylko to jak jest wyważony i nieukrywam że mtz-et na stożku ma ciut zalekki przód, dlatego tak ważne w nim jest dociążenie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1234    0

U sąsiada stanął tir z ładunkiem 24tony na lodzie i nie mugł ruszyć bo się ślizgał.

Sąsiad próbował mtz 82 1996rok go wyciągnąć ale nic z tego tylko się ślizgał.

Ja przyjechałem u914 i sam go ruszyłem na blokadzie mostów.Wiec ten przykład chyba pokazuje że ursus 914 jest o wiele cięższym i stabilniejszym ciągnikiem a co do mocy to ta różnica 2 km chyba nie robi.A po drugie udżwig 914 to 4125kg a mtz dokładnie niewiem ale pewnie mniejszy.Mtz jest lepszy tylko pod względem transportu bo jest szybszy no i

może komfort lepszy.Ja bym polecił ursusa 914 którego w bdb stanie dostaniesz za ok

30000-32000zł

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z 914 nie leci jak z kaczej pupy. :) Co do stabilności z maszynami na TUZ to dużą rolę odgrywa odległość mocowania od tylnej osi ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Z 914 nie leci jak z kaczej pupy. :) Co do stabilności z maszynami na TUZ to dużą rolę odgrywa odległość mocowania od tylnej osi ciągnika.

 

 

 

Oj ,żebyś się czasem nie zdziwił kolego :),ani jeden ani drugi to nie Case czy JDB)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawi    0

zdecydowanie ursus 914 lub 1014 który ma ten sam silnik ale z turbiną(100KM)MTZ NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam możliwość dosiadania 914 i JD o porównywalnej mocy. :) Szkoda, tylko, że Jasio nie bije ruskich motogodzin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem 912 zamieniłem MTZ82 z 1987 z dużą kabina i dołożyłem TURA .Nigdy więcej 912 i nie chodzi mi tu o napęd tylko ogólnie o ciągnik.912 to muł i słaby nie wspominając o prędkości.Niby mają po 80km ale gdzie 912 do MTZ :) Szwagier ma 912 i tak sobie zawsze chwalił póki ni pojeździł moim MTZ to zmienił zdanie.

MTZ ma gorszą cieknącą hydraulikę, słabszy tuz ale idzie sobie z tym poradzić,trzeba trochę porobić i po przerabiać i jest ok.

Mam jeszcze 1224 i jego sobie chwale,ma dociążenie z 16 i jest ok. :)

A przedtem miałem MF 188 [taki sam jak 595 tylko bez kabiny]który miał 74 km i trzy biegi to 912 żeby go doszła w polu to musiała by mieć turbo czyli 100km, a MF miał 74 km,a 912 to w polu nawet dymku nie zdążyła powąchać z MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

zdecydowanie ursus 914 lub 1014 który ma ten sam silnik ale z turbiną(100KM)MTZ NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A moze bys tak uzasadnił swoja wypowiedz bo takie pierprzenie to jest bez sensu. Pewnie dlatego ursus bo ty go masz i jest najlepszy, no ale to nie uzasadnienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj