Zaloguj się, aby obserwować  
Maciej93

Case JX 80 vs Zetor Proxima 85

Polecane posty

mister    54

Macieju93 nie ten dział...

Popraw na Proxima 85

Pomocniczy czy główny ciągnik, tura chcesz założyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Zamierzam kupić ciągnik nowy... Tura to w przyszłości zamierzam kupić.. Z tego co jeżdziłem Proksimą plus z turem to przez tąmaskę to jest słaba widoczność... Za case musiałbym zapłaćić 127. tys. brutto a za Proksime 121 tys. brutto...

 

Ciągnik pracował by na ok 30ha... głównie łąki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A w jakim wyposazeniu te ceny?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego ale w tym temacie 30h nic dokładnego nie znajdziesz. Kolego powiem tak za te 127tys. masz case jx95 a jak masz brac w tym roku to może da rade jxu85 wytargać do 130tys. bo takie rabaty fajne dają:( zetora odradzam bo słabe wyposażenie w porównaniu do case. A Case to Case:) poczciwa maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

@ ChiquitaB te ceny są brutto czy netto bo piszesz w różnych tematach a chyba w żadnym nie napisałeś czy brutto czy netto. Oczywiście mogłem coś przeoczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

kolego ale w tym temacie 30h nic dokładnego nie znajdziesz. Kolego powiem tak za te 127tys. masz case jx95 a jak masz brac w tym roku to może da rade jxu85 wytargać do 130tys. bo takie rabaty fajne dają:( zetora odradzam bo słabe wyposażenie w porównaniu do case. A Case to Case:) poczciwa maszyna

 

Co to za argument Case to Case. Ja bym poszedł jeszcze dalej ten Case to NH TD, NH TD to Fiat Agri serii 66. Jakie to bogate wyposażenie posiada ta maszyna produkowana we Włoszech na podzespołach tureckich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Komplet obciążników, szerokie ogumienie.... Spotkałem się na AF że ktoś powiedział ze na którejś z części case widział napis made in china... Nie wiem czy to plotka czy prawda... Jaka jest róznica w cenie między NH TD80?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Koledzy podaje ceny brotto:) jak czytałem na forum to zalezy jak sie trafi tak jest z awaryjnascia NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Zetora Proximę 85 z rewersem szybka skrzynią i szerszym ogumieniem 18r34 i większym niż NH, czy CASE obciążeniem)wyrwiesz za 122-123tyś. Co do wyposażenia to maja to samo, na korzyść Proximy działa to ze silniejsza, cięższa, większy udźwig TUZ, większa kabina. Na korzyść NH czy Case ponoć deko mniejsze spalanie.... Swego czasu byłem napalony na Case tylko jx85 (miał być taki kupiony), ale u bliskiego dilera gdzie dość często kupowałem, a to blachę, nawozy itp. troszkę za dużo JXów było z awariami na gwarancji(skrzynie) no i padło na Zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego gdzie ty mieszkasz ze tak drogo tego zetora ci proponują ?? ja proponuje mu case jx95 wiec mocniejszy od proximy 85.

zetor proxima 85 f4

case jx 95

Silnik

typ 1205, TIER III A 4 cylindry,

Pojemność 4500 cm3, 4 cylindry po 2 zawory turbosprężarka, intercooler,

turbodoładowany 60 kW/82 KM

Tier 369 / 94

Skrzynia biegów:

Synchronizowana, 4 biegi, 3 zakresy, 40 km/h

10 przód / 2 tył 30km/h

12x12

Hydraulika:

Ciśnienie nominalne na szybkozłączu MPa 180

Niezależna pompa hydrauliczna 50 l/min

Maksymalny wydatek pompy głównej 61 l/min

Udźwig podnośnika kN 41,5 kN

Maksymalne ciśnienie układu 190bar

Sterowanie hydrauliką siłowa, mieszana i pozycyjna

Maksymalny udźwig podnośnika 3565kg

Ilość szybkozłączy 2 + 1

2 rozdzielacze hydrauliki zewnętrznej z 4 szybkozłączami

WOM

Obroty wałka odbioru mocy 540 obr/min

Obroty 540 /540E lub 540/1000

Sterowanie mechaniczne wałka odbioru mocy

sterowanie mechaniczne

TUZ

Dolne ramiona kategorii II z hakami (CBM)

Zaczep przesuwny sterowany (CBM)

 

Zbiornik paliwa 120 litrów

Zbiornik paliwa 92 l

Waga 3750 - 4546 kg

Masa własna minimalna: 3650 kg

Wyposażenie standardowe:

Obciążniki 6x45 kg

WOM zależny 540/1000

Sterowanie TUZ z gruntu

Regulowane prawe cięgło TUZ

Belka wielootworowa

Zaczep transportowy

Zaczep rolniczy

Osłona pionowa tłumika

Osłona chłodnicy

Akumulator 120 Ah

Pompa hydrauliczna 61 l

2 rozdzielacze hydrauliki

Ogrzewacz powietrza wlotowego

Lustra teleskopowe

Błotniki przednie 400 mm

Tylna wycieraczka i spryskiwacz

Lampy robocze 4 x tył, 2 x przód

Siedzenie z podłokietnikiem

Instalacja radiowa

Klin pod koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Dodaj jeszcze że moc tego JX jest podana w normie ISO co na normę ECE w której podana jest moc Zetora to będzie około 89 KM. Załączanie napędu i blokady tylnego mstu w JX masz mechaniczne w Z elektropneumatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ja bym wybrał case bo ma dodatkowo w wyposażeniu seryjnym klin pod koło :(

 

a tak na serio to uciekaj od tego niby case a tureckiego new hollanda no chyba ze masz jakiegos znajomego w serwisie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

no tak każdy ma swoj typ za jakim bedzie podążał jeden bedzie za casem drugi za zetorem a inny za nh itp. Ja szukałem też teraz ciągnika i wybór padł na Case jx95 a prawie był by jxu95 ale nie wyszło:(

ale dobierając dodatki bys wyszedl lepiej na case niz na zetorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

wlodiw proxima 85 jest silniejsza i solidniejsza od np. jx95 czy tez NH td5050? oj chyba sie mylisz. moj td wazy 4500kg i zakładając do niego agregat uprawowo siewny ares lz nic mu przodu nie podnosi i jest dosc stabilny i naprawde silny-załóz taki zestaw do proxy to zobaczysz co sie z przodkiem stanie i jak bedziesz jeżdził drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem jakim cudem TD może ważyć 4,5 tony-chyba że obczepisz go obciążnikami jak choinkę bożonarodzeniową biggrin.gif-przecież to się chyba wiele nie różni od TDD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zakładać się nie chcę (bo zakładam sę tylko wtedy gdy jestem w 102% pewny swoich racji)-chodzi mi o to czy to jest waga z kompletem obciążników czy też pustego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

obciazniki ma tylko fabryczne i nic mu nie dokładałem-sam jestem zdziwiony bo w instrukcji pisze mniej ale naprawde nic nie sciemniam bo tyle wazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj