Fishers951357

145 km pług 5 skib obrotowy vogel noot da rade?

Polecane posty

Posiadam ciągnik landini 145 km planuje kupić pług 5 skib vogel noot obrotówkę tylko pytanie czy sobie poradzi ... no i podnoszenie bo ma tylko600 kg z przodu chciaż są to dośc długie ciągniki ... Z góry Dzięki za odp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego jakiej klasy masz ziemie, musisz to określeć bo to jeden z ważniejszych parametrow przy wyborze pługa


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

moim zdaniem jeśli masz ziemie dosyć lekkie to da rade ,a jeżeli ciężkie to bedzie miał co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Poradzić sobie powinien , z dociążeniem na przód nie byłoby problemu, bo zawsze można dołożyć... Zależy też jaki masz mocny TUZ (ile podniesie max)... Ja też się tak włąśnie zastanawiam czy lepsza byłaby 4 czy 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mam case 140KM i 4 obrotowa xm950 od vogel noota i przyznaje ze nie ma lekko !!!!!!!! Z podnoszeniem to lait a mam z przodu 1150kg. Nie widze tego ciagnika w 5 obrotówce. Ile wazy twój ciagnik ? Bo mój z obciaznikami i pęłnym bakiem 6500kg. Orze na pełnym rozstawie 48cm a jakby miał orac na 5 skib to moze 40-44 by poszło ale o 30cm głebokosci można zapomniec no i sporo wolnij ja sredni koło 8km/h orałem. Zimie mam lekkie IVklasa przewaza. MAm filmik na youtube z orki. Moje konto ma taki sam login jak tu na AF.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

Ja mam kvernelanda obracanego 5 rozstaw korpusów 45cm ciągnik deutz agrotron 145 KM na lekkich ziemiach nie ma problemu z 5 ale na ciężkiej glinie odkręcałem ostatni korpus i nie było czym szaleć wiec tak jak piszą koledzy zwięzłość i rodzaj gleby to podstawa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Gdzieś na forum był sposób na obliczenie, czy dany pług da radę. Jak znajdę to wkleję link :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Orałem maxxum 140 lemkenem 5 skibowym rozstawionym na 45 cm. Ciągnik daje rade ale to mordęga problem z nawrotami podnosi przód na gorszych glebach ciągnik pierdzi. Niewiem jak to jest z landini ale maxxum jest za mały do 5 obrotowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Powinno sobie poradzić zależy jakie masz ziemie i jakie duże odkładnie w pługu


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

tylko czy jest sens mordować się z piątką czy nie lepiej kupić czwórkę i spokojnie sobie latać 10km/h? albo ewentualnie kupić 4+ i jak będzie miał za lekko to dokupić 1 skibę i po problemie tylko nie wiem czy V&N produkuje takie pługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Te 145km moze byc za mało ale to zalezy jakie ziemie posiadasz ale tak jak wyrzej koledzy pisza czy jest sens meczyc sie 5cio skibowym nie lepiej 4. V&N to dobra firma sam posiadam 4 obrotowa na resorach ciągam go 140km DF jestem z zuław wiec ma co robic


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

voogel robi 4+ tylko w najciezszej najdroższej wersji w XM nie ma takiej opcji nie ma tez memocylindra :(. Choc po mojemu nie jest potrzebny przynajmnij u mnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Z tego co tu wyczytałem to możesz zakupić 5 obracaną ale przecież możesz odpiąć jeden korpus.

A może kiedyś kupisz jakiś większy ciągnik i ci się 5 obrotowa przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zdecydowanie porządny czteroskibowy pług, najlepiej vario z max 55cm, do tego podwójny cambell i wał kołeczkowy.

 

 

@biały masz zdecydowanie za słaby pług do swojego Case... :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba w sam raz :( wałow nie uzywam i ciagnik ma co w nim robic ! sam sie dziwie ze 140KM w takim pługi ma co robic myslałem że bedzie latał jak szlony :( moze w orce siewnej to bedzie latał ale w zimowej napewno nie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

niech chłopak się określi jaką ma ziemie i ukształtowanie terenu bo np u mnie na II klasie orze sąsiad JD 115 km i sonie radzi orka na ok 27 cm i jeździ z pługiem ibisem 4+1 40 cm na skibę a prędkość w granicach od 6 do 8km/h w za;zależności po czym orze


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale czy jest sens kupić 5 i odpiąć 1 skibę i cały czas jeździć z 4? :( przepłacisz a i to niewygodne będzie bo jak odorasz od miedzy czy od lasu? a jak ma nowy ciągnik to pewnie nieprędko kupi nowy większy :(

już wiele lepszy jest pomysł z wałem ale to też zależy jakie długie pola się ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził kupic 4, tydzień temu orałem z kumplem NH7040 182KM z pługiem vogel 4+1 największa jaka jest to chyba MX i na czarnoziemie pod górke miał co robic z nim na głębokości 30-35cm po burakach, według radaru to szedł 6-7km/h a z góry 9-10 ale kolega ztwierdził ze na dużych górach i rędzinach odkręci piątke bo poco mordowac ciągniczek, ja się z nim zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

tak jak koledzy pisza radziłbym ci kupic 4 . osobiscie mam 5 v&n i ciagne go 160 konnym fendtem ale mam lekkie ziemie tylko pare hektarów po łakach jest cięzkie. Tam bym najlepiej 5 skibę odkrecił ale nie chce nie sie na pare hektarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik wazy 6400 kg ziemie IV klasa i w większości dość lekkie ziemie...

 

Właściwie to boję się że będzie go trochę podnosić a dociążyć go nie jest tak prosto bo jedynie dokupić tuza i wtedy założyć mu coś więcej.. jak będzie mu brakowało mocy no to podkręcę go do 160 bo jest taka możliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja mam V&N XMS950 4skiby ciągnik waży 7ton i potrafi czasami przód podnieść także 5 odradzam chyba że lekką wersję a jak masz cięzkie ziemie to zapomnij o 5 przy 140 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A pług ciągany nie wchodzi w grę? Sądze że pójdzie bez większego problemu w 5x40, ale lepiej miec regulacje, to koleś u nas 1012 w zagonie orze rozstawionym na ponad 40cm i z uciągiem problemów nie ma, jedyne co to mogą byc z podnoszeniem, ale lepiej kupic półzawieszany lub ciągany :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągany jest dobry na duże areały ale tak jak u mnie to by się to na pewno nie sprawdziło bo niektóre działki mam 3-4ha a inne 0,2 0,3ha

 

lepiej kup największą 4 i oraj na całym roztawie to na to samo wyjdzie co byś miał 5 ale będzie lżejsza krótsza, a jak braknie mocy to zwęzisz i pujdzie napewno bez kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja mam V&N M1000 rozstawionego na 4x48cm z przedpużkami orze JD 6330 i osiągam prędkośc 6,5-8 km na godzine zależy od klasy i zwięzłości ziemi orze tak na niecałe 30 cm.

 

Odradza 5 skib do 140 km lepiej 4 a duże i mocne pługi . jak kupisz 5 to zaczynają sie schody z obrotem pługa niewiadomo czy nie przychaczysz ziemi przy obrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj