zlociutki3514

claas Xerion

Polecane posty

macin87    71

Ten ciągnik jest pozyteczniejszy pod jakąś hodowle (gł.bydło), ale i do uprawy chociaż nie wiem po co by służyła ta obracana kabina. Jedyną zaletą w uprawie zbóż tego modelu jest zamontowanie na "karku" zbiornika na zboże lub nawóz - bezpośredno siejesz zboże i nawóz za jednym przejazdem. A czy moge spytać jak cena takiego cacka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

właśnie po to żeby zamotować ten zbiornik na nawóz jest obracana kabina :) bo jak kabina jest z przodu to masz nośnik narzędzi a jak masz na środku to ciągnik np do transportu... proste heeeh :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Ten ciągnik bardzie jest pozyteczniejszy pod jakąś hodowle (gł.bydło), ale i do uprawy chociaż nie wiem po co by służyła ta obracana kabina. Jedyną zaletą w uprawie zbóż tego modelu jest zamontowanie na "karku" tego ciągnika zbiornika na zboże lub nawóz - bezpośredno siejesz zboże i nawóz za jednym przejazdem. A czy moge spytać jak cena takiego cacka?

 

 

http://traktorpool.pl/search/detail/index/...ine_id/1030764/ tutaj masz :]

A nowy? nawet nie chcę wiedzieć :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a czy mozecie nie odpowiadac na tą "biedną" prowokacje??

jesli pisac o xerionie to tylko konkrety i to takie ktory nie zostaly jeszcze powiedziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwosz    0

bardzo mi podoba ten ciągnik, ale czy ktoś z was wie ile on kosztuje u korbanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

No to żeś Brzozaku postawił poprzeczkę :)

Ja mam do zakomunikowania taką informację:

kolega zajmujący się w korbankowie Claasem chciałby zrobić pokazy w terenie, Xerionem, tylko chętnych brakuje.

Potrzebowalibyśmy paru wielkoobszarowców, którym można by takową maszynę przedstawić (ale bardziej realne niżli januszka), dogadamy miejsce i termin i wklejamy tutaj. Wtedy kazdy zainteresowany mógłby podjechać, obejrzeć, a nawet przejechać się skubańcem, a przyznaje że nie lada przyjemność - przejażdżka tym czołgiem :)

Jak ktoś ma pomysł, to walcie śmiało.

 

Xerion 3300 Trac VC

- Silnik 6 cylindrowy, Caterpilar

- moc nominalna 305 KM wg ECE R24

- moc maksymlana 335 KM wg. ECE R24

- przekładnia bezstopniowa 50 km/h

- informator pokładowy CEBIS

-fotel operatora pneumatyczny

- kabina umiejscowiona środkowo z możliwością obrotu o 180 stopni

- kabina z automatyczna klimatyzacją i ogrzewaniem

- elektrycznie ustawiane lusterka

- podnośnik tylny

- podnośnik przedni

- 4 pary wyjść hydraulicznych

- nstalacja hamulcowa dwu-obwodowa

- 2 światła ostrzegawcze

- oświetlenie robocze

- ogumienie 650/85 R38

 

Cena: 190 000 € netto

 

 

Xerion 3800 Trac VC

 

- Silnik 6 cylindrowy, Caterpilar

- moc nominalna 344 KM wg ECE R24

- moc maksymlana 379 KM wg. ECE R24

- informator pokładowy CEBIS

-fotel operatora pneumatyczny

- kabina umiejscowiona środkowo z możliwością obrotu o 180 stopni

- kabina z automatyczna klimatyzacją i ogrzewaniem

- elektrycznie ustawiane lusterka

- podnośnik tylny

- podnośnik przedni

- 4 pary wyjść hydraulicznych

- istalacja hamulcowa dwu-obwodowa

- 3 światła ostrzegawcze

- oświetlenie robocze

- ogumienie 650/85 R38

 

Cena: 198 000 € netto


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez jezdzilem xerionem :) powiem, ze przycie swietne, najbardziej gdy sie patrzy z zewnatrz na niego, gdy sie wsiada, a gdy jest sie juz w srodku to normalka jak w zwyklym ciagniku :)

zaluje tylko, ze nie bylo czasu by pobawic sie przekladnia, jej ustawieniami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
96potworek    0

POWIEM JEDNO ŻE CLASS ZARABIA NA KOMBAJNACH.CLASSÓW (NIE WIEM CZY DOBRZE ODMIENIŁEM) WÓGULE JEST MAŁO W POLSCE MÓWIE O TRAKTORACH

Edytowano przez brzozak2
czlowieku gdzie cie pisac uczyli i ile razy ci mozna zwracac uwage. piszemy w gornym oknie, nie cytuj postow z przed 2 lat bo to nie ma sensu. dostajesz kolejny % za ortografie, a jak do jutra ten post bedzie caly czas napisany wielkimi literami to %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fajny ma kombajn do buraków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem sporo błędów odnośnie Xeriona.

 

Otóż mylicie się co do wersji VC (obracana kabina) ze jedyne jego zastosowanie to kosiarka. Fakt, jest to główne, ale widziałem go też jak miał obróconą kabinę, z przodu/tyłu (nie wiem co powiedzieć, bo ten ciągnik jest symetryczny) a nad silnikiem i miejscem po kabinie miał zbiornik na sieczkę, podnoszony do góry i opróżniany jak w kombajnach od buraków. Poza tym jak ma obórconą kabinę, to lepej nim się ugniata kiszonkę z doczepionym lemieszem.

 

Co do Saddle Trac to ma on kabinę od kombajnu (Lexion??) i to raczej taki terenowy ciagnik siodłowy.

 

Jak sobie coś o nim przypomnę to dopiszę.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dziękujemy za fachowe :) sprostowanie, ale wszystko co istotne zostało powiedziane.

Kolega @Chłop z mazur wyjaśnił różnicę między Track'iem i S-Track'iem, a inni przybliżyli możliwość założenia zbiornika siewnika, czy beczki, resztę można było zobaczyć na zdjęciach i na filmach.

Kabinę od lexa mają obydwa modele. Ska jest rozwinięciem VC o możliwość przełożenia kabiny na przód i zrobienia ciągnika siodłowego. Nadal ma możliwość obrócenia kabiny na tył i użycia do kosiarki.

Mimo iż wizualna symetria jest zachowana, to łatwo odróżnić tył (schowany i rozbudowany TUZ) od przodu (maska, komin i wysunięte ramiona).

 

Dawaj śmiało, jak masz konkretne, lub ciekawe informacje, ale pamiętaj że nie śpimy wink.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opos    0

Krążą już fotki nowego prototypowego Xeriona. Podobno silnik CAT 450-550KM, przekładania automatyczna ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Xerion z cysterną na tym filmiku był testowany na Słowacji.

 

Xeriony pierwszej generacji miały silniki Perkinsa i MB. Ale coś było nie tak i do drugiej generacji wsadzają CAT-y. Żeby tak samo robili w kombajnach.....

 

 

Ostatnio się przyjrzałem temu, że u nas nie ma Xerionów i doszłem do tego że winna nie jest cena, ale brak solidnej reklamy i wygląd Xeriona, a raczej jego odmienność. Chodzi mi o to że Xerion nie wygląda jak normalny ciągnik, a w dodatku jest nafaszerowany elektroniką. W dodatku w większości przedsiębiorstw jest tak, że pracownicy nie dbają o sprzęt "bo to nie moje". Ja osobiście jakbym miał okazję, środki i powód, to bym kupił Xeriona, nawet tego z pierwszej generacji, bo podoba mi się to ze jest taki oryginalny i niepowtarzalny.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Xeriony pierwszej generacji miały silniki Perkinsa i MB. Ale coś było nie tak i do drugiej generacji wsadzają CAT-y. Żeby tak samo robili w kombajnach.....

poszlo to nie tak, ze mb produkujac silnik o mocy 300 KM byl konkurencyjny, ale dla 500 juz nie w stosunku do CATa - cala tajemnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

no powiedzmy ze polscy rolnicy narazie z ogromnych ciagników wybieraja case stieger albo quadtrack kiedys pracowałem na quadtracku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mercedes powyżej 486KM ma tylko V8, brzozak a w Lexionie 600 i teraz 770 jest MB a nie Cat :),

Był taki okres, że zakłady Mesia nie wyrabiały z produkcją podzespołów i dopiero po otworzeniu nowej hali w zakładach w Stuttgarcie, pozwoliło na zwiększenie wydajności. W Transport Technika Motoryzacyjna o tym było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

byc moze, nie prenumeruje tego pisma. zatem, zeby uscislic moja poprzednia wypowiedz

ale dla 500 w rzedzie i 6 cylindrach juz nie w stosunku do CATa
:) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj