Zaloguj się, aby obserwować  
Kali

mieszadło-mikser do gnojowicy

Polecane posty

Kali    1

Beczkowozem na powrót u mnie nie zda egzaminu.Jak wymieszać gnojowicę? Gdzie kupić tanie mieszadło, a może da się zrobić jakieś proste, funkcjonalne ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

kupić jakiś silnik o wystarczającej mocy, wałek + jakieś łopatki na końcu i jest :(


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na allegro sprzedawawali kiedyś mikser podrusztowy. Był bardzo drogi. Jeśli się nie ma odpowiedniego sprzętu, to trudno coś takiego wykonać.

 

Zippyshare.com - Mikser.jpg

 

 

 

Tę konstrukcję można by uprościć i wykonać samodzielnie, trzeba tylko by skorzystać z usług tokarza.

Sam muszę kiedyś coś takiego zrobić jak na tym rysunku. Przepraszam, że trochę niechlujnie narysowany ale wiadomo o co chodzi.

 

Zippyshare.com - bez tytułu.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Również taką konstrukcję jak na ostatnim odnośniku miałem zaproponować, tyle że opuszczną na ręcznej wciągarce pionowo i śmigło jak łopata sztywne na osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Ruszta mam plastikowe i betonowe.Plastikowe można wyjąć w każdym miejscu, więc nie będzie problemu z włożeniem miksera, gorzej z betonowymi-tylko przez szczelinę.Głębokość kanałów to ok.1,5m.Kanały nie szersze niż 1,6m.Może ktoś ma samoróbkę, to by umieścił w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeżeli ruszt można wyjąć to nie widzę problemu. Silnik czołowy + wałek 1,5 mb, + rura 1,5 mb + plansza do przyspawania rury aby połączyć to z obudową silnika na koniec do wałka łopatki i po problemie (kąt ustawienia i wielkość łopatek dopasować praktycznie )

 

Jeżeli chodzi o ruszta betonowe to łopatki musi rozkładać siła odśrodkowa, w opcji wyjmowanego rusztu nic nas prawie nie ogranicza zaś przy betonowym mamy do dyspozycji szczelinę ok 15 mm i tu już trzeba troszkę pomyśleć ale patrząc na zdjęcie to jest to wykonalne metodą zrób to sam.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczeliny pomiędzy rusztami mają zazwyczaj32mm i można by wtedy wsunąć mieszadło, chyba że ty masz inne(17mm, to trochę utrudnia sprawę). Łopatki w spoczynku są złożone(płakie) ale pod wpływem siły odśrodkowej rozkładają się. Muszą mieć ograniczniki aby nie rozłożyć się do końca. Mikser na wciągarce przystosowany jest do szczelin 17mm. Przepraszam za słabą jakość ale inych nie mam.

 

Poniżej kilka danych producenta

 

Mikser na wciągarce

Łopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Ruszta pod maciorami więc pewnie 17mm (na pewno nie 32).Mikser z linku piękny i pewnie swoje kosztuje. Za mały jestem, żeby taki kupować, ale zrobić jakiś za stosunkowo małe pieniądze to czemu nie. Z czego zrobić pręt, żeby wchodził w szczelinę i nie pękł przy mieszaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odpowiedniego wałka powinieneś szukać u tokarzy w zakładach ślusarskich, może mają coś lepszej jakości(stal stopowa konstrukcyjna), bo w hurtowniach stali to najczęściej są tylko wałki(pręty) ze stali węglowej niestopowej, która przy może się ukręcić.

Mikser z linku był drogi ale ty możesz zrobić podobny za kilkaset złotych. Możesz mieć na suwnicy ale podnosić i opuszczać ręcznie.

Co do miecza, w którym obraca się wałek, to tniesz na gilotynie blachę 2mm w odpowiednie kliny, spawasz to(całość ma być nie szersza niż 17mm), w dolnym końcu wspawać należy tulejkę w której trzeba osadzić łożysko ślizgowe(tulejkę) z tworzywa poliamidowego, rezotoksu, różnie to nazywają. Tokarze często mają takie wałki poliamidowe. Osadzasz wałek w mieczu, robisz łopatki, które powinny być wahliwie zamocowane, przykręcasz to wszystko do ramy i powinno być dobrze.

To tylko skrót tego co trzeba zrobić ale do wykonania jak się ma kasę. Jeśli coś chcesz wiedzieć to pisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

Zeby zrobić takie miaszadło trzeba mieć sprzęt (tokarnie frezarki itp.) kolega ma mieszadło podrusztowe (wkładane przez szczeliny w ruszcie) i nie zbyt to zdaje egzamim bo mie specjalnie to miesza. To z tatą stwierdziliśmy ze trzeba wykonać coś co będzie mieszało . wykonujemy mieszadło z silnikiem 6kw. łopaty około 50cm dłudośc 2,1m myśle ze w tym tygodniu skończymy i przetestujemy jak coś to wrzuce fotki albo filmik .

I myśle ze te mieszadła podrusztowe co kosztują 10tys. i w dodatyk słabo mieszają nie są dobrą inwestycją . Nasze mieszadło będzie kosztować może 1000zł a jak będzie mieszać to się zobaczy .

 

pozdrawiam Górski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitan1    0

łopatki 50cm to chyba do ciągnika powyżej 100km (zdjecie w galerii) do silniczka 6kw max 4-5cm pod odpowiednim kątem bo na większych nie da rady ale takie też robią niezłą zadymę w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorski    0

No moze miej jak 50 troche przesadziłem kolego widziałem jak 7kw /1600obr ciągało łopaty 65cm tyle ze obroty łopat były 4oo obr/min i ten silniczek wogóle sobie nic z tego nie robił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Zeby zrobić takie miaszadło trzeba mieć sprzęt (tokarnie frezarki itp.) kolega ma mieszadło podrusztowe (wkładane przez szczeliny w ruszcie) i nie zbyt to zdaje egzamim bo mie specjalnie to miesza. To z tatą stwierdziliśmy ze trzeba wykonać coś co będzie mieszało . wykonujemy mieszadło z silnikiem 6kw. łopaty około 50cm dłudośc 2,1m myśle ze w tym tygodniu skończymy i przetestujemy jak coś to wrzuce fotki albo filmik .

I myśle ze te mieszadła podrusztowe co kosztują 10tys. i w dodatyk słabo mieszają nie są dobrą inwestycją . Nasze mieszadło będzie kosztować może 1000zł a jak będzie mieszać to się zobaczy .

 

pozdrawiam Górski

kolego mógłbyś wrzucić fotki mieszadła które skonstruowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj