Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian16

Problem z napędem w JD 2040 1982r.

Polecane posty

Adrian16    0

Witam! Mam problem z przednim napędem a mianowicie koła przednie wolniej się kręcą od tylnych.Tylne koła mają takie numery na oponach: 16.9/34 a przednie 360/70/28. Nie wiem czy przednie koła nie są za duże, czy nie powinny byc na 24. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Od kiedy masz ten ciagnik ze dopiero teraz zauwarzyłes? W standardzie jest P- 13.6 R24 T-16.9-R34 tak wiec przednie na profilu 70 mialy by rozmiar 380/70/24. Musiałbys gdzie poszukac tabeli z podanymi srednicami toczenia opon i porównac 360/70/28 do 380/70/24 wtedy bedziesz wiedzial.

Jak znajde to dam znac na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

mi sie wydaje że to przez za duże koła no bo zobacz ,mniejsze szyciej sie kręcą a większe wolniej (to moje zanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli przód jedzie wolniej niż tył, to zmiana przednich opon na mniejsze tylko pogorszy sytuacje(przednia oś będzie chciała jechać jeszcze wolniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A nie jest tak czasami ze masz z przodu łyse kapcie a z tyłu nowe?? Ja mam z przodu nowe z z tyłu takie 50% i tez zauwarzam roznice bo przod troszke szybciej ciagnie ale w zaden sposob sie to nie odbija na ciagniku. Teraz pytanie w jakim stopniu sie krecaz wolniej,czy pchaja sie niemiłosiernie ze az slad taki niewyrazny zostaje,czy tylko troche wolniej chodza bo to tez roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Przedniego napedu nie używa sie na utwardzonych powierzchniach takich jak owe płyty,asfalt itd ,chyba ze stac cie na naprawe przedniego mostu za 12 tys zł.

Jak sprawa wyglada w polu?? I jaki masz opony na przedniej osi i na tylnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Właśnie przedniego napędu nie włącza się na twardym podłożu :( :( :(

 

A tak przy okazji to te przesunięcia ile miały cm ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian16    0

Czy wiecie jak zmienic przedni naped w JD 2040. U mnie sa felgi 28 a chce zmienic na 24 bo w zadnym JD 2040 nie ma przednich felg 28. Czy wiecie co zmienic w przekladni na felgi 24. A tylne felgi sa na 34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Adrian co Ty wypisujesz ? W pierwszym poście piszesz że przednie koła wolniej kręcą się od tylnych a chcesz je wymienić na jeszcze mniejsze, które na jeden obrót zrobią jeszcz pare centymetrów mniej, czyli będą hamować jeszcze bardziej. Kto wogóle powiedział Ci że w 2040 nie było kól 28 z przodu, ja miałem 11,2 - 28 i wszystko grało. Jak zresztą to sprawdziłeś że przód hamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj