banban1

jaki wybrac belarus vs 914

Polecane posty

qqq    19

Dam sobie obydwa rece obciąc że mtz-et zrobi więcej jak 7745 (wiem z doswiadczenia).

 

 

Jestem za w 100% , mój kolega z nerwów takiego sprzedał jak widział co wyczyniam MTZ


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o udżwigu 2200kg to mówicie chyba o tych MTZ z lat 80... a takie po 30tys to roczniki powyżej 96r wiec tam podnośnik ma udźwig 3100kg!!!!!

Więc jak ursus914 nie chcesz narobić sobie siary to jak sam powiedziałeś pierw znajdź konkretne dane...!!! Ja mam takiego MTZ z 96r i na udźwig nie narzekam. podnosi 3 metrowy agregat uprawowo siewny bez większych problemów... tyle ze przód musiałem mu dociążyć. Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> MTZ 82 + agregat uprawowo-siewny

 

A dla porównania sąsiad C385A ciągnie 4 skiby a ja MTZ 5(pługi te maja po tyle samo na odkładnie)a nic szybciej nie jedzie.

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Kołaszewski 5

 

 

I nie mówcie że parametry silnika są znacznie inne moce mają te same praktycznie, tylko MTZ ma o wiele wyższy moment obrotowy co przy ciągnikach jest podstawą!!! MTZ ma 310NM a gdzieś kiedyś czytałem że 914 260NM tylko... :/

to samo jest z jednostkowym zużyciem paliwa MTZ 224 g/kW a 914 aż 245g/kW


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Dam sobie obydwa rece obciąc że mtz-et zrobi więcej jak 7745 (wiem z doswiadczenia). 

wolal w sensie chodzilo o komfort :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Moj wujek ma takiego ,którego widzę przynajmniej 3 razy w tygodniu a nie kiedys gdzies ktoś, mowisz 8 litrów w sieczkarni jakos cięzko sobie to wyobrazic ...???ale jak tak mówisz to nie będe może zaprzeczał ale zauważ,że 914 ma jeszcze napęd i to nakręcić to trzeba mocy ...

Tego jestem pewien, zmierzyłem dokładnie, więcej szczegółów opisałem na tej stronie - Sieczkarnie jednorzędowe. - Agrofoto.pl Forum - strona 6

 

Ja dobrze wiem co mówie, a nie jak niektórzy tutaj że "wydaje mi sie"... Nie wymyślam że MTZ to pewnie nie pójdzie z jakimś agregatem czy tam przyczepą, bo nie mam takiego ciągnika i nie mam zielonego pojęcia z czym pójdzie a z czym nie. Poza tym nie sztuka zapiąć 3-metrowy agregat ścierniskowy do ciągnika 80KM i jeździć tym w porywach do 7km/h :blink: analogicznie jest z każdą inną maszyną...

 

I nie mówcie że parametry silnika są znacznie inne moce mają te same praktycznie, tylko MTZ ma o wiele wyższy moment obrotowy co przy ciągnikach jest podstawą!!!

To jeszcze napisz wg jakiej normy jest pomierzona moc/moment tego MTZ :) Moment o wiele większy.... hmm, czyli o ile?

 

gdzieś kiedyś czytałem że 914 260NM tylko... :/

To jeszcze gdzieś kiedyś doczytaj lepiej ;)

 

Wspomniany 385A to 30-letni ciągnik, w dodatku słabszy od 914, więc nie porównuj go do swojego MTZ, poza tym robiliście wyścig równoległy z jednakowo zagłębionym pługiem że twierdzisz że szybciej nie jeździ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przwecież napisałem ile mają NM teraz nawet znalazłem wykres momentu ursusa 934 a silniki chyba mają te same... co 914.. wiec tu widac ze ma tylko 250NM http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/ursus-934.pdf

 

i co teraz lepie?? 250 a 310 to chyba jest różnica nie??

 

mirasek

O człowieku w jakim Ty świecie żyjesz... może jeszcze miałem sprawdzić sprawdzić w jakim kierunku wiatr wieje?? bo to też jakiś opór??? jak tak chcesz filozofować to nigdy do porozumienia nie dojdziesz :/ a jak pola są obok siebie to chyb mozna jakoś porównać nie???


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

O losie.... 254Nm mierzone na WOM, więc teraz podaj ile Nm na WOM ma MTZ, a nie próbujesz kiepsko manipulować danymi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajdz taka sama dla mtz, to zobaczymy ile na wom pociagnal.

gdzie znalazles te 310 Nm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Po co stronka jak jest oryginalna instrukcja :blink: 292Nm przy 1450rpm, to jest tak znacznie mniej od 305Nm przy 1500rpm (dane wg folderu Pronar)?? Dochodzą jeszcze różnice w normie pomiarowej na korzyść Ursusa i mamy gdzieś po równo...

 

Jednak pomiar na WOM byłby najbardziej obiektywny, skoro już tak kurczowo trzymamy sie danych papierkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podają ze belarusy mają 310NM a skąd mozesz wiedzieć że akurat na korzyść ursusa...?? jak ani jedni ani drudzy nie podają normy...

 

>

wiesz tu różnicy 20 na spalaniu tu 20 na momencie i wszystko się sumuje na korzyść MTZ...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
O losie.... 254Nm mierzone na WOM, więc teraz podaj ile Nm na WOM ma MTZ, a nie próbujesz kiepsko manipulować danymi ;)
No widzę że kolega dobrze czyta i nie daje sobie wmówić głupot.

Chętnie bym zobaczył tego MTZa w testach DLG. Najlepiej modele z tych samych lat produkcji i wyposażenia czyli MTZ najbiedniejszy w opcjach z najbiednieszym UR2 i najbardziej wypasiony MTZ z UR (moc powiedzmy 80KM).

 

A i faktycznie - c385 miała mniejszą moc co wie każdy kto czytał "podręcznik traktorzysty" :blink:

 

O człowieku w jakim Ty świecie żyjesz... może jeszcze miałem sprawdzić sprawdzić w jakim kierunku wiatr wieje?? bo to też jakiś opór??? jak tak chcesz filozofować to nigdy do porozumienia nie dojdziesz :/ a jak pola są obok siebie to chyb mozna jakoś porównać nie???

no lepiej test robić przy bezwietrznej pogodzie :)

A co do pól i orania to zapraszam do mnie. 20-30 metrów różnicy i jest tzw "ił". W efekcie jeden poleci tym samym sprzętem bez dymka a te 20-30metrów dalej zaciągnięcie zająca w UR2 nic nie da i redukcja o bieg niżej pozostanie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no akurat w mojej miejscowości coś takiego Cię nie spotka... bo mamy "złote piaski"


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Podają ze belarusy mają 310NM a skąd mozesz wiedzieć że akurat na korzyść ursusa...?? jak ani jedni ani drudzy nie podają normy...

 

>

wiesz tu różnicy 20 na spalaniu tu 20 na momencie i wszystko się sumuje na korzyść MTZ...

Jak nie jak tak ;) Ursus podaje wg PN (PN80/R36150) a MTZ wg SAE, i pozamiatane :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale teraz jeszcze trzeba by było wiedzieć ile % mniej więcej jest różnicy... bo ja np nie wiem może ze Ty masz gdzieś jakieś dane...

 

Wiem że wcześnie pisałeś że to mniej wiecej tyle samo... no ale...

 

I ciekawi mnie skąd to wiesz kto w jakich podaje...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wiem z książek i internetu :blink:

 

Nie mam danych procentowych, wiem tylko że jedna norma mierzy moc na silniku z osprzętem a druga bez i dlatego są pewne różnice zależne od energochłonności tego właśnie osprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że są takie różnice to wiedziałem ale że właśnie te normy je stanowią... to akurat nie...

 

Więc teraz poszperałem trochę w internecie i znalazłem... MTZ ma w SAE to ma 81KM a wg.DIN o ile dobrze przeczytałem 78KM więc różnica aż tak straszna nie jest


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pamiętam że i na forum też było coś o normach pomiaru mocy. Myśle że sumarycznie osiągi silników wyjdą podobne, tak jak pisałem od początku :blink:

 

Co warto jeszcze porównać to wysokość ciągników, może mieć to znaczenie podczas pracy w budynku (tur, paszowóz, itp.). Ursus ma 255cm z cienkim dachem albo 270cm z grubym, MTZ to aż 284cm co może go zdyskwalifikować w niskim budynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że jeden MTZ

 

a co ma być za różnica w ogumieniu?? założyli oryginalnie jakie założyli... jak Ci się zjadą to możesz sobie szersze założyć... tylko czy jest sens...

 

A jak Wy mówicie że MTZ jest za wysoki... to ja powiem że ma wyższy prześwit.. dzięki czemu tak szybko się nie "powiesi" na grząskim terenie


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Prześwit mają podobny :blink: Ursus 38 cm, MTZ 40 cm

 

Te 2 cm jest wręcz niewspółmierne do różnicy wysokości całkowitej ;) Poza tym dzięki większej szerokości opon Ursus będzie sie mniej zapadał na grząskim terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze jest... a jak założysz to MTZ większe koła( jak postępuje większość osób przy zmianie opon) to robi się 10cm...


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Belarus podaje że ma prześwit 465mm wiec jest o 8 cm wyższy...;p bez żadnych ingerencji...;p


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pronar podaje 400mm pod tylnym mostem dla MTZ 82 w wersji standard, zresztą zajdę do sąsiada to zmierzę ile jest naprawde :blink: Podejrzewam że te 65mm stanowi dolny zaczep.

 

edit:

Paaanie, ja tu mam dane dotyczące jeszcze tych całych czerwonych co sie nazywały MTZ 82, przeca gadamy o używkach a nie nówkach sztukach gdzie pewne zmiany konstrukcyjne poczyniono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj