Zaloguj się, aby obserwować  
Butu

Pług

Polecane posty

Butu    0

Posiadam Pług dwu-skibowy Grudziondza, bez kółka. Jak się ustawia głębokość orki na zimę?

 

Posiadam traktor - ursus c335.

 

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

opuszczasz na pompie na odpowiednią głębokość


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześc w takim wypadku to możesz kombinowa z tym łańcuchem co zawieszasz podnśnik żeby pompa nie cierpiała w transporcie, albo poprostu na pompie ustawic odpowiednią głębokośc ale to wszystko to hu nie robota najlepiej załatw sobie jakieś kułko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę tam samo jak poprzednik... kółko załóż na tyle pługa. A przód trzymiesz na podnosniku, włączasz sobie siłowe i jedziesz jak bogaty.

 

Ps. A dlatego ciągniesz tylko 2 skiby?? Ja u mnie fakt, faktem że na lekkich ziemiach ciągnę 130cm takim ciągnikiem


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

C335 i 130cm, pewnie jeszcze do głębokiej orki... bajki jak nie wiem :( to jest to samo co C330 tylko rozbudowany podnośnik, w sensie siłowa regulacja i nic więcej :)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0

dobre c 335 orka pługiem o szerokości roboczej 130cm :( . Mysle że z takim pługiem to może się udać najwyżej płytka podorywka na lekkich glebach i w optymalnych warunkach. Bo na cięższej ziemi to w i podorywce by nie dał rady. :)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W c335 niema z tym problemu bo eksportowa wersja trzydziestki ma sterowanie podnośnikiem takie samo jak c360 tz POSIADA REGULACJE SIŁOWĄ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Jeżeli posiadasz rzeczywiśće 335 to masz podnośnik taki sam jak 360. Możesz śmiało orać bez kółka. Masz regulację pozycyjną i siłową. Orze się nawet lepiej jak z kółkiem, ciągnik jest lepiej dociążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

sorki źle przeczytałem i myślałem że to jest 355 a nie 335.

 

 

jA TYCH RZECZY UCZYŁEM SIE PONAD30 LAT TEMU .

Myśle że ty masz jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kml22    0

ja mam troche inny problem. Sorry ze w tym temacie ale bez sensu o taką błachostkę zakładać nowy temat

 

a mianowicie przednia skbiba bierze bardzo głęboko zaś tylnia płytko ... co w efekcie daje to że pole po orce to góry i doliny, próbowałem róznych ustawien ,na cięgle, podkładałem pod lemieszze jakieś blachy żeby tylni bardziej "patrzył" w ziemie jak przedni, nawet zmienilem lemiesze . Czy mozliwe jest aby plug byl w jakis sposob skoszony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

rozkręć bardziej śrubę na łączniku górnym aby pług był w poziomie, a najlepiej jak byś go wypoziomował np. na posadce


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

rozkręć bardziej śrubę na łączniku górnym aby pług był w poziomie, a najlepiej jak byś go wypoziomował np. na posadce

Oj tak ........... ustwaić pług ........ to jest wyzwanie ....... :blink: masz rację wydlużyc łącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj