Zaloguj się, aby obserwować  
karolste

co wiecie o sieczkarni do kurydzy z kunowa

Polecane posty

pawel101210    3

Wiem tyle że jest taka w miarę ta sieczka. ale lepsza jest MENGELE lub KEMPER.

Strasznie się tępią noże w KUNÓW i jak masz dużo Hektarów kukurydzy to ci się długo będzie z chodzić.

pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

masiew    30

ja mam tą sieczkarnie. w przeciwieństwie do tego co pisze instrukcja, c-360 ma przy niej ciężko. często zdaża się że zielonka blokuje się na wałkach podających lub w rurze wylotowej i to w takim miejscu że trzeba sie nieżle gimnastykować żeby odetkać

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Wiadomość z agroFakt.pl

karolste    0

wlasnie taka kupilem i chodzi w mtz i

smiga bardzo dobrze bez zarzutów al jakbyś mogł wiecej cos o niej napisac

masiew    30

a co byś chciał jeszcze wiedziec?

wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

pronarek82    1

Posiadam taką sieczkarnię i proszę nie piszcie że z MTZ śmiga bo do śmigania to jej daleko no chyba że kuku jest sucha lub strasznie niska, koszę tym sprzętem kuku w momęcie dojrzałości ziarna ale jak jest jeszcze bardzo zielona ok 30% suchej masy kukurydza osiąga u mnie około 3-metrów i pronar 82a ma wtedy naprawdę co robić koszę na szybkości WOM 1000obr/min bo na 540 strasznie się zapycha jedyne plusy pracy tej maszyny to idealnie rozdrobnione ziarno, w sieczce niemożliwościa jest znaleźć ziarnko choć podstawowym minusem cięcia jest nierozdrabnianie liści okrywających ziarna w kukurydzy

na zakończenie, uważam że maszyna nie należy do tych z górnej półki ale areały do 10hektarów obrobi

podstawowy plus to wytrzymałość sprzętu przez 12 lat żadnej awarji mimo eksploatacji z 1000obrotów na wom

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A możecie mi powiedzieć, jaki powinien by wał womu do pronara? Chodzi mi o dł i moment. Bo od cyklopa jest chyba za krótki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zetor6045
      Panowie potrzebna pomóc mianowicie jestem nowym posiadaczem claas jaguar 682i jest problem z detektorem otóż mam przewody z kabiny do zespołu wciagajacego A nie mam wtyczki kable są zerwane i teraz pytanie gdzie który ma iść?
    • Przez zetor6045
      Witam,szybkie pytanie do znawocow tematu ,czy te blachy pod nożami się są potrzebne do kukurydzy? Nigdy się nie spotkałem A teraz właśnie zmieniam noże i nie wiem 🤷‍♂️proszę o szybką odpowiedź 💪

• Przez Liberacki
      Witam. Jestem zainteresowany kupnem używanej sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy.
      Bardzo proszę użytkowników takiego sprzętu o informacje na co szczególnie zwracać uwagę i jaka firme wybrać.
      Mam na oku sieczkarnie ,,KRONE" tylko ma inaczej jak wszystkie rozwiązany sposób podawania kukurydzy na wałki nie jest to wykonywane z przodu maszyny tylko po skoszeniu kukurydza przsyłana jest do tyłu za pomocą specjalnego podajnika i trafia od tyłu na leżąco do maszyny. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem i czy ono jest dobre?
    • Przez Pablo366
      Witam.
      Pacjent to Claas Jaguar 690 sl z 1992r, problem polega, na tym, że nie działa funkcja podnoszenia i opuszczania hederu oraz funkcja podnoszenia i opuszczania komina.
      Elektrozawory są sprawne, podając na nie napięcie działają.
      Czytałem na forum, że ktoś miał już taki problem i okazało się, że uszkodzony jest "wyłącznik" który odpowiada za te dwie opcje, ale który to "wyłącznik" to nie wiem, nie mogę nic takiego znaleźć ani w internecie ani w kombajnie, chyba, że to chodzi o przekaźnik, ale nawet nie wiem który za to odpowiada.
      Może ktoś miał taki problem, albo przynajmniej ma dostęp do schematów i opisów przekaźników.
      I pytanie czy w tej sieczkarni elektrozawory są sterowane jakimś sterownikiem, czy tylko przekaźnikami?
    • Przez Ruletka55
      Hej,
      Przygotowuję swojego jaguara 682s do sezonu i jest jedna wada której chciałbym się pozbyć, otóż silnik zimny pali bardzo bardzo ciężko (około 40 sekund piłowania rozrusznikiem), pożniej jak się rozchodzi jest okej, ale ogólnie podczas pracy odczuwa się, że silnik stęka i to nie jest to co być powinno. Dlatego też podjąłem kroki aby dojść co jest przyczyną, sprężanie ma wmiare bo 22-23 bary na każdym cylindrze, podejrzewałem że może jest przestrzał na uszczelce pod głowicą i zdjąłem głowiecę po czym wymieniłem uszczelkę ale nadal nic. Dzisiaj zauważyłem bardzo dziwną rzecz, ponieważ jak silnik jest odpalony to w ciągu 5min jako że jest to V zauważyłem że wydech z lewej strony silnika jest lekko ciepły natomiast z prawej gorący ze po dotknieciu reka spalona. Dodam jeszcze że z tej lewej strony (chlodniejszej) idzie bardzo dużo dymu, i własnie ta lewa strona tak jakby gorzej pracuje, o co chodzi ? bo konczą sie juz pomysły... dzięki za odpowiedzi
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj