Zaloguj się, aby obserwować  
majsterek

John Deere 550 - problemy z początkiem beli

Polecane posty

majsterek    0

Mam problem z zaczęciem beli w JD550. Przyspawałem poprzeczki na wałku startowym , może i szybciej tworzy się ten rdzeń beli ale za to strasznie się na nim owjia. Mam obawy że belka zgarniająca może tego nie wytrzymać. Czy w waszych prasach też są takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dokładnie, ja już patent ojca połamałem, tzn. coś w stylu takiego noża zgraniającego, materiał jest za mokry i za długi to będzie się nawijać, ale ja bym nie spawał żanych patentów na ten wałek, mi już pare razy tam łańcuch pękł, jednak są tam spore przeciązenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Nie mam żadnej prasy, ale zastanawia mnie jedno, te prasy chodzą lata na zachodzie bez dorabiania żadnych części, a gdy maszyna przyjedzie do Polski nie idzie nią pracować, czy to wina operatorów, że nie umią używać tych pras czy to może efekt zużycia prasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Panowie po roku prasowania tą prasą doszedłem tak do wprawy że ani razu nie miał problemów z rozpoczęciem beli... endriu to co zastosowałeś u siebie było stanowczo za cienkie ja miałem oryginalną listwę stalową i do niej złożyliśmy 3 noże od kostki sipmy (zanim się przewierciliśmy 3 wiertła się spaliły :) ) ... Od tamtej chwili jest święty spokój.... :D ani troszkę się nic nie owija teraz :) ... Tak było oryginalnie robione w jd 590 ale jak chcieliśmy tą listwę zgarniającą kupić oryginalną to krzyknęli 900zł w serwisie no to zrobiliśmy tańszy patent :) Napisze wam tyle endriu pewnie potwierdzi :) żeby się nią poprawnie nauczyć pracować potrzebny jest minimum rok :) Ja teraz innej prasy nie chce jak pasówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

Za mokry materiał i cała wina, w tym roku prasowałem i w jednym miejscu to nie mozna bylo nazwac sianem tylko gnój i akurat zaczelem to od razu sie zawineło i stop. Wystarczy zacząć na suchym a potem to juz wszystko pójdzie


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Luke16 mógłbyś wrzucić fotki swojego patentu?? Byłbym wdzięczny :D U mnie nieraz się zapycha jak w za gęstym pokosie za szybko ruszę przy rozpoczynaniu nowej beli, ale jak powoli zaczynam np pierwsze 2-3 metry to jest ok na razie nic jeszcze nie montowałem i zastanawiam się czy czegoś nie założyć.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no teraz niestety ciężko będzie zrobić foto... bo prasa stoi w garażu.... jeżeli mowa o mokrym to niestety ja mam dwie takie łąki że nie da rady tam nic wysuszyć a zgrabiarki polskie drą niemiłosiernie darń i to się też przyczynia do owijania się na tym wałku bo się nabija ziemia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterek    0

Tak jak mówisz , ja taż mam najwjększe problemy z owijaniem na mokrych małych kawałkach torfowej łąki a na polu jdzie dobrze i się nie owija. Panowie jest jeszcze taka sprawa że te z wąskim podbierakiem sprawiają mniej tego typu problemów. Ja mam szroki podbierak i materiał jest wpychany do komory podajnikiem widłowym nad którym nie ma tych prętów dociskiających. Nie mam tych prętów orginalnych tylko sam dorabiałem i tak myślę czy nie zrobiłem ich za krótkich a nie mam orginalnych na wzór. Byłbym wdzięczny za udostępnienie zdjęć na których widać te pręty oraz ten wałek startowy, byc może pomogło by mi to w rozwiązaniu mojego problemu.

 

Widziałem u kumpla taką prasę z wąskim podbierakiem, i byłem zaskoczony bo ani nie ma listwy zgarniającej , ani tych prętów , a zasuwa i w kiszonkach i w słomie aż miło, i nic mu sie nie zapycha ani nie owija. Ma tylko na wałku przyspawane w poprzek dwa pręty żebrowane ( fi 12 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Luke oki jakbyś miał kiedy okazję to zrób fotki :( @majsterek teraz siedzę na szkole ale jeśli chcesz to 5 grudnia będę w domu to zrobię fotki i wrzucę. Jak kupiłem swoją prasę to miała po bokach skrajnie założone 2 pręty pytaliśmy u dealera to zawołali 250zł/szt :) kowal zrobił 3 po 20zł/szt. Więcej nie zakładaliśmy tylko co drugi otwór bo jakby było gęściej to mogłaby się na nich zbierać słoma i blokować ramię podajnika sznurka. W sumie to nie miałem jeszcze problemów z nawijaniem się na ten wałek ale w przyszłym sezonie będę sianokiche robić więc może to wystąpić.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj